Odpowiedź: na skutek sprzedaży samochodu u wszystkich wspólników spółki (w tym u wspólnika, któremu sprzedany zostanie samochód) powstaną przychody z działalności gospodarczej (koszty uzyskania przychodów nie powstaną). Jednocześnie sprzedaż ta najprawdopodobniej będzie opodatkowana VAT według stawki podstawowej 23%.
Uzasadnienie: do przychodów z działalności gospodarczej zalicza się, między innymi, przychody z odpłatnego zbycia wykorzystywanych na potrzeby związane z działalnością gospodarczą składników majątku będących środkami trwałymi (zob. art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych - dalej u.p.d.o.f.). Brzmienie tego przepisu powoduje, że w związku ze sprzedażą samochodu, o którym mowa, u wspólników spółki powstały przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej (zakładam, że chodzi o spółkę cywilną lub osobową). Przychody te powstały według mnie powstały u wszystkich wspólników spółki (w tym u wspólnika kupującego samochód - zob. przykładowo interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z dnia 2 grudnia 2010 r., ITPB1/415-867/10/DP) w wysokości wynikającej z art. 8 ust. 1 u.p.d.o.f., tj. proporcjonalnie do ich udziały w zysku spółki (w przypadku braku przeciwnego dowodu przyjmuje się, że udziały w zysku spółki są równe). Przychody te wspólnicy obowiązani są doliczyć do swoich "zwykłych" przychodów z działalności gospodarczej już na etapie obliczania zaliczki na podatek za miesiąc sprzedaży (nie dopiero w ramach zeznań rocznych składanych po zakończeniu roku sprzedaży).
Jednocześnie pragnę wyjaśnić, że w przedstawionej sytuacji nie wystąpią u wspólników koszty uzyskania przychodów. Skoro bowiem sprzedawany wspólnikowi samochód został w latach 2009-2014 całkowicie zamortyzowany, wydatki na jego nabycie nie stanowią kosztów uzyskania przychodów (zob. art. 23 ust. 1 pkt 1 lit. b u.p.d.o.f.), zaś dochód z jego sprzedaży jest równy przychodowi z jego sprzedaży (zob. art. 24 ust. 2 pkt 1 u.p.d.o.f.).
Jednocześnie dokonanie przedmiotowej sprzedaży będzie najprawdopodobniej opodatkowane podatkiem VAT według stawki 23%. Z treści pytania nie wynika bowiem, aby spółka korzystała ze zwolnienia od VAT lub spełnione były warunki zwolnienia od VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.