a także mając na uwadze, co następuje:(1) Rozporządzeniem (WE) nr 1234/2007 ustanowiono wspólną organizację rynków rolnych, która obejmuje sektor owoców i warzyw oraz sektor przetworzonych owoców i warzyw.
(2) Przepisy wykonawcze obejmujące sektor owoców i warzyw oraz sektor przetworzonych owoców i warzyw ustanowiono rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1580/2007 z dnia 21 grudnia 2007 r. ustanawiającym przepisy wykonawcze do rozporządzeń Rady (WE) nr 2200/96, (WE) nr 2201/96 i (WE) nr 1182/2007 w sektorze owoców i warzyw 2 . Wspomniane rozporządzenie było wielokrotnie zmieniane. Aby zapewnić przejrzystość, wszystkie przepisy wykonawcze należy włączyć do nowego rozporządzenia wraz ze zmianami, które powinno się wprowadzić na podstawie zebranych doświadczeń, a także należy uchylić rozporządzenie (WE) nr 1580/2007.
(3) Należy ustalić lata gospodarcze dla produktów sektora owoców i warzyw oraz sektora przetworzonych owoców i warzyw. Jako że w przedmiotowych sektorach nie obowiązują już programy pomocy związane z sezonem zbiorów odnośnych produktów, wszystkie lata gospodarcze mogą zostać ujednolicone, tak aby odpowiadały one latom kalendarzowym.
(4) W art. 113 ust. 1 lit. b) i c) rozporządzenia (WE) nr 1234/2007 uprawniono Komisję do wprowadzenia norm handlowych dla owoców i warzyw oraz dla przetworzonych owoców i warzyw. Zgodnie z art. 113a ust. 1 tego rozporządzenia owoce i warzywa przeznaczone do sprzedaży konsumentowi jako produkty świeże mogą być wprowadzone do obrotu jedynie, jeśli są solidnej i właściwej jakości handlowej oraz jeśli zawierają informację o państwie pochodzenia. Aby zharmonizować wykonanie wymienionego przepisu, należy szczegółowo określić i ustanowić ogólną normę handlową dla wszystkich świeżych owoców i warzyw.
(5) Należy przyjąć szczegółowe normy handlowe dla produktów, w przypadku których przyjęcie normy wydaje się konieczne ze względu na ocenę jej przydatności, ze szczególnym uwzględnieniem tego, jakie produkty są pod względem wartości w największym stopniu przedmiotem wymiany handlowej, na podstawie danych pochodzących z Comext - bazy danych Komisji Europejskiej dotyczącej handlu międzynarodowego.
(6) Aby zapobiec niepotrzebnym barierom handlowym, w przypadku gdy należy wprowadzić szczegółowe normy handlowe dla poszczególnych produktów, normy te powinny być zgodne z normami przyjętymi przez Europejską Komisję Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG/ONZ). W przypadku gdy nie przyjęto szczegółowej normy handlowej na szczeblu Unii, produkty uznaje się za zgodne z ogólną normą handlową, jeżeli ich właściciel jest w stanie wykazać zgodność tych produktów z odpowiednią normą EKG/ONZ.
(7) Należy przewidzieć wyjątki i zwolnienia od stosowania norm handlowych w przypadku pewnych działań, które albo mają bardzo marginalny lub szczególny charakter, albo należą do działań początkowych w łańcuchu dystrybucji, bądź w przypadku suszonych owoców i warzyw oraz produktów przeznaczonych do przetworzenia. Ponieważ niektóre produkty ulegają naturalnemu rozwojowi i wykazują tendencję do psucia się, należy dopuścić w ich przypadku nieznaczne obniżenie świeżości i jędrności, pod warunkiem, że nie należą do klasy ekstra. Należy zwolnić z wymogu zgodności z ogólną normą handlową określone produkty, które zazwyczaj są sprzedawane nie jako całe, a co do których w innym przypadku wymagano by tej zgodności.
(8) Szczegółowe informacje wymagane zgodnie z normami handlowymi powinny być wyraźnie widoczne na opakowaniu lub etykiecie. Aby zapobiec oszustwom i wprowadzaniu konsumentów w błąd, należy umożliwić konsumentom przed zakupem dostęp do szczegółowych informacji wymaganych zgodnie z normami; dotyczy to szczególnie sprzedaży na odległość, która - jak pokazuje doświadczenie - stwarza ryzyko oszustw i pozbawienia konsumentów ochrony zapewnianej przez normy.
(9) W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony niektórych konsumentów opakowania zawierające różne gatunki i warzyw stają się coraz bardziej powszechne na rynku. Uczciwe praktyki handlowe wymagają, aby owoce i warzywa sprzedawane w tym samym opakowaniu charakteryzowały się jednorodną jakością. W przypadku produktów, w odniesieniu do których nie zostały przyjęte normy unijne, można to zapewnić przez odwołanie się do przepisów ogólnych. Należy ustanowić wymogi dotyczące etykietowania mieszanek różnych gatunków owoców i warzyw w tym samym opakowaniu. Wymogi te powinny być mniej rygorystyczne niż wymagania przewidziane w normach handlowych, w szczególności aby uwzględnić miejsce dostępne na etykiecie.
(10) Aby zapewnić prawidłowe i skuteczne przeprowadzanie kontroli, faktury i dokumenty towarzyszące, inne niż przeznaczone dla konsumentów, powinny zawierać określone podstawowe informacje zawarte w normach handlowych.
(11) Na potrzeby selektywnych kontroli opartych o analizę ryzyka, określonych w art. 113a ust. 4 rozporządzenia (WE) nr 1234/2007, należy określić szczegółowe zasady przeprowadzania takich kontroli. W szczególności należy podkreślić rolę analizy ryzyka przy wyborze produktów do kontroli.
(12) Każde państwo członkowskie powinno wyznaczyć organy kontrolne odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli zgodności na każdym etapie obrotu. Jeden z tych organów powinien być odpowiedzialny za kontakty z wszystkimi pozostałymi wyznaczonymi organami oraz za koordynację ich działań.
(13) Z uwagi na fakt, iż informacje na temat handlowców i ich głównych cech są nieodzownym narzędziem w analizie dokonywanej przez państwa członkowskie, konieczne jest utworzenie w każdym państwie członkowskim bazy danych obejmującej handlowców z sektora owoców i warzyw. Należy przyjąć szczegółową definicję "handlowca", aby zapewnić, że obejmie ona wszystkie podmioty łańcucha handlowego i zapewni pewność prawa.
(14) Kontrole zgodności powinny być przeprowadzane w formie kontroli wyrywkowych i powinny dotyczyć głównie handlowców, którzy najprawdopodobniej posiadają towary nieodpowiadające normom. Biorąc pod uwagę właściwości własnych rynków krajowych, państwa członkowskie powinny ustanawiać zasady ustalające pierwszeństwo kontroli w odniesieniu do poszczególnych kategorii handlowców. W celu zapewnienia przejrzystości o tych zasadach należy powiadamiać Komisję.
(15) Państwa członkowskie powinny dopilnowywać, aby wywóz owoców i warzyw do państw trzecich odpowiadał normom handlowym, oraz poświadczać zgodność z przedmiotowymi normami zgodnie z Protokołem Genewskim w sprawie standaryzacji świeżych owoców i warzyw oraz suchych i suszonych owoców, zawartym w ramach programu EKG/ONZ i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) dotyczącego stosowania międzynarodowych norm dla owoców i warzyw.
(16) Przywóz owoców i warzyw z państw trzecich powinien odpowiadać normom handlowym lub normom im równoważnym. Dlatego kontrole zgodności muszą być przeprowadzane przed wprowadzeniem wymienionych towarów na obszar celny Unii, z wyjątkiem drobnych partii, uważanych przez organy kontrolne za obarczone niskim ryzykiem. W określonych państwach trzecich, które zapewniają dostateczne gwarancje zgodności, kontrole przedwywozowe mogą być przeprowadzane przez organy kontrolne tych państw trzecich. W takim przypadku państwa członkowskie powinny regularnie sprawdzać skuteczność i jakość kontroli przedwywozowych przeprowadzanych przez organy kontrolne państwa trzeciego.
(17) Owoce i warzywa przeznaczone do przetworzenia nie muszą być zgodne z normami handlowymi, a więc należy dopilnować, aby nie były one sprzedawane na rynku produktów świeżych. Takie produkty powinny być odpowiednio oznakowane.
(18) Owoce i warzywa poddane kontroli zgodności z normami handlowymi powinny podlegać kontroli tego samego rodzaju na wszystkich etapach obrotu. W tym celu należy zastosować wytyczne dotyczące kontroli zalecane przez EKG/ONZ, zgodne z odpowiednimi zaleceniami OECD. Należy jednak ustanowić przepisy szczegółowe w odniesieniu do kontroli na etapie sprzedaży detalicznej.
(19) Należy ustanowić przepisy dotyczące uznawania organizacji producentów w odniesieniu do produktów, w sprawie których złożyły one wnioski. Jeżeli wniosek o uznanie dotyczy produktów przeznaczonych wyłącznie do przetworzenia, należy dopilnować, aby zostały one faktycznie dostarczone do przetworzenia.
(20) Aby pomóc w osiągnięciu celów systemu regulacji sektora owoców i warzyw oraz aby zapewnić organizacjom producentów możliwość prowadzenia działalności w sposób trwały i efektywny, organizacjom producentów należy zapewnić jak największą wewnętrzną stabilność. Należy zatem ustanowić minimalny okres członkostwa producenta w organizacji producentów. Ustanowienie okresów wypowiedzenia członkostwa oraz dat, od których rezygnacja z członkowstwa staje się skuteczna, należy pozostawić państwom członkowskim.
(21) Główna i zasadnicza działalność organizacji producentów powinna być związana z koncentracją podaży i wprowadzaniem do obrotu. Niemniej jednak organizacjom producentów należy umożliwić prowadzenie innych form działalności, nie tylko o charakterze komercyjnym.
(22) Należy wspierać współpracę między organizacjami producentów, umożliwiając wyłączenie obrotu owocami i warzywami zakupionymi wyłącznie od innej uznanej organizacji producentów z kalkulacji dotyczących zarówno działalności głównej, jak i działalności pobocznej. Jeżeli organizacja producentów jest uznana w odniesieniu do produktu wymagającego zapewnienia środków technicznych, powinna mieć możliwość zapewniania takich środków za pośrednictwem swoich członków, bądź poprzez spółki zależne lub outsourcing.
(23) Organizacje producentów mogą posiadać udziały w spółkach zależnych, które pomagają im w zwiększeniu wartości dodanej produkcji ich członków. Należy ustalić zasady obliczania wartości tej produkcji sprzedanej. Po okresie przejściowym, który umożliwi dostosowanie, działalność główna tych spółek zależnych powinna być taka sama jak działalność organizacji producentów.
(24) Należy ustanowić szczegółowe przepisy dotyczące uznawania i działalności zrzeszeń organizacji producentów, międzynarodowych organizacji producentów i międzynarodowych zrzeszeń organizacji producentów określonych w rozporządzeniu (WE) nr 1234/2007. Celem zapewnienia spójności przepisy te powinny być możliwie jak najbardziej podobne do przepisów ustanowionych dla organizacji producentów.
(25) W celu ułatwienia koncentracji podaży należy wspierać łączenie się istniejących organizacji producentów w nowe organizacje poprzez ustanowienie przepisów dotyczących łączenia programów operacyjnych połączonych organizacji.
(26) Przy poszanowaniu zasady, zgodnie z którą organizacja producentów musi być utworzona z inicjatywy własnej producentów oraz przez nich kontolowana, ustanowienie warunków przyjmowania na członków organizacji producentów lub zrzeszenia organizacji producentów innych osób fizycznych lub prawnych należy pozostawić państwom członkowskim.
(27) W celu zagwarantowania, że organizacje producentów faktycznie reprezentują minimalną liczbę producentów, państwa członkowskie powinny podjąć środki w celu dopilnowania, aby mniejszość członków, na których przypada przeważająca część produkcji w danej organizacji producentów, nie miała nadmiernego wpływu na jej funkcjonowanie i zarządzanie nią.
(28) W celu uwzględnienia różnych okoliczności związanych z produkcją i obrotem w Unii państwa członkowskie powinny ustanowić określone warunki przyznawania wstępnego uznania grupom producentów przedkładającym plany uznawania.
(29) W celu wspierania procesu tworzenia stabilnych organizacji producentów, zdolnych do wnoszenia trwałego wkładu w realizację celów systemu regulacji sektora owoców i warzyw, wstępne uznanie należy przyznawać tylko tym grupom producentów, które są w stanie wykazać zdolność spełnienia wszystkich wymogów dotyczących uznawania w wyznaczonym terminie.
(30) Należy ustanowić przepisy dotyczące informacji, jakie grupy producentów muszą przedstawić w planach uznawania. Aby umożliwić grupom producentów lepsze spełnienie warunków uznania, należy zezwalać na zmiany w planach uznawania. W tym celu należy ustanowić przepisy umożliwiające państwom członkowskim wystąpienie do grup producentów o podjęcie działań naprawczych w celu wykonania ich planów.
(31) Grupa producentów może spełnić warunki uznania przed zakończeniem realizacji planu uznawania. Należy ustanowić przepisy umożliwiające takim grupom składanie wniosków o uznanie wraz z projektami programów operacyjnych. W celu zachowania spójności przyznanie takiego uznania danej grupie producentów musi oznaczać zakończenie jej planu uznawania, a udzielanie pomocy przewidzianej w odniesieniu do tego planu powinno zostać przerwane. Jednakże w celu uwzględnienia wieloletniego finansowania inwestycji należy przewidzieć możliwość przeniesienia do programów operacyjnych inwestycji kwalifikujących się do pomocy inwestycyjnej.
(32) W celu ułatwienia prawidłowego stosowania systemu pomocy na pokrycie kosztów tworzenia i działalności administracyjnej grup producentów pomoc ta powinna być przyznawana według stawki ryczałtowej. W celu uwzględnienia ograniczeń budżetowych należy ustanowić pułap pomocy przyznawanej według stawki ryczałtowej. Ponadto biorąc pod uwagę różne potrzeby finansowe grup producentów różnej wielkości, pułap ten należy dostosować do wartości produkcji zbywalnej grup producentów.
(33) W trosce o zachowanie spójności oraz w celu zapewnienia płynnej zmiany statusu na status uznanej grupy producentów w odniesieniu do jej działalności głównej i w odniesieniu do wartości produkcji sprzedanej należy stosować takie same zasady jak w przypadku organizacji producentów.
(34) Aby uwzględnić potrzeby finansowe nowych grup producentów i zapewnić prawidłowe stosowanie systemu pomocy w przypadku połączeń, należy umożliwić przyznawanie pomocy grupom producentów powstałym w wyniku połączeń.
(35) Aby ułatwić korzystanie z systemu wsparcia dla programów operacyjnych, należy jasno zdefiniować produkcję sprzedaną organizacji producentów, łącznie z określeniem produktów, które mogą być brane pod uwagę, i etapu obrotu, na którym oblicza się wartość produkcji. Na potrzeby kontroli oraz w celu uproszczenia należy stosować stawkę ryczałtową do obliczania wartości owoców i warzyw przeznaczonych do przetworzenia, stanowiącą wartość produktu podstawowego, a mianowicie owoców i warzyw przetworzonych, oraz wartość działań, które nie należą do właściwych działań przetwórczych. Ponieważ ilość owoców i warzyw potrzebnych do produkcji przetworzonych owoców i warzyw jest zróżnicowana w zależności od grupy produktów, stosowane stawki ryczałtowe powinny odzwierciedlać te różnice. W przypadku owoców i warzyw przetworzonych w przyprawy i paprykę w proszku należy również wprowadzić stawkę ryczałtową na potrzeby obliczania wartości owoców i warzyw przeznaczonych do przetworzenia, stanowiącą jedynie wartość produktu podstawowego. Należy umożliwić także stosowanie dodatkowych metod obliczania produkcji zbywalnej w przypadku rocznych wahań lub niewystarczających danych. Aby zapobiec nieprawidłowemu korzystaniu z systemu, organizacjom producentów nie należy z zasady pozwalać na zmianę metodyki określania okresów odniesienia w trakcie obowiązywania programu.
(36) Aby zapewnić płynne przejście do nowego systemu obliczania wartości produkcji sprzedanej w odniesieniu do owoców i warzyw przetworzonych, nowa metoda obliczania nie powinna dotyczyć programów operacyjnych zatwierdzonych do dnia 20 stycznia 2010 r., bez uszczerbku dla możliwości zmiany tych programów operacyjnych zgodnie z art. 65 i 66 rozporządzenia (WE) nr 1580/2007. Z tego samego powodu wartość produkcji sprzedanej w okresie odniesienia programów operacyjnych zatwierdzonych po wyżej wymienionej dacie powinna być obliczana zgodnie z nowymi zasadami.
(37) Aby zapewnić właściwe wykorzystanie pomocy, należy ustanowić zasady zarządzania funduszami operacyjnymi i wkładami finansowymi członków, pozwalając na możliwie jak największą elastyczność, pod warunkiem że wszyscy producenci mogą korzystać z funduszu operacyjnego i w sposób demokratyczny uczestniczyć w podejmowaniu decyzji dotyczących jego wykorzystania.
(38) Należy ustanowić przepisy dotyczące zakresu i struktury strategii krajowej na rzecz zrównoważonych programów operacyjnych oraz ramy krajowe dotyczące działań na rzecz ochrony środowiska. Ma to na celu optymalizację przydzielania zasobów finansowych oraz poprawę jakości strategii.
(39) Należy ustanowić procedury w zakresie prezentacji i zatwierdzania programów operacyjnych, w tym terminów, tak aby właściwe organy mogły dokonać odpowiedniej oceny informacji oraz aby środki i działania mogły być włączane do programów lub z nich wykluczane. Ponieważ zarządzanie programami odbywa się w cyklu rocznym, należy przewidzieć, by programy niezatwierdzone przed upływem danego terminu były odraczane o rok.
(40) Należy ustanowić procedurę corocznego wprowadzania zmian do programów operacyjnych na następny rok, aby można je było dostosować w celu uwzględnienia wszelkich nowych warunków, których nie można było przewidzieć w chwili pierwszej prezentacji programów. Ponadto należy umożliwić zmianę środków i kwot funduszu operacyjnego w trakcie każdego roku realizacji programu. Aby zapewnić przestrzeganie ogólnych celów zatwierdzonych programów, wszystkie takie zmiany powinny podlegać pewnym ograniczeniom i warunkom określanym przez państwa członkowskie oraz powinny być obowiązkowo zgłaszane właściwym organom.
(41) Ze względu na bezpieczeństwo finansowe i pewność prawa należy sporządzić wykazy działań i wydatków, które nie mogą zostać objęte programami operacyjnymi.
(42) W przypadku inwestycji w indywidualnych gospodarstwach, aby zapobiec nieuzasadnionemu wzbogaceniu się podmiotu prywatnego posiadającego silne powiązania z organizacją podczas okresu użytkowania inwestycji, należy ustanowić przepisy umożliwiające organizacji odzyskanie wartości końcowej inwestycji, bez względu na to, czy inwestycja taka jest własnością członka czy organizacji.
(43) Aby zapewnić właściwe stosowanie systemu pomocy, należy określić informacje, które należy podawać we wnioskach o przyznanie pomocy, jak również procedury dotyczące wypłacania pomocy. Aby zapobiec trudnościom w przepływie środków pieniężnych, organizacjom producentów należy udostępnić system zaliczek wraz z właściwymi zabezpieczeniami. Z podobnych względów należy udostępnić alternatywny system w przypadku zwrotu poniesionych wydatków.
(44) Produkcja owoców i warzyw jest nieprzewidywalna, a produkty łatwo się psują. Nawet niezbyt duże nadwyżki na rynku mogą powodować na nim poważne zakłócenia. Należy ustanowić szczegółowe przepisy dotyczące zakresu i stosowania środków zarządzania w sytuacjach kryzysowych i zapobiegania kryzysom w odniesieniu do produktów, o których mowa w art. 1 ust. 1 lit. i) rozporządzenia (WE) nr 1234/2007. Przepisy te powinny zapewniać jak największą elastyczność i możliwość szybkiego zastosowania w sytuacjach kryzysowych i w związku z tym powinny pozwalać na podejmowanie decyzji przez same państwa członkowskie i organizacje producentów. Jednakże przepisy powinny zapobiegać nadużyciom oraz zapewniać ograniczenia dotyczące stosowania pewnych środków, w tym pod względem finansowym. Powinny także zapewniać należyte przestrzeganie wymogów fitosanitarnych i środowiskowych.
(45) W odniesieniu do wycofywania z rynku należy przyjąć szczegółowe zasady uwzględniające potencjalne znaczenie tego środka. W szczególności należy ustanowić zasady dotyczące systemu większego wsparcia dla owoców i warzyw wycofywanych z rynku, które są nieodpłatnie przekazywane jako pomoc humanitarna przez organizacje charytatywne oraz niektóre inne organizacje i instytucje. Aby usprawnić bezpłatną dystrybucję, należy przewidzieć możliwość pozwolenia organizacjom i instytucjom charytatywnym na pobieranie symbolicznej opłaty od odbiorców końcowych produktów podlegających wycofaniu z rynku, jeżeli produkty te poddano przetworzeniu. Ponadto należy ustalić maksymalne poziomy wsparcia w odniesieniu do wycofywania z rynku, aby nie stało się ono stałym zastępczym rozwiązaniem dla produktów w porównaniu z wprowadzaniem ich do obrotu. W związku z powyższym dla produktów, w odniesieniu do których w załączniku V do rozporządzenia Rady (WE) nr 2200/96 z dnia 28 października 1996 r. w sprawie wspólnej organizacji rynku owoców i warzyw 3 ustalono maksymalne poziomy unijnej rekompensaty z tytułu wycofywania produktów, należy nadal stosować te poziomy, z zastrzeżeniem pewnego zwiększenia w celu odzwierciedlenia faktu, że wycofania te są obecnie współfinansowane. W odniesieniu do innych produktów, w przypadku których doświadczenie jeszcze nie wykazało ryzyka masowych wycofań, należy zezwolić państwom członkowskim na ustalenie maksymalnych poziomów wsparcia. Jednakże, z podobnych powodów, należy we wszystkich przypadkach ustalić ilościowy limit wycofań z podziałem na produkty i na organizacje producentów.
(46) Należy ustanowić szczegółowe przepisy dotyczące krajowej pomocy finansowej, którą państwa członkowskie mogą przyznawać w tych regionach Unii, w których stopień zorganizowania producentów jest szczególnie niski, w tym definicję niskiego stopnia zorganizowania. Należy również ustanowić procedury dotyczące zatwierdzenia takiej pomocy krajowej oraz zatwierdzania i kwoty zwrotu pomocy przez Unię, jak również wielkości zwrotu. Procedury te powinny być podobne do procedur obecnie obowiązujących.
(47) Należy również przyjąć szczegółowe przepisy, w szczególności przepisy proceduralne, dotyczące warunków, na jakich można rozszerzyć zakres obowiązywania przepisów ustanowionych przez organizacje producentów lub zrzeszenia tych organizacji w sektorze owoców i warzyw na wszystkich producentów prowadzących działalność w konkretnym obszarze gospodarczym. Jeżeli produkt jest sprzedawany na pniu, należy jasno określić, które przepisy mają być rozszerzone odpowiednio w odniesieniu do producentów i nabywców.
(48) Aby monitorować przywóz jabłek i zadbać o to, aby znaczące zwiększenie przywozu jabłek zostało zauważone w stosunkowo krótkim okresie, w 2006 r. wprowadzono przejściowy system pozwoleń na przywóz w odniesieniu do jabłek objętych kodem Nomenklatury scalonej (kodem CN) 0808 10 80. W międzyczasie opracowano nowe i dokładne metody monitorowania przywozu jabłek, które są mniej uciążliwe dla handlowców niż obowiązujący system pozwoleń. W związku z tym obowiązek przedstawiania pozwoleń na przywóz w odniesieniu do jabłek objętych kodem CN 0808 10 80 powinien niedługo wygasnąć.
(49) Należy przyjąć szczegółowe przepisy dotyczące systemu cen wejścia dla owoców i warzyw. Większość łatwo psujących się owoców i warzyw dostarcza się do konsygnacji, co stwarza wyjątkowe trudności przy ustalaniu ich wartości. Należy określić możliwe metody obliczania cen wejścia, na podstawie których przywożone produkty będą klasyfikowane we wspólnej taryfie celnej. W szczególności należy ustanowić standardowe wartości w przywozie na podstawie średniej ważonej średnich cen produktów, a w odniesieniu do przypadków, w których brak jest cen produktów określonego pochodzenia, należy ustanowić przepis szczególny. W pewnych okolicznościach należy zapewnić wnoszenie zabezpieczenia w celu zagwarantowania prawidłowego stosowania systemu.
(50) Należy przyjąć szczegółowe przepisy dotyczące należności celnej przywozowej, którą można nałożyć na niektóre produkty poza należnością celną przewidzianą we wspólnej taryfie celnej. Dodatkowa należność celna może zostać nałożona, jeżeli wielkość przywozu danego produktu przekracza wielkości progowe ustalone dla produktu i okresu stosowania. Towary, których przywóz do Unii już się rozpoczął, są zwolnione z dodatkowej należności celnej, należy zatem przyjąć przepisy szczegółowe dla takich towarów.
(51) Należy ustanowić przepis dotyczący właściwego monitorowania i oceny trwających programów i systemów w celu oceny ich skuteczności i wydajności zarówno przez organizacje producentów jak i państwa członkowskie.
(52) Należy ustanowić przepisy dotyczące rodzaju, formatu i środków przekazywania powiadomień koniecznych do wykonania niniejszego rozporządzenia. Przepisy te powinny obejmować powiadomienia państw członkowskich dokonywane przez producentów i organizacje producentów oraz powiadomienia Komisji dokonywane przez państwa członkowskie, jak również konsekwencje w przypadkach opóźnionych lub nieścisłych powiadomień.
(53) Należy ustanowić środki dotyczące kontroli koniecznych do zapewnienia prawidłowego stosowania niniejszego rozporządzenia i rozporządzenia (WE) nr 1234/2007 oraz odpowiednie sankcje stosowane w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości. Środki te powinny obejmować zarówno szczegółowe kontrole i sankcje ustanowione na poziomie Unii, jak również dodatkowe kontrole i sankcje krajowe. Kontrole i sankcje powinny być odstraszające, skuteczne i proporcjonalne. Należy ustanowić przepisy dotyczące przypadków oczywistego błędu, siły wyższej bądź innych wyjątkowych okoliczności, aby zapewnić sprawiedliwe traktowanie producentów. Należy również ustanowić przepisy dotyczące sytuacji stwarzanych sztucznie, tak aby nie można było czerpać z nich korzyści.
(54) Należy ustanowić przepisy umożliwiające płynne przejście od wcześniejszych systemów określonych w rozporządzeniu (WE) nr 2200/96, rozporządzeniu Rady (WE) nr 2201/96 z dnia 28 października 1996 r. w sprawie wspólnej organizacji rynków przetworów owocowych i warzywnych 4 oraz rozporządzeniu Rady (WE) nr 2202/96 z dnia 28 października 1996 r. wprowadzającym program pomocy wspólnotowej dla producentów niektórych owoców cytrusowych 5 do nowych systemów określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 1182/2007 z dnia 26 września 2007 r. ustanawiającym przepisy szczegółowe dotyczące sektora owoców i warzyw, zmieniającym dyrektywy 2001/112/WE i 2001/113/WE oraz rozporządzenia (EWG) nr 827/68, (WE) nr 2200/96, (WE) nr 2201/96, (WE) nr 2826/2000, (WE) nr 1782/2003 i (WE) nr 318/2006 oraz uchylającym rozporządzenie (WE) nr 2202/96 6 , następnie w rozporządzeniu (WE) nr 1234/2007 i rozporządzeniu (WE) nr 1580/2007 a następnie w niniejszym rozporządzeniu, jak również wykonanie przepisów przejściowych określonych w art. 203a rozporządzenia (WE) nr 1234/2007.
(55) Aby ograniczyć skutki, jakie zniesienie systemu pozwoleń na przywóz jabłek może wywrzeć na strukturę handlu, art. 134 rozporządzenia (WE) nr 1580/2007 powinien obowiązywać do dnia 31 sierpnia 2011 r.
(56) Komitet Zarządzający ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych nie wydał opinii w terminie wyznaczonym przez jego przewodniczącego,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
1 Dz.U. L 299 z 16.11.2007, s. 1.
2 Dz.U. L 350 z 31.12.2007, s. 1.
3 Dz.U. L 297 z 21.11.1996, s. 1.
4 Dz.U. L 297 z 21.11.1996, s. 29.
5 Dz.U. L 297 z 21.11.1996, s. 46.
6 Dz.U. L 273 z 17.10.2007, s. 1.
7 Art. 2 skreślony przez art. 79 pkt 1 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
8 Art. 4 ust. 1 lit. c) zmieniona przez art. 1 pkt 1 rozporządzenia nr 594/2013 z dnia 21 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.170.43) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 października 2013 r.
9 Dz.U. L 144 z 4.6.1997, s. 19.
10 Dz.U. L 277 z 21.10.2005, s. 1.
11 Art. 7 zmieniony przez art. 1 pkt 1 rozporządzenia nr (UE) 2019/428 z dnia 12 lipca 2018 r. (Dz.U.UE.L.2019.75.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 marca 2019 r.
12 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1308/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiające wspólną organizację rynków produktów rolnych oraz uchylające rozporządzenia Rady (EWG) nr 922/72, (EWG) nr 234/79, (WE) nr 1037/2001 i (WE) nr 1234/2007 (Dz.U. L 347 z 20.12.2013, s. 671).
13 Art. 12 ust. 5 zmieniony przez art. 2 pkt 1 rozporządzenia nr 594/2013 z dnia 21 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.170.43) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 22 czerwca 2011 r.
14 Art. 15 ust. 1 zmieniony przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia nr 594/2013 z dnia 21 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.170.43) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 października 2013 r.
15 Art. 19 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
16 Art. 20 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
17 Art. 21 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
18 Art. 22 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
19 Art. 23 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
20 Art. 24 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
21 Art. 25 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
22 Art. 26 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
23 Art. 26a skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
24 Art. 27 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
25 Art. 28 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
26 Art. 29 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
27 Art. 30 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
28 Art. 31 zmieniony przez art. 1 pkt 4 rozporządzenia nr 499/2014 z dnia 11 marca 2014 r. (Dz.U.UE.L.2014.145.5) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2015 r.
29 Art. 32 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
30 Art. 33 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
31 Art. 34 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
32 Art. 35 skreślony przez art. 79 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
33 Art. 36 ust. 2 lit. e) dodana przez art. 1 pkt 1 rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
34 Art. 37 zmieniony przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
35 Art. 38 ust. 1 zmieniony przez art. 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
36 Art. 38 ust. 3 zmieniony przez art. 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
37 Art. 38 ust. 4 dodany przez art. 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
38 Art. 38 ust. 5 dodany przez art. 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
39 Art. 38 ust. 6 dodany przez art. 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
40 Art. 39 ust. 2 zmieniony przez art. 1 pkt 4 rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
41 Art. 43 ust. 2 zmieniony przez sprostowanie z dnia 2 sierpnia 2011 r. (Dz.U.UE.L.11.199.76/2).
42 Art. 44 zmieniony przez art. 1 pkt 5 rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
43 Art. 47 zmieniony przez art. 1 pkt 6 rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
44 Dz.U. L 265 z 26.9.2006, s. 1.
45 Art. 50 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
46 Art. 51 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
47 Art. 52 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
48 Art. 53 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
49 Art. 54 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
50 Art. 55 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
51 Art. 56 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
52 Art. 57 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
53 Art. 58 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
54 Art. 59 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
55 Art. 60 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
56 Art. 61 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
57 Art. 62 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
58 Art. 63 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
59 Art. 64 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
60 Art. 65 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
61 Art. 66 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
62 Art. 67 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
63 Art. 68 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
64 Art. 69 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
65 Art. 70 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
66 Art. 71 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
67 Art. 72 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
68 Art. 73 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
69 Art. 74 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
70 Art. 75 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
71 Art. 76 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
72 Art. 77 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
73 Art. 78 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
74 Art. 79 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
75 Art. 80 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
76 Art. 81 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
77 Art. 82 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
78 Art. 83 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
79 Art. 84 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
80 Art. 85 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
81 Art. 86 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
82 Art. 87 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
83 Art. 88 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
84 Art. 89 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
85 Art. 89a skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
86 Art. 90 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
87 Art. 91 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
88 Art. 92 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
89 Art. 93 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
90 Art. 94 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
91 Art. 95 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
92 Art. 96 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
93 Art. 97 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
94 Art. 98:- skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
- zmieniony przez art. 15 ust. 9 rozporządzenia nr (UE) 2017/1185 z dnia 20 kwietnia 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.171.113) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 11 lipca 2017 r. Zmiana nie została naniesiona ze względu na swą bezprzedmiotowość.
95 Art. 99 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
96 Art. 100 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
97 Art. 101 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
98 Art. 102 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
99 Art. 103 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
100 Art. 104 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
101 Art. 105 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
102 Art. 106 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
103 Art. 107 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
104 Art. 108 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
105 Art. 109 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
106 Art. 110 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
107 Art. 111 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
108 Art. 112 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
109 Art. 113 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
110 Art. 114 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
111 Art. 115 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
112 Art. 116 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
113 Art. 117 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
114 Art. 118 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
115 Art. 119 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
116 Art. 120 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
117 Art. 121 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
118 Art. 122 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
119 Art. 123 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
120 Art. 124 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
121 Art. 125 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
122 Art. 126 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
123 Art. 127 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
124 Art. 128 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
125 Art. 129 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
126 Art. 130 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
127 Art. 131 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
128 Art. 132 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
129 Art. 133 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
130 Art. 134 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
131 Art. 135 skreślony przez art. 6 pkt 2 rozporządzenia nr 565/2013 z dnia 18 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.167.26) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 2013 r.
132 Art. 136 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
133 Art. 137 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
134 Art. 138 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
135 Art. 139 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
136 Art. 140 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
137 Art. 141 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
138 Art. 142 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
139 Art. 143 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
140 Art. 144 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
141 Art. 145 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
142 Art. 146 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
143 Art. 147 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
144 Art. 148 skreślony przez art. 79 pkt 3 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
145 Dz.U. L 265 z 26.9.2006, s. 1.
146 Załącznik I:- zmieniony przez sprostowanie z dnia 11 marca 2014 r. (Dz.U.UE.L.2014.70.37).
- zmieniony przez art. 1 pkt 3 rozporządzenia nr 594/2013 z dnia 21 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.170.43) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 października 2013 r.
- zmieniony przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia nr (UE) 2019/428 z dnia 12 lipca 2018 r. (Dz.U.UE.L.2019.75.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 marca 2019 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1890/2021 z dnia 2 sierpnia 2021 r. (Dz.U.UE.L.2021.384.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 listopada 2021 r.
147 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
148 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
149 Otwarty wykaz odmian zawierający klasyfikację pod względem wybarwienia i ordzawienia znajduje się w dodatku do niniejszej normy.
150 Odmiany oznaczone literą "R" w dodatku do niniejszej normy są zwolnione z przepisów dotyczących ordzawienia.
151 Otwarty wykaz odmian zawierający klasyfikację pod względem wybarwienia i ordzawienia znajduje się w dodatku do niniejszej normy.
152 Odmiany oznaczone literą "R" w dodatku do niniejszej normy są zwolnione z przepisów dotyczących ordzawienia.
153 Odmiany oznaczone literą "R" w dodatku do niniejszej normy są zwolnione z przepisów dotyczących ordzawienia.
156 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
157 Nazwa handlowa może stanowić znak towarowy, w odniesieniu do którego wystąpiono z wnioskiem o ochronę lub też została ona już przyznana, lub jakiekolwiek inne określenie stosowane w handlu.
158 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
160 W przypadku odmian Mandora i Minneola do końca roku gospodarczego rozpoczynającego się w dniu 1 stycznia 2023 r. minimalny stosunek ilości cukrów do kwasów wynosi 6.0:1.
161 Wielkości poniżej 45 mm dotyczą wyłącznie klementynek.
162 Użycie środków konserwujących lub innych substancji chemicznych mogących pozostawić obcy zapach na skórce owocu jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy jest zgodne z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej.
163 Użycie środków konserwujących lub innych substancji chemicznych mogących pozostawić obcy zapach na skórce owocu jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy jest zgodne z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej.
164 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
165 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
167 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
168 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
169 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
170 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
172 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
173 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
174 Otwarty wykaz wielkoowocowych i letnich odmian gruszek znajduje się w dodatku do niniejszej normy.
175 Otwarty wykaz wielkoowocowych i letnich odmian gruszek znajduje się w dodatku do niniejszej normy.
176 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
177 Nazwa handlowa może stanowić znak towarowy, w odniesieniu do którego wystąpiono z wnioskiem o ochronę lub też została ona już przyznana, lub jakiekolwiek inne określenie stosowane w handlu.
178 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
179 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
180 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
181 Niektóre odmiany papryki słodkiej mogą mieć ostry smak. Przykładami komercyjnych odmian papryki słodkiej o lekko ostrym smaku są Sivri, Padron i Somborka.
182 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
183 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
185 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
186 Nazwa handlowa może stanowić znak towarowy, w odniesieniu do którego wystąpiono z wnioskiem o ochronę lub też została ona już przyznana, lub jakiekolwiek inne określenie stosowane w handlu.
187 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
188 Te przepisy dotyczące znakowania nie mają zastosowania do opakowań detalicznych prezentowanych jako część większego opakowania. Stosuje się je jednak do opakowań detalicznych prezentowanych osobno.
189 Należy podać pełną nazwę lub nazwę potoczną.
190 Załącznik IV:- zmieniony przez art. 1 pkt 4 rozporządzenia nr 594/2013 z dnia 21 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.170.43) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 października 2013 r.
- zmieniony przez art. 3 rozporządzenia nr 2102/2020 z dnia 15 grudnia 2020 r. (Dz.U.UE.L.2020.425.84) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2021 r.
- zmieniony przez art. 3 rozporządzenia nr 2021/1926 z dnia 5 listopada 2021 r. (Dz.U.UE.L.2021.393.9) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 15 listopada 2021 r.
191 Załącznik Va dodany przez art. 1 pkt 12 rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
192 Załącznik Vb dodany przez art. 1 pkt 13 rozporządzenia nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.99.21) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 kwietnia 2012 r.
193 Załącznik VI skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
194 Załącznik VII skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
195 Załącznik VIII skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
196 Załącznik IX skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
197 Załącznik X skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
198 Załącznik XI skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
199 Załącznik XII skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
200 Załącznik XIII skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
201 Załącznik XIV skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
202 Załącznik XV skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
203 Załącznik XVI skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
204 Załącznik XVII skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.
205 Załącznik XVIII skreślony przez art. 79 pkt 4 rozporządzenia nr (UE) 2017/891 z dnia 13 marca 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.138.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 2017 r.