O ujawnienie dokumentu, o którego istnieniu krążyły pogłoski, wystąpiło do MS Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. W odpowiedzi resort przyznał, że trwają prace nad nim, ale ponieważ jest to dokument wewnętrzny, to nie może być ujawniony.
Czytaj: Wiceminister potwierdził, że rząd myśli o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej>>
PTPA złożyło więc do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na bezczynność Ministra Sprawiedliwości ze względu na nieudostępnienie projektu wypowiedzenia tzw. Konwencji antyprzemocowej. W ocenie PTPA żądany dokument podlega udostępnieniu w trybie z ustawy o dostępie do informacji publicznej, gdyż został przekazany do innych podmiotów zewnętrznych wobec urzędu Ministerstwa Sprawiedliwości. Zdaniem PTPA i RPO, nie jest więc dokumentem wewnętrznym na co wskazuje Minister Sprawiedliwości uzasadniając jego nieudostępnienie.
Termin rozpatrzenia skargi na posiedzeniu niejawnym wyznaczony został na 16 listopada 2017 r.
Do postępowania przed WSA w sprawie dostępu do informacji publicznej zainicjowanej przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego przyłączył się Rzecznik Praw Obywatelskich, którego zdaniem Minister Sprawiedliwości ma obowiązek ten dokument udostępnić.