Celem Nagrody prof. Ireny Wiszniewskiej-Białeckiej jest realne wsparcie autorów naukowo zajmujących się tematyką prawa znaków towarowych, prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji lub prawa antymonopolowego, a tym samym wspieranie nauki i rozwoju innowacyjności. Do konkursu można zgłaszać prace naukowe dotyczące prawa znaków towarowych, prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji lub prawa antymonopolowego. Mogą to być prace magisterskie, doktorskie lub habilitacyjne, monografie naukowe lub inne prace o charakterze naukowym.
Szczegółowe informacje o Fundacji i samym konkursie znajdują się tutaj >>>
Jakie prace można zgłosić?
Zgłaszać można prace opublikowane nie wcześniej niż cztery lata przed dniem ogłoszenia danej edycji konkursu (11 kwietnia 2023 r.). Prace muszą być opatrzone co najmniej dwoma pisemnymi recenzjami sporządzonymi przez osobę z tytułem doktora lub wyższym lub przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości. Prace muszą liczyć nie mniej niż 100 stron. Mogą być napisane w języku angielskim lub polskim. Szczegółowe wymagania dotyczące prac naukowych, reguł ich zgłaszania do Konkursu, a także zasady oceny i przyznawania nagrody określa Regulamin. Prace naukowe zakwalifikowane do konkursu oceni Kapituła złożona z wybitnych przedstawicieli polskiego i międzynarodowego środowiska prawniczego.
Fundacja promuje zwalczanie nieuczciwej konkurencji
Fundacja chce się przyczyniać do rozwoju nauki prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa znaków towarowych i prawa antymonopolowego na świecie. To obszary prawa niezwykle ważne dla rozwoju gospodarki i innowacyjności. W tym celu Fundacja organizuje – raz na cztery lata – międzynarodowy konkurs o Nagrodę prof. Ireny Wiszniewskiej-Białeckiej. Ma on wyłonić wybitną pracę naukową poświęconą wymienionym dziedzinom prawa. Celem Fundacji jest także upamiętnienie działalności i dorobku naukowego prof. Ireny Wiszniewskiej-Białeckiej oraz prof. Jerzego Wiszniewskiego jako wybitnych prawników i ważnych postaci dla polskiej i zagranicznej nauki prawa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.