- Tak jak zapowiadaliśmy, dziś pierwsza tura spotkań ze związkami zawodowymi. W pierwszej kolejności spotkaliśmy się z Solidarnością, bo to ten związek zdecydował się na podpisanie porozumienia na początku kwietnia. Chcieliśmy przede wszystkim rozmawiać o tym, jak to porozumienie jest realizowane, ale mówiliśmy także o przyszłych działaniach tak, aby działać na rzecz dobrej szkoły, dobrej edukacji tak, aby nauczyciele również czuli się docenieni przez rząd - powiedział Piontkowski na briefingu po spotkaniu.
Senat za podwyżkami dla nauczycieli i powrotem do poprzednich zasad awansu>>
Spotkanie w połowie sierpnia
Piontkowski powiedział, że uczestnicy spotkania na razie wskazali tematy, o których będą dyskutować na kolejnych spotkaniach.
- Ustaliliśmy, że w połowie sierpnia spotka się zespół, który jest niejako naszym szóstym punktem porozumienia, bo będzie rozmawiał o nowym systemie wynagradzania, o nowym systemie finansowania oświaty i o nowej pragmatyce zawodowej. Nie będziemy się zawężać, ale oczywiście dążymy i widzimy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej też dąży do tego, byśmy literalnie w pierwszej kolejności zrealizowali nasze porozumienie – zaznaczył szef oświatowej "S" Ryszard Proksa.
W piątek szef MEN spotka się z kolejnymi przedstawicielami związków zawodowych - ZNP i FZZ.
- Będziemy to samo proponowali pozostałym związkom zawodowym, aby uczestniczyli w takich rozmowach, a także korporacjom samorządowym tak, abyśmy rozmawiali zarówno o wynagrodzeniach, systemie awansu zawodowego, ocenianiu, a także o innych tematach, które są ważne dla polskiego systemu edukacji. Mam nadzieję, że te rozmowy przyniosą w efekcie końcowym rozwiązania, które pozwolą na polepszenie jakości nauczania w polskich szkołach - dodał Piontkowski.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.