1 Etyka zawodu radcy prawnego i adwokata. Kazusy. Objaśnienia. Orzecznictwo.
Autorzy: Grzegorz Borkowski (red. naukowy), Krzysztof Kukuryk, Sławomir Pilipiec.
Rok wydania: 2016.
Jest to pierwsza na rynku publikacja omawiająca etykę i zasady wykonywania zawodu zarówno adwokatów, jak i radców prawnych pod kątem egzaminu zawodowego. Książka zawiera opisy 30 przykładowych stanów faktycznych (kazusów) oraz pytania wraz z odpowiedziami i wzorami z zakresu etyki zawodu radcy prawnego i adwokata, pozwalające na dokładne przygotowanie się do egzaminów końcowych dla aplikantów radcowskich i adwokackich.
2. Konkurencyjność kancelarii prawnych.
Autor: Marek Gnusowski.
Rok wydania: 2017.
Celem publikacji jest poszerzenie wiedzy o czynnikach konkurencyjności usług prawnych. W opracowaniu przedstawiono najskuteczniejsze sposoby konkurowania kancelarii prawnych oraz najważniejsze zagadnienia dotyczące zarządzania kancelariami.
Konkurencyjność kancelarii prawnych | |
Marek Gnusowski
|
3. Ustawa o radcach prawnych. Komentarz.
Autor: Krystyna Kwapisz.
Rok wydania: 2011.
Publikacja ma na celu przybliżenie problematyki prawnej oraz praktycznych zagadnień związanych ze stosowaniem ustawy o radcach prawnych.
4. Etyka adwokacka. Teksty, orzecznictwo, komentarz.
Autor: Zdzisław Krzemiński.
Rok wydania: 2008.
Etyka adwokacka to komentarz do obowiązującego w adwokaturze Zbioru zasad etyki adwokackiej i godności zawodu. Obowiązki adwokatów nie ograniczają się tylko do znajomości przepisów prawnych. Równie ważna jest znajomość etyki zawodowej, warunkującej prawidłowe wykonywanie zawodu. W komentarzu autor poza tekstem podaje obszerne orzecznictwo oraz publikacje dotyczące etyki zawodowej adwokatów.
5. Aleksander Mogilnicki. Wspomnienia adwokata i sędziego.
Autor: Aleksander Mogilnicki.
Rok wydania: 2016.
Wspomnienia Mogilnickiego poświęcone są podstawowym wartościom i zasadom, na których powinno być zbudowane demokratyczne państwo i sprawiedliwe prawo. Aleksander Mogilnicki jest gorącym zwolennikiem państwa prawnego opartego na trójpodziale władzy. W tej triadzie szczególną rolę przypisuje władzy sądowniczej, która powinna sprawować kontrolę nie tylko nad zachowaniami obywateli, ale przede wszystkim nad działaniami władzy ustawodawczej W tej triadzie szczególną rolę przypisuje władzy sądowniczej, która powinna sprawować kontrolę nie tylko nad zachowaniami obywateli, ale przede wszystkim nad działaniami władzy ustawodawczej.