KRÓLESTWO BELGII,REPUBLIKA BUŁGARII,
REPUBLIKA CZESKA,
KRÓLESTWO DANII,
REPUBLIKA FEDERALNA NIEMIEC,
REPUBLIKA ESTOŃSKA,
IRLANDIA,
REPUBLIKA GRECKA,
KRÓLESTWO HISZPANII,
REPUBLIKA FRANCUSKA,
REPUBLIKA WŁOSKA,
REPUBLIKA CYPRYJSKA,
REPUBLIKA ŁOTEWSKA,
REPUBLIKA LITEWSKA,
WIELKIE KSIĘSTWO LUKSEMBURGA,
REPUBLIKA WĘGIERSKA,
MALTA,
KRÓLESTWO NIDERLANDÓW,
REPUBLIKA AUSTRII,
RZECZPOSPOLITA POLSKA,
REPUBLIKA PORTUGALSKA,
RUMUNIA,
REPUBLIKA SŁOWENII,
REPUBLIKA SŁOWACKA,
REPUBLIKA FINLANDII,
KRÓLESTWO SZWECJI,
ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ,
(zwane dalej "państwami członkowskimi UE"), reprezentowane przez Radę Unii Europejskiej,
i
WSPÓLNOTA EUROPEJSKA, (zwana dalej "Wspólnotą"), reprezentowana przez Radę Unii Europejskiej i Komisję Europejską,
z jednej strony, oraz
KRÓLESTWO MAROKA (zwane dalej "Marokiem"),
z drugiej strony,
MAJĄC NA UWADZE, CO NASTĘPUJE:
1. Układ eurośródziemnomorski zawarty między Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi, z jednej strony, a Królestwem Maroka, z drugiej strony, zwany dalej "układem eurośródziemnomorskim", został podpisany w Brukseli dnia 26 lutego 1996 r. i wszedł w życie z dniem 1 marca 2000 r.
2. Traktat dotyczący przystąpienia Republiki Bułgarii i Rumunii do Unii Europejskiej (zwany dalej "Traktatem o przystąpieniu") został podpisany w Luksemburgu dnia 25 kwietnia 2005 r. i wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2007 r.
3. Zgodnie z art. 6 ust. 2 Aktu przystąpienia przystąpienie nowych stron do układu eurośródziemnomorskiego zatwierdzane jest przez zawarcie protokołu do tego układu.
4. W przypadku niektórych produktów Maroko postanowiło przyśpieszyć przewidziane w tym układzie zniesienie ceł. Należy więc zmienić układ, tak aby uwzględnić już dokonane zniesienie ceł. Jako że Maroko wskazało na możliwość dalszego przyśpieszania znoszenia ceł, należy przewidzieć specyficzny mechanizm zatwierdzania tych działań. Ponieważ przyśpieszenie to nie narusza natury postanowień układu, lecz przeciwnie - pozwala na szybsze osiągniecie celów tego układu, należy upoważnić Komitet Stowarzyszenia do zatwierdzania tych zmian.
5. Na mocy art. 23 ust. 2 układu eurośródziemnomorskiego przeprowadzono konsultacje w celu zagwarantowania, że uwzględnione zostaną obustronne interesy Wspólnoty i Maroka,
UZGODNIŁY, CO NASTĘPUJE: