Nowa Zelandia-Wspólnota Europejska. Porozumienie w formie wymiany listów zawierające uzgodnienia dotyczące zmian w załącznikach V i VIII do Umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi. Bruksela.2006.08.04.

POROZUMIENIE W FORMIE WYMIANY LISTÓW
zawierające uzgodnienia z Nową Zelandią dotyczące zmian w załącznikach V i VIII do Umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi

A. List Wspólnoty Europejskiej

Bruksela, dnia 19 czerwca 2006 r.

Szanowny Panie!

Działając na podstawie art. 16 ust. 2 Umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi proponuję wprowadzenie w załącznikach V i VIII do tej Umowy następujących zmian:

Zgodnie z zaleceniami wspólnego komitetu zarządzającego powołanego na mocy art. 16 ust. 1 Umowy tekst załączników V i VIII zastępuje się tekstem znajdującym się w załączniku do niniejszego porozumienia.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie, że Nowa Zelandia zgadza się z tymi zmianami w załączniku do Umowy.

Proszę przyjąć wyrazy mojego najwyższego szacunku,

W imieniu Wspólnoty Europejskiej

Paola TESTORI COGGI

B. List z Nowej Zelandii

Bruksela, dnia 4 sierpnia 2006 r.

Szanowna Pani!

Niniejszym mam zaszczyt przedstawić odpowiedź na Państwa list dotyczący proponowanych zmian w załącznikach V i VIII do Umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi.

Mam zaszczyt potwierdzić, że Nowa Zelandia akceptuje proponowane zmiany, zgodnie z zaleceniem wspólnego komitetu zarządzającego powołanego na mocy art. 16 ust. 1 Umowy, których kopia jest załączona do niniejszego listu.

Proszę przyjąć wyrazy mojego najwyższego szacunku.

W imieniu właściwych władz Nowej Zelandii

Andrew McKENZIE

ZAŁĄCZNIK

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

"ZAŁĄCZNIK V

UZNAWANIE ŚRODKÓW SANITARNYCH

grafika

"ZAŁĄCZNIK VIII

KONTROLE GRANICZNE I OPŁATY ZA KONTROLE

A. KONTROLE GRANICZNE PRZESYŁEK ŻYWYCH ZWIERZĄT I PRODUKTÓW ZWIERZĘCYCH

Rodzaj kontroli granicznej Odsetek sprawdzanych przesyłek
1. Kontrola dokumentacji 100
Obie strony przeprowadzają kontrolę dokumentacji
2. Kontrole bezpośrednie 100
Żywe zwierzęta z wyjątkiem pszczół i trzmieli
Pszczoły królowe i małe kolonie trzmieli(1) 100
Opakowania zawierające pszczoły i trzmiele(2)
Nasienie/zarodki/komórki jajowe 50(3)
Produkty zwierzęce przeznaczone do spożycia przez ludzi 10
Świeże mięso, w tym podroby i produkty z mięsa gatunków bydła,

owiec, kóz, świń i koni zdefiniowanych w rozporządzeniu (WE) nr

853/2004

2
Produkty rybołówstwa w hermetycznie zamkniętych pojemnikach

przeznaczonych do utrzymywania ich w temperaturze otoczenia,

ryby świeże i mrożone oraz suszone i/lub solone produkty

rybołówstwa. Inne produkty rybołówstwa

Całe jaja
Smalec i wytopione tłuszcze
Osłonki zwierzęce
Żelatyna
Kolagen
Żołądki i pęcherze
Mięso drobiowe i drobiowe produkty mięsne
Mięso królicze, mięso zwierząt dzikich (utrzymywanych przez

człowieka i łownych) i produkty z nich wytworzone

Mleko i produkty mleczne
Produkty z jaj
Miód
Kości i produkty kostne
Przetwory mięsne i mięso mielone
Żabie udka i ślimaki"

______

(1) Kontrole bezpośrednie są przeprowadzane zgodnie z decyzją Komisji 2003/881/WE (wraz ze zmianami).

(2) Kontrole po przywozie są wykonywane przez właściwy organ w miejscu przeznaczenia pszczół.

(3) W przypadku przesyłek pakowanych pszczół zawierających mniej niż 130 opakowań kontroli podlega 50 % przesyłki. W przypadku przesyłek zawierających więcej niż 130 opakowań kontroli należy poddać próbę 65 opakowań wybranych losowo z danej przesyłki, aby osiągnąć 95-procentowy przedział ufności pozwalający na wykrycie 5 % zachorowalności na daną chorobę.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2006.338.3

Rodzaj: Umowa międzynarodowa
Tytuł: Nowa Zelandia-Wspólnota Europejska. Porozumienie w formie wymiany listów zawierające uzgodnienia dotyczące zmian w załącznikach V i VIII do Umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi. Bruksela.2006.08.04.
Data aktu: 04/08/2006
Data ogłoszenia: 05/12/2006
Data wejścia w życie: 04/08/2006