Zmiana obszaru składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)
z dnia 30 czerwca 2006 r.
w sprawie zmiany obszaru składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice

Na podstawie art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 19 marca 2004 r. - Prawo celne (Dz. U. Nr 68, poz. 622 i Nr 273, poz. 2703) zarządza się, co następuje:
§  1.
Określa się, w załączniku do rozporządzenia, granice i obszar składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice, ustanowionego rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2000 r. w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice (Dz. U. Nr 79, poz. 889).
§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
______

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 października 2005 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 220, poz. 1887).

ZAŁĄCZNIK 

SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC I OBSZAR SKŁADU WOLNOCŁOWEGO NA TERENIE MIĘDZYNARODOWEGO PORTU LOTNICZEGO WROCŁAW-STRACHOWICE

Opis przebiegu granic składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice przedstawiony jest na mapie w skali 1:500 i jest przechowywany u zarządzającego składem wolnocłowym oraz w kopii we właściwej miejscowo izbie celnej nadzorującej skład wolnocłowy i w Ministerstwie Finansów.

Skład wolnocłowy na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice znajduje się w obiekcie Terminal Pasażerski.

Szczegółowy opis granic składu wolnocłowego:

Odcinek A-B: granica biegnie pomiędzy płytą postojową samolotów a pomieszczeniami dla pasażerów będących po odprawie paszportowej i celnej i stanowi ją ściana o wysokości 4,3 m pomiędzy posadzką a stropem z płyt trapezowych o długości 48,6 m, wykonana ze stałych elementów aluminiowych wypełnionych szkłem typu termizol. W ścianie znajduje się troje drzwi o szerokości 100 cm wyposażonych w system kontroli dostępu.

Odcinek B-B1: granica biegnie pomiędzy płytą postojową samolotów a pomieszczeniami dla pasażerów będących po odprawie paszportowej i celnej, stanowi ją ściana o wysokości 5,88 m, murowana z bloczków gazobetonowych, ocieplana, pomiędzy posadzką a stropem z płyt trapezowych, o długości 9 m. W ścianie znajdują się drzwi przeciwpożarowe, plombowane bez możliwości dostępu.

Odcinek B1-C: granica pomiędzy holem poodprawowym a pomieszczeniami służbowymi urzędu celnego. Stanowi ją ściana o wysokości 5,4 m i długości 7,22 m, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym na całej wysokości kondygnacji.

Odcinek C-D: granica pomiędzy holem poodprawowym a korytarzem pomiędzy pomieszczeniami urzędu celnego i bagażownią. Stanowi ją ściana grubości 25 cm i długości 6,3 m murowana z cegły pomiędzy posadzką a stropem. W ścianie znajdują się drzwi o szerokości 100 cm z kontrolą dostępu dla funkcjonariuszy służb granicznych.

Odcinek D-E: ściana pomiędzy sanitariatami dla pasażerów ze strefy poodprawowej a stanowiskami odprawy bagażowo-biletowej, o grubości 25 cm i długości 16,1 m, wykonana z cegły na całej wysokości do stropu.

Odcinek E-F: ściana pomiędzy pomieszczeniami służbowymi urzędu celnego a zapleczem baru dla pasażerów w strefie poodprawowej, grubości 12,5 cm i długości 6,45 m, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym i wypełniona wełną mineralną.

Odcinek F-G: ściana pomiędzy pomieszczeniami służbowymi urzędu celnego a holem poodprawowym (strefa kontroli pirotechnicznej osób i bagażu podręcznego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej), o długości 6,70 m, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym i wypełniona wełną mineralną.

Odcinek G-H: strefa kontroli paszportowej pasażerów. Granicę stanowią 4 kabiny kontroli paszportowej dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz 4 przejścia o szerokości 90 cm, zabezpieczone bramkami elektromagnetycznymi dla pasażerów. Otwieranie ich możliwe jest z kabin kontrolerskich. Przejścia te przez całą dobę nadzorowane są przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Odcinek H-I: granica pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a holem poodprawowym (strefa kontroli osób i bagażu przez Straż Graniczną). Ściana o długości 5,4 m wykonana na całej wysokości kondygnacji z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym.

Odcinek I-J: granica pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a pomieszczeniem służbowym Straży Granicznej. Konstrukcja ściany jak na odcinku H-I, długość 5,7 m.

Odcinek J-K: granica pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a pomieszczeniami służbowymi urzędu celnego. Konstrukcja ściany jak na odcinku H-I, długość 4,1 m.

Odcinek K-L: ściana o długości 3,17 m pomiędzy holem ogólnodostępnym a przejściem służbowym. Na całej wysokości pomiędzy posadzką a stropem podwieszonym wykonana jest z elementów aluminiowych, wypełnionych szkłem bezpiecznym grubości 5 mm. Drzwi przesuwne o szerokości 150 cm posiadają system kontroli dostępu i znajdują się pod nadzorem dyżurnego funkcjonariusza Straży Granicznej.

Odcinek L-M: ściana pomiędzy pomieszczeniami służbowymi dostępnymi od strony ogólnej a pomieszczeniami przeznaczonymi dla VIP-ów. Wykonana jest z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym i wypełniona wełną mineralną. Ściana o długości 8,9 m i wysokości 3,6 m rozciąga się na całej wysokości kondygnacji pomiędzy stropem betonowym a posadzką.

Odcinek M-N: ściana pomiędzy izolatką dla chorych pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym a pomieszczeniami dla VIP-ów. Długość 3,5 m, konstrukcja jak ściana L-M.

Odcinek N-O: ściana pomiędzy sanitariatami dla pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym przed odprawą paszportową a pomieszczeniami dla służb fitosanitarnych znajdującym się w strefie chronionej. Długość 6,11 m, konstrukcja jak ściana L-M.

Odcinek O-P: ściana pomiędzy holem dla pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym przed kontrolą paszportową a korytarzem służbowym dostępnym tylko dla osób upoważnionych (docelowo przejście dla pasażerów w ruchu tranzytowym do holu dla oczekujących na odlot w ruchu zagranicznym). Ściana z elementów aluminiowych wypełniona szkłem bezpiecznym grubości 5 mm o wysokości 3,3 m i długości 3,25 m pomiędzy posadzką a stropem podwieszonym typu termatex. W ścianie znajdują się drzwi dwuskrzydłowe o szerokości 150 cm, zamykane na klucz. Klucz posiadają wyłącznie służby graniczne w Porcie Lotniczym Wrocław.

Odcinek P-A: ściana pomiędzy pomieszczeniami służbowymi Straży Granicznej i korytarzem służbowym prowadzącym na płytę postojową samolotów. Wysokość 4 do 5,1 m, długość 18,2 m, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym. W ścianie znajdują się drzwi do pomieszczenia służbowego Straży Granicznej (pomieszczenie wizowe).

Powierzchnia użytkowa składu wolnocłowego łącznie wynosi 1.106,2 m2.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2006.126.879

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zmiana obszaru składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.
Data aktu: 30/06/2006
Data ogłoszenia: 14/07/2006
Data wejścia w życie: 29/07/2006