Do techników wracają m.in. studenci fizyki medycznej czy inżynierii biomedycznej.
– Technicy zajmujący się elektroradiologią mają znaczne większe szanse na zatrudnienie niż fizycy medyczni – tłumaczy jedna ze studentek, która poza zajęciami na studiach, w weekendy dokształca się w technikum. Podkreśla także, że technikum daje praktyczne umiejętności i dodatkowe uprawnienia, których nie ma magister fizyki.
Uniwersytet Śląski, widząc tę tendencję, zdecydował się na modyfikację programu nauczania tak, by studenci mogli zdobyć podobne kwalifikacje w ramach zajęć uniwersyteckich.
Specjaliści nie dziwią się modzie na powrót do technikum. Wskazują, że jego ukończenie umożliwia nie tylko łatwe znalezienie pracy, ale także niezłe zarobki.
– Większość kadry obecnie zatrudnionej na stanowiskach technicznych w placówkach medycznych zbliża się do wieku emerytalnego. Dodatkowo, biorąc pod uwagę pracę w szkodliwych warunkach i przechodzenie na wcześniejszy wypoczynek, możemy się spodziewać zwiększonego zapotrzebowania na kadry w tej specjalizacji – tłumaczy "Rz" Katarzyna Kowalczuk, eksper z firmy doradztwa personalnego. Więcej>>
Studenci wracają do techników, aby zwiększyć szansę na zatrudnienie
Duży odsetek studentów dokształca się w technikach, poza praktyczną wiedzą dają one bowiem uprawnienia, które zwiększają szansę na zatrudnienie - informuje Rzeczpospolita.