Nowa Zelandia-Wspólnota Europejska. Porozumienie w formie wymiany listów w sprawie zmian w załącznikach do umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi. Bruksela.2003.06.27.

POROZUMIENIE W FORMIE WYMIANY LISTÓW
w sprawie zmian w załącznikach do umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi

A. List Wspólnoty Europejskiej

Bruksela, dnia 24 czerwca 2003 r.

Wasza Ekscelencjo,

W nawiązaniu do Umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi mam zaszczyt zaproponować Waszej Ekscelencji następujące zmiany w załącznikach do wspomnianej Umowy:

Zgodnie z zaleceniami Wspólnego Komitetu Zarządzającego ustanowionego na mocy artykułu 16 ustęp 1 Umowy należy zastąpić teksty załączników II (część A), V i X do Umowy odpowiednimi, załączonymi tutaj tekstami załączników A, B i C.

Będę zobowiązany za potwierdzenie zgody Nowej Zelandii na taką zmianę załączników do Umowy.

W imieniu Wspólnoty Europejskiej

Robert J. COLEMAN

B. List Nowej Zelandii

Bruksela, dnia 27 czerwca 2003 r.

Szanowny Panie,

Mam zaszczyt odnieść się do Pańskiego listu zawierającego szczegóły proponowanych zmian w załącznikach II (część A), V i X do Umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi.

W tym względzie mam zaszczyt potwierdzić, iż proponowane zmiany, zalecane przez Wspólny Komitet Zarządzający utworzony na mocy artykułu 16 ustęp 1 Umowy, których kopia jest załączona, są możliwe do przyjęcia przez Nową Zelandię.

W imieniu właściwych władz Nowej Zelandii

Wade ARMSTRONG

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  A

"ZAŁĄCZNIK II

CZĘŚĆ A

Nowa Zelandia

Kompetencje w zakresie kwestii sanitarnych i weterynaryjnych rozłożone są między Urząd Biobezpieczeństwa Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa oraz Nowozelandzki Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. Stosuje się następujące postanowienia:

– w odniesieniu do wywozu żywych zwierząt i plazmy zarodkowej do Wspólnoty Urząd Biobezpieczeństwa odpowiada za certyfikację (urzędowe zaświadczenia) potwierdzające uzgodnione normy i wymagania weterynaryjne;

– w odniesieniu do wywozu wszystkich pozostałych produktów zwierzęcych do Wspólnoty Nowozelandzki Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności jest odpowiedzialny za certyfikację (urzędowe zaświadczenia) potwierdzające uzgodnione normy i wymagania weterynaryjne;

– w odniesieniu do przywozu Urząd Biobezpieczeństwa Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa jest odpowiedzialny za kwestie związane z kwarantanną zwierząt (zoosanitarne), a Nowozelandzki Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo żywności (sanitarne) oraz związane z tym normy i wymagania."

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK  B

ZAŁĄCZNIK  C

"ZAŁĄCZNIK X

PUNKTY KONTAKTOWE

Nowa Zelandia

Counsello (Veterianary and Technical)

New Zeland Mission to the European Union

Square De Meeus/De Meeusplein 1

B-1000 Bruksela

tel.: (32-2) 550 12 19

Faks: (32-2) 513 48 56

Wspólnota Europejska

The Director

Directorate E: Food Safety: plant health, animal health and welfare, international questions

Directorate-General Health and Consumer Protection

European Commission

Rue Froissart/Froissartstraat 101, Room 8/58

B-1040 Bruksela

tel.: (32-2) 295 68 38

Faks: (32-2) 296 42 86 ".

Zmiany w prawie

Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Od dziś ważna zmiana dla niektórych kierowców

Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od wtorku, 10 września, zakładają automatyczny zwrot prawa jazdy, bez konieczności składania wniosku. Zmiana ma zapobiegać sytuacji, w której kierowcy, nieświadomi obowiązku, byli karani za prowadzenie pojazdu, mimo formalnego odzyskania uprawnień.

Robert Horbaczewski 09.09.2024
Będą zmiany w ustawie o działaniach antyterrorystycznych oraz w ustawie o ABW oraz AW

Rząd przyjął we wtorek projekt przepisów, który dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej, które dotyczą przeciwdziałania rozpowszechnianiu w Internecie treści o charakterze terrorystycznym. Wprowadzony zostanie mechanizm wydawania i weryfikowania nakazów usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do takich treści. Za egzekwowanie nowych przepisów odpowiedzialny będzie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Od jego decyzji będzie się można odwołać do sądu.

Grażyna J. Leśniak 03.09.2024
Ustawa o rencie wdowiej niekonstytucyjna?

O zawetowanie ustawy o tzw. wdowich emeryturach jako aktu dyskryminującego część obywateli zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy jedna z emerytek. W jej przekonaniu uchwalona 26 lipca 2024 r. ustawa narusza art. 32 Konstytucji, ponieważ wprowadza zasady dyskryminujące dużą część seniorów. Czy prezydent zdążył się z nią zapoznać – nie wiadomo. Bo petycja wpłynęła do Kancelarii Prezydenta 6 sierpnia, a już 9 sierpnia ustawa została podpisana.

Grażyna J. Leśniak 31.08.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2003.214.38

Rodzaj: Umowa międzynarodowa
Tytuł: Nowa Zelandia-Wspólnota Europejska. Porozumienie w formie wymiany listów w sprawie zmian w załącznikach do umowy między Wspólnotą Europejską a Nową Zelandią w sprawie środków sanitarnych stosowanych w handlu żywymi zwierzętami i produktami zwierzęcymi. Bruksela.2003.06.27.
Data aktu: 27/06/2003
Data ogłoszenia: 26/08/2003
Data wejścia w życie: 01/05/2004, 27/06/2003