uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 37,
uwzględniając wniosek Komisji,
uwzględniając opinię Parlamentu Europejskiego,
(1) Rozporządzenie Rady (WE) nr 2371/2002 z dnia 20 grudnia 2002 r. w sprawie ochrony i zrównoważonej eksploatacji zasobów rybołówstwa w ramach wspólnej polityki rybołówstwa 1 ma zastosowanie do Morza Śródziemnego.
(2) Na podstawie decyzji 98/392/WE 2 Rada zawarła Konwencję ONZ o prawie morza, która zawiera zasady i postanowienia dotyczące ochrony żywych zasobów morza otwartego i zarządzania nimi. Zgodnie z postanowieniami tej konwencji Wspólnota podejmuje starania na rzecz koordynacji z innymi państwami nadbrzeżnymi działań związanych z zarządzaniem żywymi zasobami wodnymi oraz ich ochroną.
(3) Na podstawie decyzji 98/416/WE 3 Wspólnota jest stroną Porozumienia w sprawie Generalnej Komisji Rybołówstwa Morza Śródziemnego (zwanej dalej "GFCM"). Porozumienie w sprawie GFCM stanowi ramy współpracy regionalnej w zakresie ochrony zasobów morskich Morza Śródziemnego i zarządzania nimi, poprzez przyjmowanie zaleceń dotyczących dziedziny objętej porozumieniem w sprawie GFCM, które stają się wiążące dla umawiających się stron.
(4) Biologiczny, społeczny i gospodarczy charakter łowisk Morza Śródziemnego wymaga od Wspólnoty ustanowienia szczegółowych ram zarządzania.
(5) Wspólnota zdecydowała o stosowaniu ostrożnego podejścia w przyjmowaniu środków mających na celu ochronę i zachowanie żywych zasobów wodnych i ekosystemów morskich oraz zapewnienie ich zrównoważonej eksploatacji.
(6) System zarządzania przewidziany w niniejszym rozporządzeniu obejmuje działania związane z połowami zasobów rybnych Morza Śródziemnego prowadzonymi przez statki Wspólnoty na wodach wspólnotowych lub międzynarodowych, przez statki krajów trzecich w strefach połowowych państw członkowskich lub przez obywateli Unii na wodach otwartych Morza Śródziemnego.
(7) Jednak aby nie utrudniać prowadzenia badań naukowych, niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do działań koniecznych przy prowadzeniu takich badań.
(8) Konieczne jest ustanowienie skutecznych ram zarządzania poprzez odpowiedni podział obowiązków pomiędzy Wspólnotę a państwa członkowskie.
(9) Zakres ścisłej ochrony pewnych gatunków morskich, którą gwarantuje już dyrektywa Rady 92/43/EWG z dnia 21 maja 1992 r. w sprawie ochrony siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory 4 i która ma zastosowanie do wód morskich podlegających zwierzchnictwu państw członkowskich, powinien zostać poszerzony o wody otwarte Morza Śródziemnego.
(10) Zgodnie z decyzją Rady 1999/800/WE z dnia 22 października 1999 r. w sprawie zawarcia Protokołu dotyczącego obszarów szczególnie chronionych i różnorodności biologicznej w rejonie śródziemnomorskim oraz w sprawie przyjęcia załączników do tego protokołu (konwencja barcelońska) 5 , która to decyzja, oprócz przepisów dotyczących ochrony terenów mających znaczenie dla rejonu śródziemnomorskiego, przewiduje także sporządzenie wykazu gatunków ginących, zagrożonych oraz gatunków, których eksploatacja podlega regulacji.
(11) Konieczne jest przyjęcie nowych środków technicznych dla rybołówstwa, zastępujących środki określone w rozporządzeniu Rady (WE) nr 1626/94 z dnia 27 czerwca 1994 r. ustanawiającym środki techniczne dla zachowania zasobów połowowych na Morzu Śródziemnym 6 w celu uwzględnienia nowych opinii naukowych. Należy również uwzględnić główne elementy planu działania w zakresie ochrony i zrównoważonej eksploatacji zasobów rybołówstwa na Morzu Śródziemnym w ramach wspólnej polityki rybołówstwa.
(12) Rozporządzenie (WE) nr 1626/94 powinno zatem zostać uchylone.
(13) Należy unikać nadmiernych połowów osobników niewymiarowych. W tym celu konieczna jest ochrona pewnych obszarów nagromadzenia młodych osobników, uwzględniająca miejscowe warunki biologiczne.
(14) Stosowanie narzędzi połowowych, które są zbyt szkodliwe dla środowiska morskiego lub prowadzą do przetrzebienia niektórych zasobów, powinno być zabronione lub ściślej regulowane.
(15) Aby uniknąć dalszego wzrostu wskaźników śmiertelności młodych osobników i aby w sposób istotny zredukować ilość nieżywych organizmów morskich wyrzucanych przez statki rybackie, właściwe jest zapewnienie zwiększenia rozmiarów oczek i rozmiarów haków włoków, sieci dennych i takli stosowanych do połowu pewnych gatunków organizmów morskich i obowiązkowego stosowania sieci o kwadratowych oczkach.
(16) Aby móc wprowadzić okres przejściowy poprzedzający zwiększenie rozmiaru oczek włoków dennych, właściwe jest określenie pewnych cech uzbrojenia włoków, które pozwolą na zwiększenie selektywności obecnie stosowanego rozmiaru oczek.
(17) Zarządzanie nakładem połowowym powinno być główną metodą zapewniania zrównoważonego stanu łowisk na Morzu Śródziemnym. W tym celu właściwe jest określenie łącznych wymiarów głównych rodzajów biernych narzędzi połowowych, aby ograniczyć jeden czynnik wpływający na wielkość wykorzystanego nakładu połowowego.
(18) Część strefy przybrzeżnej należy zarezerwować dla selektywnych narzędzi połowowych stosowanych przez rybaków małej floty, aby chronić obszary wylęgu i wrażliwe siedliska oraz wspierać społeczną równowagę rybołówstwa na Morzu Śródziemnym.
(19) Właściwe jest określenie minimalnych wielkości wyładunku niektórych organizmów morskich, aby poprawić ich eksploatację i wyznaczyć normy, na podstawie których państwa członkowskie mogą tworzyć własne systemy zarządzania łowiskami przybrzeżnymi. W tym celu selektywność niektórych narzędzi połowowych powinna jak najściślej odpowiadać minimalnej wielkości wyładunku ustalonej dla niektórych gatunków lub grup gatunków poławianych takimi narzędziami.
(20) Aby nie utrudniać sztucznego zarybiania ani przenoszenia zasobów rybnych i innych organizmów morskich, należy zezwolić na prowadzenie takich działań, pod warunkiem że pozostają one w zgodzie z zachowaniem równowagi gatunków, których dotyczą.
(21) Ponieważ w rejonie Morza Śródziemnego duże znaczenie ma amatorski połów ryb, należy dopilnować, by odbywał się on w sposób niekolidujący znacząco z rybołówstwem komercyjnym, by był zgodny z zasadami zrównoważonej eksploatacji żywych zasobów wodnych oraz by odpowiadał zobowiązaniom Wspólnoty wobec regionalnych organizacji rybołówstwa.
(22) Zważywszy na szczególny charakter wielu łowisk śródziemnomorskich, które są ograniczone do pewnych podstref geograficznych, oraz na tradycję stosowania systemu zarządzania nakładem na szczeblu subregionalnym, właściwe jest ustanowienie wspólnotowych i krajowych planów zarządzania obejmujących przede wszystkim zarządzanie nakładem i konkretne środki techniczne.
(23) Aby zapewnić skuteczną kontrolę działań połowowych, należy przyjąć pewne szczegółowe środki uzupełniające lub środki bardziej restrykcyjne w stosunku do środków przewidzianych rozporządzeniem Rady (EWG) nr 2847/ 93 z dnia 12 października 1993 r. ustanawiającym system kontroli mający zastosowanie do wspólnej polityki rybołówstwa 7 . Istnieje zwłaszcza potrzeba obniżenia obecnego progu ekwiwalentu 50 kg żywej wagi dla gatunków innych niż gatunki masowo migrujące i drobne gatunki pelagiczne poławiane w Morzu Śródziemnym, które należy odnotowywać w dzienniku połowowym.
(24) Zważywszy, że rybołówstwo wspólnotowe odpowiada za 75 % połowów miecznika w Morzu Śródziemnym, właściwe jest ustanowienie środków zarządzania. Aby środki te były skuteczne, decyzję w sprawie środków technicznych służących ochronie niektórych gatunków masowo migrujących powinny podjąć właściwe regionalne organizacje rybołówstwa. W związku z tym Komisja powinna złożyć stosowne wnioski odpowiednio do GFCM i do Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony Tuńczyka Atlantyckiego (ICCAT). Brak porozumienia w określonym terminie nie uniemożliwi UE przyjęcia środków służących wspomnianemu celowi, do czasu aż takie ostateczne wielostronne porozumienie zostanie osiągnięte.
(25) Przepisy szczegółowe dotyczące rybołówstwa na wodach wokół Malty zostały już przyjęte rozporządzeniem Rady (WE) nr 813/2004, zgodnie z Aktem przystąpienia, w szczególności z jego art. 21 i załącznikiem III. Przepisy te należy utrzymać w mocy.
(26) Środki niezbędne do wprowadzenia w życie niniejszego rozporządzenia powinny zostać przyjęte zgodnie z decyzją Rady 1999/468/WE z dnia 28 czerwca 1999 r. ustanawiającą warunki wykonywania uprawnień wykonawczych przyznanych Komisji 8 .
(27) Zmiany załączników do niniejszego rozporządzenia również powinny być przyjęte zgodnie z decyzją 1999/468/ WE,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
W imieniu Rady | |
J. KORKEAOJA | |
Przewodniczący |
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 586/2014 z dnia 2 czerwca 2014 r. (Dz.U.UE.L.2014.164.10) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 6 czerwca 2014 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/693 z dnia 7 maja 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.117.13) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 11 maja 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 ust. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/1586 z dnia 22 października 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.264.16) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 26 października 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 141/2021 z dnia 5 lutego 2021 r. (Dz.U.UE.L.2021.43.10) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2020 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1761/2021 z dnia 5 października 2021 r. (Dz.U.UE.L.2021.353.6) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 27 października 2021 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2022/2363 z dnia 2 grudnia 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.312.95) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2022 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2024/1382 z dnia 23 maja 2024 r. (Dz.U.UE.L.2024.1382) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2024 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia Komisji nr 988/2011 z dnia 4 października 2011 r. (Dz.U.UE.L.11.260.15) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 8 października 2011 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 773/2013 z dnia 12 sierpnia 2013 r. (Dz.U.UE.L.2013.217.28) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 16 sierpnia 2013 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1233/2013 z dnia 29 listopada 2013 r. (Dz.U.UE.L.2013.322.17) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 6 grudnia 2013 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 277/2014 z dnia 19 marca 2014 r. (Dz.U.UE.L.2014.82.1) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 23 marca 2014 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 464/2014 z dnia 6 maja 2014 r. (Dz.U.UE.L.2014.134.37) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 8 maja 2014 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 587/2014 z dnia 2 czerwca 2014 r. (Dz.U.UE.L.2014.164.13) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 4 czerwca 2014 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 586/2014 z dnia 2 czerwca 2014 r. (Dz.U.UE.L.2014.164.10) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 6 czerwca 2014 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2015/1421 z dnia 24 sierpnia 2015 r. (Dz.U.UE.L.2015.222.1) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 26 sierpnia 2015 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2019/662 z dnia 25 kwietnia 2019 r. (Dz.U.UE.L.2019.112.16) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 6 grudnia 2016 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2017/2383 z dnia 19 grudnia 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.340.32) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 24 marca 2017 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2017/677 z dnia 10 kwietnia 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.98.4) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 kwietnia 2017 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2017/929 z dnia 31 maja 2017 r. (Dz.U.UE.L.2017.141.3) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 4 czerwca 2017 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/317 z dnia 2 marca 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.62.1) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 8 marca 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2015/2407 z dnia 18 grudnia 2015 r. (Dz.U.UE.L.2015.333.104) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 31 marca 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/693 z dnia 7 maja 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.117.13) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 11 maja 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/922 z dnia 28 czerwca 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.164.39) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 2 lipca 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/1596 z dnia 23 października 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.265.9) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 25 października 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 ust. 2 rozporządzenia nr (UE) 2018/1586 z dnia 22 października 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.264.16) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 26 października 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1242/2020 z dnia 1 września 2020 r. (Dz.U.UE.L.2020.286.1) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 1 stycznia 2020 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1243/2020 z dnia 1 września 2020 r. (Dz.U.UE.L.2020.286.5) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 1 stycznia 2020 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2022/511 z dnia 30 marca 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.103.7) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 28 marca 2020 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 141/2021 z dnia 5 lutego 2021 r. (Dz.U.UE.L.2021.43.10) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2020 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1713/2021 z dnia 24 września 2021 r. (Dz.U.UE.L.2021.342.1) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 3 lipca 2021 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2022/2362 z dnia 2 grudnia 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.312.91) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 26 sierpnia 2021 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1761/2021 z dnia 5 października 2021 r. (Dz.U.UE.L.2021.353.6) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 27 października 2021 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2022/1386 z dnia 9 sierpnia 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.208.1) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 1 listopada 2021 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2022/1989 z dnia 20 października 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.273.5) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 1 listopada 2021 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2022/2363 z dnia 2 grudnia 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.312.95) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2022 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2023/2230 z dnia 25 października 2023 r. (Dz.U.UE.L.2023.2230) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 2 marca 2023 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2023/974 z dnia 16 maja 2023 r. (Dz.U.UE.L.2023.132.74) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 28 marca 2023 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2024/755 z dnia 29 lutego 2024 r. (Dz.U.UE.L.2024.755) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 1 maja 2023 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2024/1382 z dnia 23 maja 2024 r. (Dz.U.UE.L.2024.1382) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2024 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2024/2726 z dnia 24 października 2024 r. (Dz.U.UE.L.2024.2726) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 3 lipca 2024 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2024/2960 z dnia 29 listopada 2024 r. (Dz.U.UE.L.2024.2960) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 1 listopada 2024 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 586/2014 z dnia 2 czerwca 2014 r. (Dz.U.UE.L.2014.164.10) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 6 czerwca 2014 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/693 z dnia 7 maja 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.117.13) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 11 maja 2018 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 141/2021 z dnia 5 lutego 2021 r. (Dz.U.UE.L.2021.43.10) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2020 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2022/2363 z dnia 2 grudnia 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.312.95) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2022 r.
- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2024/1382 z dnia 23 maja 2024 r. (Dz.U.UE.L.2024.1382) wprowadzającego odstępstwo od jego stosowania z dniem 12 maja 2024 r.
- odstępstwo przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/1585 z dnia 22 października 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.264.13).
- odstępstwo przez art. 1 rozporządzenia nr (UE) 2018/1634 z dnia 30 października 2018 r. (Dz.U.UE.L.2018.272.35).
500 zł zarobi członek obwodowej komisji wyborczej w wyborach Prezydenta RP, 600 zł - zastępca przewodniczącego, a 700 zł przewodniczący komisji wyborczej – wynika z uchwały Państwowej Komisji Wyborczej. Jeżeli odbędzie się ponownie głosowanie, zryczałtowana dieta wyniesie 75 proc. wysokości diety w pierwszej turze. Termin zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych mija 18 kwietnia
20.01.20251 stycznia 2025 r. weszły w życie liczne zmiany podatkowe, m.in. nowe definicje budynku i budowli w podatku od nieruchomości, JPK CIT, globalny podatek wyrównawczy, PIT kasowy, zwolnienie z VAT dla małych firm w innych krajach UE. Dla przedsiębiorców oznacza to często nowe obowiązki sprawozdawcze i zmiany w systemach finansowo-księgowych. Firmy muszą też co do zasady przeprowadzić weryfikację nieruchomości pod kątem nowych przepisów.
02.01.2025W 2025 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie tylko raz. Obniżeniu ulegnie natomiast minimalna podstawa wymiaru składki zdrowotnej płaconej przez przedsiębiorców. Grozi nam za to podwyżka podatku od nieruchomości. Wzrosną wynagrodzenia nauczycieli, a prawnicy zaczną lepiej zarabiać na urzędówkach. Wchodzą w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów i e-doręczeń. To jednak nie koniec zmian, jakie czekają nas w Nowym Roku.
31.12.20241 stycznia 2025 r. zacznie obowiązywać nowa Polska Klasyfikacja Działalności – PKD 2025. Jej ostateczny kształt poznaliśmy dopiero w tygodniu przedświątecznym, gdy opracowywany od miesięcy projekt został przekazany do podpisu premiera. Chociaż jeszcze przez dwa lata równolegle obowiązywać będzie stara PKD 2007, niektórzy już dziś powinni zainteresować się zmianami.
31.12.2024Dodatek dopełniający do renty socjalnej dla niektórych osób z niepełnosprawnościami, nowa grupa uprawniona do świadczenia wspierającego i koniec przedłużonych orzeczeń o niepełnosprawności w marcu - to tylko niektóre ważniejsze zmiany w prawie, które czekają osoby z niepełnosprawnościami w 2025 roku. Drugą część zmian opublikowaliśmy 31 grudnia.
28.12.2024Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.
12.12.2024Identyfikator: | Dz.U.UE.L.2006.409.11 |
Rodzaj: | Rozporządzenie |
Tytuł: | Rozporządzenie 1967/2006 w sprawie środków zarządzania zrównoważoną eksploatacją zasobów rybołówstwa Morza Śródziemnego, zmieniające rozporządzenie (EWG) nr 2847/93 i uchylające rozporządzenie (WE) nr 1626/94 |
Data aktu: | 21/12/2006 |
Data ogłoszenia: | 30/12/2006 |
Data wejścia w życie: | 29/01/2007 |