Pozyskiwanie informacji w zakresie zakładów wzajemnych przez internet ma być możliwe dzięki zapewnieniu zdalnego dostępu do urządzenia do archiwizacji danych. Natomiast kopiowane danych w formie fizycznego zapisu na nośniki pamięci stanowi alternatywny sposób do wykorzystania w trakcie awarii Internetu czy konieczności poboru plików znacznej wielkości.
Zgodnie z projektem, dane należy archiwizować w sposób zapewniający uzyskanie informacji o czasie zdarzenia oraz o czasie jego zapytania, a urządzenie służące do archiwizacji powinno zapewniać archiwizację w czasie rzeczywistym. Projekt wprowadza również wymóg, aby urządzenie i oprogramowanie do archiwizacji danych posiadało funkcję zapisywania danych oraz informacje o przypadkach próby dokonywania ingerencji w dane oraz uzyskiwanie danych z podziałem na zakłady wzajemne z różnych stron internetowych i w ramach poszczególnych zezwoleń. Dodatkowym wymogiem jest też, aby dane nie mogły być usunięte w określonym czasie.
Dane, które urządzający zakłady wzajemne przez Internet zobowiązany jest archiwizować zostały podzielone na trzy grupy. Są to:
a. dane pozwalające na ustalenie przebiegu i wyniku zakładów wzajemnych;
b. dane dotyczące przepływów finansowych wynikających z zawieranych zakładów przypisanych do poszczególnych graczy;
c. dane niezbędne do identyfikacji gracza.
Resort Finansów zaproponował także wprowadzenie w projekcie pojęcia profilu gracza, który stanie się aktywny z dniem założenia konta gracza i zawierać będzie historię zawieranych zakładów, ich przebieg oraz zachowania gracza w związku z zawieranymi zakładami.
Artykuł pochodzi z programu System Informacji Prawnej LEX on-line
Źródło: www.mf.gov.pl, stan z dnia 26 września 2011 r.