1 Koszty postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika sądowego.
Autor: Katarzyna Kamińska-Krawczyk.
Rok wydania: 2016.
Książka zawiera kompleksową analizę wielokrotnie nowelizowanych i budzących liczne wątpliwości przepisów o kosztach egzekucji prowadzonej przez komornika.
2. Prawo o notariacie. Komentarz. Tom I. Ustrój notariatu.
Autor: Aleksander Oleszko.
Rok wydania: 2016.
W pierwszym tomie komentarza autor analizuje przepisy ustawy - Prawo o notariacie, przede wszystkim te, które dotyczą problemów ustrojowych polskiego notariatu. Podejmuje też próbę określenia miejsca instytucji notariatu w porządku prawa unijnego oraz państwowego.
3. Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji. Komentarz.
Autorzy: Przemysław Banasik, Monika Dziewulska, Grzegorz Kuczyński, Anna Machnikowska, Andrzej Powałowski, Jakub Stelina, Jarosław Świeczkowski (Redaktor naukowy).
Rok wydania: 2012.
Komentarz zawiera szczegółowe omówienie przepisów ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Autorzy analizują problemy, które pojawiają się w praktyce, a są związane z postępowaniem egzekucyjnym, a także szerzej - z postępowaniem cywilnym.
Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji. Komentarz | |
Jarosław Świeczkowski (Redaktor naukowy)
|
4. Etyka zawodu radcy prawnego i adwokata. Kazusy. Objaśnienia. Orzecznictwo.
Autorzy: Grzegorz Borkowski (red. naukowy), Krzysztof Kukuryk, Sławomir Pilipiec.
Rok wydania: 2016.
Jest to pierwsza na rynku publikacja omawiająca etykę i zasady wykonywania zawodu zarówno adwokatów, jak i radców prawnych pod kątem egzaminu zawodowego. Książka zawiera opisy 30 przykładowych stanów faktycznych (kazusów) oraz pytania wraz z odpowiedziami i wzorami z zakresu etyki zawodu radcy prawnego i adwokata, pozwalające na dokładne przygotowanie się do egzaminów końcowych dla aplikantów radcowskich i adwokackich.
5. Prawo o adwokaturze. Komentarz.
Autorzy: Katarzyna Ceglarska-Piłat, Piotr Kruszyński (red. naukowy), Jacek Trela, Monika Zbrojewska.
Rok wydania: 2016.
W komentarzu wyczerpująco przedstawiono zagadnienia związane z wykonywaniem zawodu adwokata i działalnością samorządu adwokackiego. Ponadto wyjaśniono zadania samorządu adwokackiego, organów adwokatury, zasady wyboru do tych organów.