Decyzja 91/178/EWG w sprawie przyjęcia Statutu Międzynarodowej Grupy Badawczej ds. Cyny

DECYZJA RADY
z dnia 25 marca 1991 r.
w sprawie przyjęcia Statutu Międzynarodowej Grupy Badawczej ds. Cyny

(91/178/EWG)

(Dz.U.UE L z dnia 10 kwietnia 1991 r.)

RADA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą, w szczególności jego art. 113 i 116,

uwzględniając wniosek Komisji,

a także mając na uwadze, co następuje:

Statut Międzynarodowej Grupy Badawczej ds. Cyny został przyjęty w Genewie w dniu 7 kwietnia 1989 r. na konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie cyny;

państwa i organizacje międzynarodowe, biorące udział w wyżej wymienionej konferencji, zostały poproszone o notyfikację skierowaną do Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych o przyjęciu przez nie przedmiotowego Statutu zgodnie z jego ust. 21 lit. b);

Grupa Badawcza będzie prowadziła istotne działania związane z analizą i nadzorowaniem rynku oraz handlu cyną;

struktura instytucjonalna Międzynarodowej Grupy Badawczej ds. Cyny ustanowiona w przedmiotowym Statucie, zakłada wspólne uczestnictwo Wspólnoty oraz Państw Członkowskich, które zgodziły się na taki Statut;

niektóre Państwa Członkowskie wyraziły zamiar uczestniczenia w pracach Grupy Badawczej;

dlatego Wspólnota oraz te Państwa Członkowskie, które postanowiły uczestniczyć w pracach Grupy Badawczej, powinny w tym samym czasie i na podstawie wspólnego stanowiska złożyć swoje dokumenty przyjęcia,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł  1

Europejska Wspólnota Gospodarcza niniejszym przyjmuje Statut Międzynarodowej Grupy Badawczej ds. Cyny.

Wspólnota oraz Państwa Członkowskie, które na tym etapie zdecydowały się uczestniczyć w pracach Grupy Badawczej, złożą równocześnie swoje dokumenty przyjęcia Sekretarzowi Generalnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdy tylko zakończą niezbędne procedury wewnętrzne.

Tekst Statutu jest załączony do niniejszej decyzji.

Artykuł  2

Przewodniczący Rady zostaje niniejszym upoważniony do wyznaczenia osób umocowanych do złożenia dokumentu przyjęcia w imieniu Wspólnoty.

Sporządzono w Brukseli, dnia 25 marca 1991 r.

W imieniu Rady
R. STEICHEN
Przewodniczący

ZAŁĄCZNIK

STATUT MIĘDZYNARODOWEJ GRUPY BADAWCZEJ DS. CYNY

Ustanowienie

1.
Niniejszym ustanawia się Międzynarodową Grupę Badawczą ds. Cyny w celu administrowania przepisami i nadzorowania wykonania niniejszego Statutu.

Cel

2.
Celem Grupy jest zapewnienie wzmożonej międzynarodowej współpracy w sprawach związanych z cyną poprzez rozwijanie dostępnych informacji dotyczących międzynarodowej gospodarki cyną oraz zapewnienie forum dla międzyrządowych konsultacji dotyczących cyny.

Definicje

3.
a) "Grupa" oznacza Międzynarodową Grupę Badawczą ds. Cyny ustanowioną w niniejszym Statucie.

b) "Cyna" oznacza metal, cynę rafinowaną, cynę wtórną lub cynę zawartą w koncentratach albo w rudzie cyny, która została wydobyta ze złóż naturalnych oraz we wszystkich produktach zawierających cynę, określonych przez Grupę. Do celów niniejszej definicji "ruda" zostaje uznana za niezawierającą: i) materiału, który został uzyskany ze złoża rudy do celów innych niż przeróbka; ii) materiału, który został odrzucony podczas procesu przeróbki.

c) "Członkowie" oznaczają wszystkie państwa i organizacje międzyrządowe przewidziane w ust. 5, które notyfikowały swoje przyjęcie niniejszego Statutu zgodnie z ust. 21.

Funkcje

4.
Grupa pełni następujące funkcje:

a) ustanowienie odpowiednich środków i prowadzenie ciągłej obserwacji światowej gospodarki cyny i jej tendencji, w szczególności poprzez ustanowienie, utrzymywanie i stałą aktualizację systemu statystycznego dotyczącego światowej produkcji, zapasów, handlu oraz zużycia cyny w każdej postaci, jak również rozpowszechniania zebranych w ten sposób informacji, stosownie do przypadku;

b) prowadzenie konsultacji i wymiany informacji dotyczących rozwoju i tendencji związanych z produkcją, zapasami, handlem oraz zużyciem cyny w każdej postaci;

c) podejmowanie, stosownie do przypadku, badań dotyczących szerokiego zakresu ważnych kwestii dotyczących cyny, zgodnie z decyzjami podjętymi przez Grupę.

Członkostwo

5.
Członkostwo w Grupie otwarte jest dla wszystkich państw, które są zainteresowane produkcją, wykorzystywaniem lub międzynarodowym handlem cyną, jak również dla wszystkich organizacji międzyrządowych mających zakres odpowiedzialności w odniesieniu do negocjowania, zawierania i stosowania umów międzynarodowych, w szczególności porozumień towarowych.

Uprawnienia Grupy

6.
a) Grupa wykonuje uprawnienia i podejmuje takie działania lub uzgadnia podjęcie takich działań, jakie mogą być niezbędne do wykonania i zapewnienia stosowania przepisów niniejszego Statutu.

b) Grupa nie ma uprawnień, ani bezpośrednio, ani pośrednio, do zawierania umów handlowych w sprawie cyny lub jakiegokolwiek innego towaru lub produktu, ani umów w sprawie transakcji typu futures; nie posiada ona również uprawnień do zaciągania żadnych zobowiązań finansowych do wyżej wymienionych celów.

c) Grupa przyjmuje zasady, które uważa za konieczne do wykonywania swoich funkcji oraz które podlegają niniejszemu Statutowi i nie są z nim niezgodne.

d) Grupa nie ma uprawnień i nie jest uważana za upoważnioną przez swoich członków do zaciągania jakichkolwiek zobowiązań nieobjętych niniejszym Statutem lub regulaminem wewnętrznym.

Siedziba

7.
Siedziba Grupy znajduje się w miejscu wybranym przez Grupę na terytorium Państwa Członkowskiego, chyba że Grupa postanowi inaczej. Grupa negocjuje warunki porozumienia w sprawie siedziby z rządem przyjmującym, aby mogło być zawarte jak najszybciej po wejściu w życie niniejszego Statutu.

Podejmowanie decyzji

8.
a) Najwyższym organem Grupy ustanowionym na mocy niniejszego Statutu jest Zgromadzenie Ogólne.

b) Grupa, Stały Komitet, określony w ust. 9, oraz komitety i organy pomocnicze, które mogą być powołane, podejmują decyzje na zasadzie konsensusu i bez głosowania, z wyjątkiem decyzji, co do których w niniejszym Statucie albo w regulaminie wewnętrznym przewidziano ustaloną większość głosów.

c) Każde Państwo Członkowskie ma prawo do jednego głosu.

Stały Komitet

9.
a) Grupa ustanawia Stały Komitet złożony z tych członków Grupy, którzy wyrażają chęć uczestniczenia w jego pracach.

b) Stały Komitet podejmuje takie zadania, które mogą zostać mu powierzone przez Grupę, oraz składa Grupie sprawozdania z zakończenia lub stanu zaawansowania jego prac.

Komitety i organy pomocnicze

10.
Grupa może powołać branżowy Komitet Doradczy w celu monitorowania rozwoju przemysłu cynowego. Oprócz Stałego Komitetu, Grupa może również powołać inne komitety i organy pomocnicze na ustalonych przez siebie warunkach.

Sekretariat

11.
a) Grupa dysponuje sekretariatem składającym się z Sekretarza Generalnego oraz niezbędnego personelu.

b) Sekretarz Generalny jest głównym funkcjonariuszem administracyjnym Grupy i jest przed nim odpowiedzialny za wykonywanie i stosowanie niniejszego Statutu, zgodnie z decyzjami podejmowanymi przez Grupę.

Współpraca ze stronami trzecimi

12.
a) Grupa może zastosować środki mające na celu prowadzenie konsultacji i współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych, jej organami lub organizacjami wyspecjalizowanymi, oraz, stosownie do przypadku, z innymi instytucjami międzyrządowymi.

b) Grupa może również, jeżeli uzna to za właściwe, zastosować środki mające na celu utrzymanie kontaktu z zainteresowanymi rządami państw nieuczestniczących w działalności Grupy, z innymi pozarządowymi organizacjami międzynarodowymi lub z instytucjami z sektora prywatnego, stosownie do przypadku.

c) Grupa może zaprosić reprezentantów każdego z państw nienależących do Grupy lub właściwą międzyrządową albo pozarządową organizację poważnie zainteresowaną zagadnieniami związanymi z cyną do uczestnictwa w posiedzeniach w charakterze obserwatora, z zastrzeżeniem, że organizacja ta udzieli podobnych praw Grupie. O ile Grupa nie zadecyduje inaczej, obserwatorzy tacy mogą brać udział we wszystkich posiedzeniach Grupy odnośnie do całości lub części posiedzenia lub serii posiedzeń, z wyjątkiem posiedzeń Stałego Komitetu lub innego komitetu lub podkomitetu, na których nie są reprezentowani wszyscy członkowie Grupy.

d) Przewodniczący może zaprosić obserwatorów do wzięcia udziału w dyskusjach Grupy, jednakże nie mają oni prawa do głosowania ani do składania wniosków.

Relacje ze Wspólnym Funduszem

13.
Grupa może ubiegać się o wyznaczenie jako międzynarodowy organ towarowy (ICB) na mocy art. 7 ust. 9 Porozumienia ustanawiającego Wspólny Fundusz Towarowy, do celów sponsorowania, na warunkach, jakie Grupa może ustalić wyłącznie na zasadzie konsensusu, projektów związanych z cyną, które mają być finansowane z Funduszu z jego drugiego rachunku. Jednakże Grupa nie zaciąga żadnych zobowiązań finansowych w związku takimi projektami, ani nie działa jako agenda wykonawcza dla takich projektów.

Status prawny

14.
a) Grupa ma międzynarodową osobowość prawną.

b) Status Grupy na terytorium kraju przyjmującego jest regulowany porozumieniem w sprawie siedziby między krajem przyjmującym a Grupą.

c) Grupa posiada zdolność prawną do wykonywania swoich funkcji, w szczególności, lecz z zastrzeżeniem powyższego ust. 6 lit. b), zdolność do zawierania umów, nabywania i zbywania mienia ruchomego oraz do wszczynania procedury sądowej.

Wpłaty do budżetu

15.
a) Każdy członek wpłaca składki do rocznego budżetu zatwierdzonego przez Grupę. Składki wszystkich członków do budżetu składają się z równych części stanowiących w sumie 50 % budżetu, pozostała część ma być rozdzielona między Państwa Członkowskie proporcjonalnie do ich udziałów w całkowitym handlu Państw Członkowskich cyną pierwotną oraz koncentratami zawierającymi cynę, w przypadku krajów produkujących składających się z całkowitego wywozu minus całkowity przywóz oraz, w przypadku krajów będących konsumentami, z całkowitego przywozu. Z tego powodu kraje, których produkcja koncentratów zawierających cynę przekracza ich zgłaszane zużycie cyny pierwotnej w postaci metalu, są kwalifikowane jako kraje produkujące, natomiast kraje, których zgłaszane zużycie cyny pierwotnej w postaci metalu przekracza zgłaszaną produkcję koncentratów zawierających cynę, są kwalifikowane jako kraje będące konsumentami. Obliczeń dokonuje się na podstawie ostatnich trzech lat kalendarzowych, za które dostępne są dane statystyczne.

b) Grupa ustala składkę każdego członka za każdy rok budżetowy w jednej walucie, o której ma zdecydować Grupa, i zgodnie z przepisami dotyczącymi składek określonymi w regulaminie wewnętrznym. Każdy członek wpłaca składki zgodnie z jego procedurami konstytucyjnymi.

Dane statystyczne i informacje

16.
a) Grupa gromadzi, zestawia i udostępnia członkom informacje statystyczne dotyczące produkcji, handlu, zapasów oraz zużycia cyny, które uważa za właściwe dla skutecznego funkcjonowania niniejszego Statutu, a także informacje, określone w lit. b) poniżej.

b) Grupa stosuje środki, jakie uzna za właściwe, dzięki którym możliwa będzie wymiana informacji z zainteresowanymi rządami państw nieuczestniczących w działalności Grupy oraz z właściwymi organizacjami pozarządowymi i międzyrządowymi w celu zapewnienia dostępności najnowszych i wiarygodnych danych dotyczących produkcji, zużycia, zapasów, handlu międzynarodowego, uznanych na arenie międzynarodowej publikowanych cen cyny oraz innych czynników wpływających na popyt i podaż cyny.

c) Grupa dokłada starań, aby wszystkie informacje przez nią publikowane nie naruszały poufności działań rządów, osób lub przedsiębiorstw produkujących, przetwarzających, wprowadzających na rynek lub zużywających cynę.

Ocena roczna i sprawozdania

17.
a) Grupa dokonuje rocznej oceny światowej sytuacji na rynku cyny oraz związanych z tym kwestii w świetle informacji dostarczanych przez członków i uzupełnionych informacjami ze wszystkich innych właściwych źródeł. Roczna ocena obejmuje przegląd oczekiwanej zdolności produkcyjnej cyny na przyszłe lata i prognozę dotyczącą produkcji, zużycia i handlu na kolejny rok kalendarzowy, w celu udzielenia pomocy członkom w sporządzaniu ich indywidualnych ocen rozwoju międzynarodowej gospodarki cynowej.

b) Grupa sporządza sprawozdanie zawierające wyniki rocznej oceny i przekazuje je członkom. Jeżeli Grupa uzna to za właściwe, sprawozdanie to, jak również inne sprawozdania i badania przekazane członkom, mogą zostać udostępnione innym zainteresowanym stronom, zgodnie z regulaminem wewnętrznym.

Badania

18.
a) Grupa podejmuje badania ad hoc - lub stosuje właściwe środki w celu ich podjęcia - dotyczące międzynarodowej gospodarki cynowej, włącznie z badaniami w zakresie szczególnych problemów lub trudności, które istnieją lub mogą powstać.

b) Badania mogą obejmować ogólne zalecenia lub sugestie, lecz takie zalecenia lub sugestie nie naruszają praw każdego członka do kierowania wszystkimi aspektami własnej wewnętrznej gospodarki cynowej i pozostają bez uszczerbku dla uprawnień innych organizacji międzynarodowych w właściwym dla nich zakresie.

Zobowiązania członków

19.
Członkowie dokładają wszelkich starań, aby wzajemnie współpracować i wspierać osiągnięcie celów Grupy, w szczególności poprzez dostarczenie danych dotyczących gospodarki cynowej, określonych w ust. 16 lit. a).

Zmiany

20.
Niniejszy Statut może zostać zmieniony wyłącznie w drodze konsensusu Grupy.

Wejście w życie

21.
a) Niniejszy Statut wchodzi w życie, gdy państwa odpowiedzialne łącznie za co najmniej 70 % handlu cyną, jak określono w Załączniku do niniejszego Statutu, notyfikują Sekretarzowi Generalnemu Narodów Zjednoczonych (zwanemu dalej "depozytariuszem") przyjęcie przez nie niniejszego Statutu, zgodnie z lit. b) poniżej.

b) Każde państwo lub organizacja międzyrządowa, określone w ust. 5, wyrażające wolę stania się członkiem Grupy, notyfikuje depozytariuszowi przyjęcie niniejszego Statutu albo tymczasowo, do czasu zakończenia własnych procedur wewnętrznych, albo ostatecznie. Każde państwo lub organizacja międzyrządowa, które dokonało(-a) notyfikacji o tymczasowym przyjęciu niniejszego Statutu, dokłada starań, aby jak najszybciej zakończyć własne procedury i notyfikuje depozytariuszowi zakończenie tych procedur.

c) Jeżeli wymagania dotyczące wejścia w życie niniejszego Statutu nie zostaną spełnione do dnia 31 grudnia 1989 r., depozytariusz wzywa te państwa lub organizacje międzyrządowe, które notyfikowały przyjęcie przez nie niniejszego Statutu, zgodnie z lit. b) powyżej, aby one same zadecydowały o wprowadzeniu lub niewprowadzeniu go w życie w stosunkach między nimi.

d) Gdy niniejszy Statut wejdzie w życie, depozytariusz jak najszybciej zwołuje inauguracyjne posiedzenie Grupy. Członków powiadamia się przynajmniej na miesiąc wcześniej przed posiedzeniem, jeżeli to możliwe.

Wystąpienie

22.
a) Członek może wystąpić z Grupy w każdej chwili w drodze pisemnego powiadomienia depozytariusza oraz Sekretarza Generalnego Grupy o wystąpieniu.

b) Wystąpienie pozostaje bez uszczerbku dla jakichkolwiek finansowych zobowiązań zaciągniętych przez występującego członka i nie upoważnia go do jakiegokolwiek obniżenia składki za rok, w którym następuje wystąpienie.

c) Wystąpienie staje się skuteczne 30 dni po otrzymaniu przez depozytariusza powiadomienia.

d) Sekretarz Generalny grupy bezzwłocznie powiadamia każdego członka o każdym powiadomieniu otrzymanym na podstawie niniejszego ustępu.

Rozwiązanie

23.
a) Grupa może w każdej chwili zadecydować o wygaśnięciu niniejszego Statutu w drodze głosowania większością dwóch trzecich głosów Państw Członkowskich. Wygaśnięcie staje się skuteczne w dniu określonym przez Grupę.

b) Bez względu na wygaśnięcie niniejszego Statutu, Grupa istnieje tak długo, jak to konieczne do zapewnienia jego likwidacji, włącznie z rozliczeniem rachunków.

Zastrzeżenia

24.
Do przepisów niniejszego Statutu nie można zgłaszać żadnych zastrzeżeń.

ZAŁĄCZNIK

Handel cyną(1)

Kraj Wywóz Przywóz Wymiana handlowa Udział
(tysiące ton) (%)
Argentyna 0,1 0,9 1,0 0,27
Australia 6,5 0,4 6,9 1,84
Belgia - Luksemburg 2,9 3,2 6,1 1,63
Boliwia 12,9 - 12,9 3,44
Brazylia 20,1 - 20,1 5,36
Chiny 17,2 - 17,2 4,59
Dania 0,9 0,9 1,8 0,48
Egipt - 0,3 0,3 0,08
Filipiny - 0,5 0,5 0,13
Finlandia - 0,1 0,1 0,03
Francja 0,2 7,7 7,9 2,11
Grecja - 0,4 0,4 0,11
Hiszpania 0,1 3,3 3,4 0,91
Indie - 2,7 2,7 0,72
Indonezja 25,3 - 25,3 6,74
Irlandia - 0,1 0,1 0,03
Japonia - 32,1 32,1 8,56
Jugosławia - 1,4 1,4 0,37
Kanada 1,7 3,8 5,5 1,47
Malezja 49,2 13,1 62,3 16,61
Meksyk - 4,7 4,7 1,25
Niderlandy 2,6 8,5 11,1 2,96
Nigeria 0,6 - 0,6 0,16
Norwegia - 0,5 0,5 0,13
Peru 3,8 0,4 4,2 1,12
Polska - 3,1 3,1 0,83
Portugalia - 0,6 0,6 0,16
Republika Federalna Niemiec 3,1 19,4 22,5 6,00
Republika Korei - 5,1 5,1 1,36
Stany Zjednoczone Ameryki 1,4 41,4 42,8 11,41
Szwecja 0,1 0,6 0,7 0,19
Tajlandia 16,5 - 16,5 4,40
Turcja - 1,1 1,1 0,29
Włochy 0,1 6,2 6,3 1,68
Zair 2,6 - 2,6 0,69
Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej 16,8 14,1 30,9 8,24
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich - 13,8 13,8 3,68
RAZEM 184,7 190,4 375,1 100,00
(1) Średnia roczna w okresie 1985-1987 dotycząca przywozu i wywozu

koncentratów zawierających cynę oraz cynę pierwotną w postaci metalu w

przypadku krajów, które uczestniczyły w konferencji Narodów

Zjednoczonych w sprawie cyny w 1988 r.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.1991.89.33

Rodzaj: Decyzja
Tytuł: Decyzja 91/178/EWG w sprawie przyjęcia Statutu Międzynarodowej Grupy Badawczej ds. Cyny
Data aktu: 25/03/1991
Data ogłoszenia: 10/04/1991
Data wejścia w życie: 25/03/1991, 01/05/2004