Administratorzy w dziedzinie audytu (AD 5/AD 7)(2016/C 171 A/01)
Termin składania zgłoszeń: 14 czerwca 2016 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu brukselskiego
(Dz.U.UE C z dnia 12 maja 2016 r.)
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkurs otwarty na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia list rezerwowych laureatów, spośród których instytucje Unii Europejskiej, a przede wszystkim Komisja Europejska w Brukseli i Europejski Trybunał Obrachunkowy w Luksemburgu, będą rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska administratorów (grupa funkcyjna AD).
Niniejsze ogłoszenie o konkursie wraz z Przepisami ogólnymi mającymi zastosowanie do konkursów otwartych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C 70 A z dnia 27 lutego 2015 r. (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC), stanowią prawnie wiążące zasady przedmiotowej procedury doboru. Uwaga: ZAŁĄCZNIK II do przepisów ogólnych nie ma zastosowania do niniejszego konkursu. Zastępują go przepisy zawarte w ZAŁĄCZNIKU II do niniejszego ogłoszenia.
Liczba laureatów:
Grupa zaszeregowania AD 5: 71 Grupa zaszeregowania AD 7: 15
Niniejsze ogłoszenie dotyczy dwóch grup zaszeregowania. Kandydaci mogą zgłosić się tylko do jednej grupy. Wyboru należy dokonać w momencie rejestracji elektronicznej. Po zatwierdzeniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną nie ma możliwości zmiany. Jednak w pewnych okolicznościach, opisanych w pkt 2, zgłoszenie przesłane do grupy zaszeregowania AD 7 może zostać przeniesione przez komisję konkursową do grupy zaszeregowania AD 5.
JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?
Niniejszy konkurs otwarty jest przeprowadzany w celu rekrutacji administratorów w dziedzinie audytu.
Główne zadanie administratorów w instytucjach Unii Europejskiej polega na wspieraniu decydentów.
Rolą audytorów jest poświadczenie wobec kadry kierowniczej wiarygodności operacji poprzez przeprowadzanie audytów w różnorodnych dziedzinach unijnej polityki i sprawdzanie przestrzegania przepisów ustawowych i wykonawczych oraz optymalnego wykorzystania środków finansowych.
Audytorzy oceniają zarządzanie ryzykiem, organizacyjne struktury zarządcze oraz działanie procesów wewnętrznych. Poszczególne audyty mogą mieć bardzo różny zakres i charakter i mogą dotyczyć różnych procesów administracyjnych i operacyjnych.
Audytorzy mogą być wzywani do przeprowadzania audytów w różnych państwach UE i państwach trzecich.
Audytorzy zapewniają również usługi konsultacyjne, udzielając porad kadrze zarządzającej co do sposobów ulepszenia systemów i procesów.
Więcej informacji o typowych zadaniach znajduje się w ZAŁĄCZNIKU I.
CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?
Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki w chwili przesyłania zgłoszenia.
Warunki ogólne |
- Korzystanie z pełni praw obywatelskich jako obywatel państwa członkowskiego UE; - Uregulowany stosunek do służby wojskowej;
- Odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków.
|
Warunki szczegółowe: języki |
- Język 1: znajomość na poziomie co najmniej C1 jednego z 24 języków urzędowych UE - Język 2: znajomość na poziomie co najmniej B2 języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego; musi to być język inny niż język 1 kandydata.
Szczegółowe informacje o poziomach znajomości języków znajdują się w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego
(https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr)
Kandydat musi wypełnić zgłoszenie w języku angielskim, francuskim lub niemieckim.
Drugim wybranym językiem musi być język angielski, francuski lub niemiecki. Są to główne języki robocze instytucji UE. W interesie służby nowo zatrudnione osoby powinny być niezwłocznie zdolne do wykonywania obowiązków i skutecznej komunikacji w swojej codziennej pracy przynajmniej w jednym z tych języków.
Dodatkowe informacje na temat języków wymaganych w niniejszym konkursie znajdują się w ZAŁĄCZNIKU II.
|
Warunki szczegółowe: kwalifikacje i doświadczenie zawodowe |
- Grupa zaszeregowania AD 5: Poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym trwającym co najmniej 3 lata, potwierdzony dyplomem ukończenia studiów w dziedzinie audytu, ekonomii, rachunkowości, finansów, zarządzania lub informatyki
lub
Kwalifikacje zawodowe na poziomie równoważnym wyżej wymienionym studiom w dziedzinie audytu, ekonomii, rachunkowości, finansów, zarządzania lub informatyki.
- Grupa zaszeregowania AD 7:
1. Poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym trwającym co najmniej 4 lata, potwierdzony dyplomem, oraz co najmniej 6-letnie doświadczenie zawodowe odpowiadające charakterowi przyszłych obowiązków, z czego przynajmniej 3 lata w dziedzinie audytu (wewnętrznego lub zewnętrznego, w tym audytu systemów informatycznych), zdobyte po uzyskaniu dyplomu,
lub
2. Kwalifikacje zawodowe na poziomie równoważnym studiom wymienionym w pkt 1 oraz co najmniej 6-letnie doświadczenie zawodowe odpowiadające charakterowi przyszłych obowiązków, z czego przynajmniej 3 lata w dziedzinie audytu (wewnętrznego lub zewnętrznego, w tym audytu systemów informatycznych), zdobyte po uzyskaniu kwalifikacji,
lub
|
|
3. Poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym trwającym co najmniej 3 lata, potwierdzony dyplomem, oraz co najmniej 7-letnie doświadczenie zawodowe odpowiadające charakterowi przyszłych obowiązków, z czego przynajmniej 4 lata w dziedzinie audytu (wewnętrznego lub zewnętrznego, w tym audytu systemów informatycznych), zdobyte po uzyskaniu dyplomu, lub
4. Kwalifikacje zawodowe na poziomie równoważnym studiom wymienionym w pkt 3 oraz co najmniej 7-letnie doświadczenie zawodowe odpowiadające charakterowi przyszłych obowiązków, z czego przynajmniej 4 lata w dziedzinie audytu (wewnętrznego lub zewnętrznego, w tym audytu systemów informatycznych), zdobyte po uzyskaniu kwalifikacji.
|
|
Szczegółowe informacje o dyplomach znajdują się w załączniku I do Przepisów ogólnych mających zastosowanie do konkursów otwartych |
|
(http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC) |
JAK WYGLĄDA PROCEDURA DOBORU?