Dr Marcin Asłanowicz specjalizuje się w postępowaniach cywilnych, prawie cywilnym oraz prawie handlowym. Od maja 2007 roku kieruje Działem Procesowym w Kancelarii Baker & McKenzie. Wspólnie z dr Andrzejem Tynelem wielokrotnie rozwiązywali pomyślnie dla swoich Klientów spory zarówno w drodze negocjacji, ugody, czy w postępowaniu sądowym bądź arbitrażowym.
"Dzięki tak doświadczonym ekspertom jak dr Marcin Asłanowicz, Dział Procesowy Baker & McKenzie staje się coraz bardziej widoczny i rozpoznawalny. Awans mec. Asłanowicza stanowi jasny sygnał dla rynku, iż dalej zamierzamy rozwijać tę prestiżową praktykę kancelarii" - powiedział dr Andrzej Tynel, doradca kancelarii w Dziale Procesowym.
Sukcesy praktyki zostały dostrzeżone przez międzynarodowe rankingi prawnicze, w których grupa zdobyła kilka prestiżowych nagród. W samym tylko 2008 roku praktyka została uznana za wiodącą w rankingu "PLC Which Lawyer?", a także otrzymała wyróżnienia w rankingach "Legal 500" oraz "Chambers Europe". W tym roku jeden z najbardziej prestiżowych rankingów - Chambers Europe - po raz pierwszy wyróżnił indywidualnie mec. Asłanowicza dostrzegając "wyjątkowe umiejętności prawnika w rozwiązywaniu sporów w transakcjach korporacyjnych."
Marcin Asłanowicz jest radcą prawnym z trzynastoletnim doświadczeniem w międzynarodowych kancelariach prawniczych. W maju 2007 roku dołączył do Kancelarii Baker & McKenzie i obecnie kieruje Działem Procesowym. Jest specjalistą m.in. z zakresu prawa oraz postępowania cywilnego (w tym gospodarczego), a także prawa handlowego. Jest również doktorem nauk prawnych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Reprezentował m.in. szereg inwestorów w sporach ze Skarbem Państwa, wspólników spółek handlowych w wielu sporach wynikających ze stosunku spółki, operatora wielkopowierzchniowych centrów handlowych w sporach z najemcami, jak również jednego z największych producentów telewizyjnych w Polsce przed Sądem Arbitrażowym w Zurychu. Ponadto współpracował m.in. z międzynarodową firmą z sektora motoryzacyjnego w kilku postępowaniach wszczętych przez osoby poszkodowane w wypadkach drogowych o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu domniemanych wad konstrukcyjnych pojazdów. Prowadził także szereg postępowań przeciwko członkom zarządów spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek akcyjnych na gruncie regulacji KSH dotyczącej odpowiedzialności cywilnoprawnej.