W ramach postępowania wszczętego z wniosku stypendystki Instytutu Prawa Interesu Publicznego, Sarmili Strestha, Sąd Najwyższy Nepalu wydał orzeczenie potępiające wyzysk kobiet w miejscu pracy i zarządził wprowadzenie przepisów rozwiązujących ich problemy. Starając się poprowadzić sprawę dalej Instytut zasięgnął porady prawnej w sprawie kształtowania ustawodawstwa opartego na najlepszych, międzynarodowych normach prawnych i mechanizmach edukacji pracodawców. Wspólnie zespół prawników przeanalizował międzynarodowe mechanizmy prawne i najlepsze praktyki mające na celu m.in. zniechęcanie do molestowania seksualnego, promocję równego wynagrodzenia kobiet i mężczyzn, regulacji dotyczących minimalnego wynagrodzenia, promocji zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wprowadzenia w życie fundamentalnych praw, określonych w międzynarodowych przepisach, traktatach i konwencjach, w celu wzmocnienia sytuacji kobiet w miejscu pracy w Nepalu.
W chwili obecnej wszystkie strony współpracują, wspierając Instytut Prawa Interesu Publicznego w staraniach uzyskania dla stypendystki Instytutu, Sarmili Shrestha odpowiedniego stanowiska, które pomogłoby jej w dalszych działaniach na rzecz zmniejszania wyzysku kobiet w Nepalu w miejscu pracy.
"Duże korporacje współpracujące nie tylko z kancelarią prawną i organizacją interesu publicznego, ale również między sobą, to prawdziwe potwierdzenie znaczenia i wagi pracy społecznej i charytatywnej na całym świecie" powiedziała Esther Lardent, Prezes i Dyrektor Naczelny Instytutu Pro Bono. "Praca wykonywana przez Accenture, Caterpillar i Merck we współpracy z kancelarią prawną Baker & McKenzie na rzecz pomocy bezsilnym kobietom w Nepalu budzi podziw."
Nagroda Partner Pro Bono przyznawana przez Corporate Pro Bono (CPBO) jest uznaniem wyjątkowej roli, jaką odgrywają partnerstwa utworzone przez prawników działów prawnych spółek, kancelarii prawnych i grup działających na rzecz interesu publicznego w procesie świadczenia usług prawnych.