Rekonstrukcję rządu, polegającą przede wszystkim na odwołaniu ministrów, który zostali wybrani do PE - Beata Szydło, Beata Kempa, Beata Mazurek, Elżbieta Rafalska, Krzysztof Jurgiel, Joanna Kopcińska, Joachim Brudziński, Patryk Jaki, Grzegorz Tobiszowski - zapowiedział zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. - Decyzja w sprawie rekonstrukcji rządu zapadnie w ciągu najbliższych godzin lub dni między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a premierem Mateuszem Morawieckim.

Czytaj: Oficjalne wyniki: wysokie zwycięstwo PiS w wyborach europejskich  >>
Jako możliwy następca Anny Zalewskiej wymieniany jest szef sejmowej komisji edukacji Dariusz Piontkowski, w grę mogłaby też

Jako niemal pewny następca Anny Zalewskiej wymieniany jest szef sejmowej komisji edukacji Dariusz Piontkowski, w grę mogłaby też wchodzić dzisiejsza wiceminister Marzena Machałek.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rekonstrukcja-kto-za-kogo-do-czego-i-kiedy,nId,3014551#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

- Takie sprawy są konsultowane na poziomie politycznym - powiedział w poniedziałek. Na pytanie, jak szybko do rekonstrukcji dojdzie, Dworczyk odpowiedział, że "patrząc na to, jakie są przepisy, to wydaje mi się, że w ciągu czternastu dni musi się to wydarzyć.

Jako możliwy następca Anny Zalewskiej wymieniany jest szef sejmowej komisji edukacji Dariusz Piontkowski, według mediów w grę może też wchodzić obecna wiceminister Marzena Machałek.

Zobacz: Zmiany w kształceniu zawodowym od 1 września 2019 r. >>
 

Anna Zalewska 16 listopada 2015 powołana na ministra edukacji narodowej w rządzie Beaty Szydło. Autorka reformy edukacji z 2017, przewidującej m.in. wygaszenie gimnazjów i przywrócenie ośmioklasowych szkół podstawowych. 11 grudnia 2017 została ministrem edukacji narodowej w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego.

Urodziła się 6 lipca 1965 roku. W 1989 ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała jako nauczycielka i zastępca dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach.

Zobacz: Egzaminy w terminie dodatkowym, egzaminy poprawkowe >

W latach 1997–2002 była działaczką Unii Wolności. W 2002 bez powodzenia kandydowała na burmistrza Świebodzic, przegrywając w drugiej turze z Janem Wysoczańskim[3]. Od 2002 do 2007 zasiadała w radzie powiatu świdnickiego, dołączając w międzyczasie do PiS. Od 2006 pełniła jednocześnie funkcję wicestarosty. W 2005 bez powodzenia kandydowała do Sejmu, a w wyborach parlamentarnych w 2007 została wybrana posłem na Sejm VI kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości. Startowała w okręgu wałbrzyskim, uzyskując 10 584 głosy. W 2011 uzyskała reelekcję do Sejmu, otrzymując w tym samym okręgu z ramienia PiS 14 999 głosów. W 2009 i 2014 bezskutecznie kandydowała do Parlamentu Europejskiego. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, zdobywając 22 402 głosy.

Sprawdź:

Czy pracownikowi, z którym dyrektor szkoły rozwiązuje stosunek pracy z przyczyn niedotyczących pracownika przysługuje mu odprawa? >

Za jaki okres czasu należy dokonać nauczycielowi ocenę pracy, jeżeli ostatnią ocenę dorobku zawodowego otrzymał w 2014 roku? >

W jaki sposób wypowiedzieć warunki umowy o pracę nauczycielowi, który jest jednocześnie członkiem ZNP? >