Konferencja organizowana jest z inicjatywy prof. dr. Bartosza Makowicza przez Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Prawników. W jej ramach zaplanowane zostały wykłady, które poprowadzą znani przedstawiciele nauki i prawnicy-praktycy oraz warsztaty - różnorodne zajęcia praktyczne w małych grupach, podczas których uczestnicy będą mogli poznać interesujące aspekty prawa niemieckiego, polskiego i europejskiego. Przewidziany jest również konkurs na najlepszą krótką pracę naukową w języku niemieckim, z atrakcyjnymi nagrodami. Szczegółowe informacje na temat programu oraz przebiegu konferencji dostępne są na stronach Katedry Polskiego Prawa Publicznego, Prawa Europejskiego i Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Viadrina: www.jura.europa-uni.de/ppl.
- Szkoły prawa niemieckiego istnieją w Polsce od ponad 10 lat. Jednak dopiero teraz pojawia się realna możliwość tak szerokiej dyskusji na temat polskiego i niemieckiego prawodawstwa w aspekcie edukacyjnym. To między innymi studenci szkół biorących udział w tym wydarzeniu będą w przyszłości stanowić o sile i skali współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Niemcami, współpracy, dla której fundamentalnym czynnikiem powodzenia jest zrozumienie systemów prawnych obydwu państw"- twierdzi mec. dr. Jacek Bąk, partner zarządzający w kancelarii Noerr Sp. z o.o. Spiering sp. k. "Dlatego Noerr, jako kancelaria o korzeniach niemieckich, prowadząca działalność globalnie, w tym także w Polsce, aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy zmierzające ku lepszemu zrozumieniu niemieckiego i polskiego prawodawstwa, między innymi wśród przyszłych prawników" - dodaje mec. Jacek Bąk. Jacek Bąk, poprowadzi w trakcie konferencji jeden z warsztatów poświęcony tematyce upadłości w polskiej praktyce stosowania prawa.
Kancelaria Noerr Sp. z o.o. Spiering sp. k. jest także jednym ze sponsorów wydarzenia.
Konferencja szkół prawa niemieckiego w Słubicach
W dniach 25-27 marca 2011 r. w Słubicach odbędzie się pierwsza ogólnopolska Konferencja Szkół Prawa Niemieckiego.Spotkanie pod hasłem "Prawo europejskie w Polsce i w Niemczech" pomyślane jest głównie jako forum wymiany doświadczeń i informacji pomiędzy poszczególnymi szkołami i ich studentami.