Dodatkowo na oddziale radioterapii powstanie mobilna biblioteczka, czyli miejsce, w którym chorzy będą mogli skorzystać także z tradycyjnego księgozbioru udostępnionego przez Bibliotekę Śląską.
- Chcielibyśmy bardzo, by to nasze wspólne przedsięwzięcie służyło wszystkim potrzebującym. W miejscu odległym od domu książka – a i jej nowe odmiany – od zawsze pozwalała oswajać to, co trudne do przezwyciężenia, pozwalała mieć nadzieję – mówi prof. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej.
Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii to pierwszy szpital, który podejmuje tego typu działania, by poprawić komfort pobytu pacjentów, poddawanych często długiemu i trudnemu leczeniu.
- Stawiamy na jakość, pacjent ma otrzymać u nas nie tylko pomoc na najwyższym poziomie, ale także mieć poczucie, że ktoś zatroszczył się o jego komfort i zapewnia coś, czego trudno szukać w innych placówkach – podkreśla Dariusz Jorg, dyrektor szpitala.
Wydawnictwa, które posłużą pacjentom, pochodzą między innymi z projektu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego przez Instytut Książki i Bibliotekę Śląską.
Szpital Kliniczny przy ulicy Ceglanej w Katowicach działa pod nazwą Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego od 1 stycznia 2014 roku. Ośrodek wyposażony został w nowoczesny sprzęt, w tym w drugi w Polsce Gamma Knife.
Więcej na temat ośrodka można przeczytać w artykule: Katowice: powstało nowoczesne Centrum Okulistyki i Onkologii
Oprac. Magdalena Okoniewska
Źródło: Centrum Okulistyki i Onkologii