- To jest około 20 osób, wśród nich byli ministrowie edukacji, wiceministrowie edukacji, członkowie (sejmowej) Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, samorządowcy, ale też dyrektorzy szkół z różnych części Polski, żebyśmy wymieniali swoje doświadczenia, uwagi, bo wszyscy się uczymy nowej rzeczywistości, bo to jest nowa rzeczywistość dla wszystkich – odpowiedział Czarnek.

Czytaj: Specustawa o wsparciu dla obywateli Ukrainy już obowiązuje>>

 

Coraz więcej ukraińskich uczniów w szkołach

Warto by osoby doświadczone, a jednocześnie mające praktykę na co dzień w edukacji, podpowiadały, co należy robić, gdy coraz więcej dzieci ukraińskich trafia do polskich szkół. - Dlatego dobrze jest, aby osoby doświadczone, a jednocześnie mające praktykę na co dzień w edukacji, podpowiadały, co należy robić, żeby ten kryzys uchodźczy, a zaraz za tym kryzysem również coraz więcej dzieci ukraińskich w polskich szkołach, żeby to wszystko dobrze funkcjonowało z korzyścią dla tych dzieci, ale bez uszczerbku dla dzieci polskich – dodał minister edukacji i nauki.

 

 

 

Utworzenie Rady ds. Edukacji Uchodźców szef MEiN zapowiedział w ubiegłym tygodniu. W ubiegłym tygodniu Czarnek poinformował, że w skład Rady ds. Edukacji Uchodźców wejdą m.in. byli szefowie resortu edukacji: Anna Zalewska, Ryszard Legutko i Michał Seweryński, była wiceminister Teresa Wargocka, przewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Mirosława Stachowiak-Różecka, a także prezydenci miast takich, jak Stalowa Wola, Chełm czy Zamość oraz kuratorzy. Podał, ze Rada będzie spotykać się raz w tygodniu w trybie zdalnym.(ms/pap)