Wzór i szczegółowy zakres wniosku o dokonanie wpisu do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne, związane z podpisem elektronicznym.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI
z dnia 6 sierpnia 2002 r.
w sprawie wzoru i szczegółowego zakresu wniosku o dokonanie wpisu do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne, związane z podpisem elektronicznym.

Na podstawie art. 24 ust. 8 pkt 1 ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Wzór wniosku o wpis do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne określa załącznik do rozporządzenia.
§  2. 
Do wniosku o dokonanie wpisu do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne należy dołączyć następujące dokumenty:
1)
aktualny odpis z rejestru przedsiębiorców oraz aktualny odpis z rejestru dłużników niewypłacalnych lub zaświadczenie, że dany podmiot nie jest wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych;
2)
wykaz imion i nazwisk osób wykonujących czynności związane ze świadczeniem usług certyfikacyjnych, informacje o ich kwalifikacjach wraz z kopiami potwierdzających zdobycie tych kwalifikacji dokumentów, informacje o doświadczeniu zawodowym wraz z kopiami potwierdzających je dokumentów oraz zaświadczenia o ich niekaralności;
3)
opis technicznych i organizacyjnych możliwości wykonywania czynności w zakresie świadczenia usług certyfikacyjnych, ze wskazaniem konkretnych rozwiązań, certyfikatów i deklaracji zgodności producenta dotyczących stosowanych bezpiecznych urządzeń, o których mowa w art. 3 pkt 7 i 9 ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym;
4)
opis sposobu spełnienia wymagań technicznych i organizacyjnych dotyczących samego podmiotu;
5)
politykę certyfikacji objętą wnioskiem, zgodnie z którą mają być tworzone i stosowane kwalifikowane certyfikaty lub świadczone inne usługi związane z podpisem elektronicznym, opracowaną w oparciu o przepisy określające podstawowe wymagania organizacyjne i techniczne dotyczące polityk certyfikacji dla kwalifikowanych certyfikatów;
6)
szczegółowy opis sposobu zapobiegania ujawnianiu informacji, których wykorzystanie mogłoby naruszać interes odbiorców usług certyfikacyjnych;
7)
bilanse oraz rachunki zysków i strat, a w przypadku wnioskodawców niezobowiązanych do sporządzenia bilansu - informacje określające obroty, zysk oraz zobowiązania i należności ogółem:
a)
z ostatnich dwóch lat albo
b)
z okresu prowadzenia działalności, jeżeli jest ona prowadzona przez okres krótszy niż dwa lata;
8)
plan organizacyjny i finansowy działalności wnioskodawcy na okres dwóch najbliższych lat, w zakresie działalności, której dotyczy wniosek;
9)
zaświadczenia właściwego urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdzające, że wnioskodawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, albo zaświadczenie, że uzyskał zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji organu podatkowego;
10)
dowód uiszczenia opłaty za rozpatrzenie wniosku o dokonanie wpisu do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne;
11)
dane służące do weryfikacji poświadczeń elektronicznych składanych przez podmiot w ramach świadczonych przez niego usług certyfikacyjnych, w formie elektronicznej.
§  3. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 16 sierpnia 2002 r.

ZAŁĄCZNIK

WZÓR WNIOSKU O WPIS DO REJESTRU KWALIFIKOWANYCH PODMIOTÓW ŚWIADCZĄCYCH USŁUGI CERTYFIKACYJNE

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2002.128.1097

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór i szczegółowy zakres wniosku o dokonanie wpisu do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne, związane z podpisem elektronicznym.
Data aktu: 06/08/2002
Data ogłoszenia: 12/08/2002
Data wejścia w życie: 16/08/2002