Chodzi o sytuacje, gdy u pacjenta stwierdzono przypadek wystąpienia epizodu ciężkiej hipoglikemii, albo przypadek wystąpienia napadu o symptomatologii padaczkowej lub podejrzenie albo istnienie padaczki. Obowiązek taki zawarty był w ust. 2 w załączniku nr 4 i ust. 4 w załączniku nr 5 rozporządzenia.
Prezes NRL wyraził zadowolenie z uwzględnienia uwag Rady. Jednocześnie podkreślił w piśmie do wiceministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego, że sposób prowadzenia procesu legislacyjnego przez Ministerstwo Zdrowia, zwłaszcza w zakresie współdziałania z organizacjami społecznymi i przedstawicielstwami środowisk zawodowych budzi poważne zastrzeżenia. Przekazanie samorządowi lekarskiemu zaproszenia do udziału w konferencji uzgodnieniowej dotyczącej projektu rozporządzenia, która miała miejsce w dniu 12 lutego 2014 roku, nastąpiło dzień po tym jak konferencja ta się odbyła (zaproszenie dotarło do Biura Naczelnej Izby Lekarskiej 13 lutego 2014.).
„Fakt informowania po terminie o tak ważnym wydarzeniu, dotyczącym kwestii istotnych dla środowiska lekarskiego, świadczy o tym jak małą wagę Ministerstwo Zdrowia przywiązuje do przestrzegania zasad prawidłowej legislacji oraz o braku szacunku do partnerów społecznych.” - podkreślił Prezes NRL.
NIL: ministerstwo uwzględniło uwagi dotyczące badań lekarskich kierowców
Ministerstwo Zdrowia uwzględniło uwagi zgłoszone przez Naczelną Radę Lekarską dotyczące skreślenia z projektu rozporządzenia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców punktu nakładającego na lekarzy obowiązek powiadamiania organu wydający prawo jazdy o konieczności dokonania oceny predyspozycji zdrowotnych pacjenta.