Program współpracy w dziedzinie szkolnictwa w ramach ICI - Współpraca w dziedzinie szkolnictwa wyższego i szkolenia między UE a Australią, Japonią, Nową Zelandią oraz Republiką Korei(1)
(2008/C 86/04)
(Dz.U.UE C z dnia 5 kwietnia 2008 r.)
1. CELE I OPIS
Ogólnym celem zaproszenia do składania wniosków jest wspieranie lepszego zrozumienia i interakcji między narodami państw członkowskich UE i krajów partnerskich: Australii, Japonii, Nowej Zelandii i Republiki Korei, z uwzględnieniem lepszej znajomości ich języków, kultur i instytucji, oraz poprawa jakości szkolnictwa wyższego oraz szkolenia zawodowego w UE i w krajach partnerskich. Niniejsze zaproszenie do składania wniosków ma za zadanie wspierać następujące działania:
Wspólne projekty wspierające mobilność w ramach Instrumentu na rzecz współpracy z państwami uprzemysłowionymi (ICI)
Działanie to zapewnia finansowanie rozwoju międzynarodowych programów nauczania obejmujących krótkoterminową mobilność między państwem UE a krajem partnerskim ICI, niezwiązaną bezpośrednio czy koniecznie z uzyskaniem wspólnego lub mieszanego/podwójnego dyplomu.
Konsorcja składające wniosek o taki projekt muszą się składać z instytucji szkolnictwa wyższego lub instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego z UE i danego kraju partnerskiego. Wybrane konsorcja ustanowią ramy dla mobilności studentów, zgodnie z którymi zazwyczaj studenci z UE spędzają zwykle jeden semestr w instytucji kraju partnerskiego i vice versa, zaś czas studiów spędzony za granicą jest w pełni uznany przez macierzystą instytucję. Wsparcie może obejmować dotacje na mobilność dla studentów i kadry naukowej oraz personelu administracyjnego ("wydziałów").
2. KWALIFIKOWALNOŚĆ WNIOSKODAWCÓW
Składanie wniosków o dotację w ramach niniejszego zaproszenia jest otwarte dla instytucji szkolnictwa wyższego oraz instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego. Kwalifikujący się wnioskodawcy muszą mieć siedzibę w jednym z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej.
3. BUDŻET I CZAS TRWANIA PROJEKTÓW
Całkowity budżet dostępny na współfinansowanie projektów szacuje się na 2,5 mln EUR. Przewiduje się, że finansowanie będzie przyznane 4 lub 5 projektom UE-Australia, 2 lub 3 projektom UE-Japonia, 1 projektowi UE-Nowa Zelandia oraz 1-2 projektom UE-Korea.
Maksymalna wysokość finansowania ze strony UE wynosi 425.000 EUR na trzyletni wspólny projekt wspierający mobilność, angażujący minimum 4 instytucje partnerskie z UE. Czas trwania wspólnych projektów wspierających mobilność wynosi 3 lata.
4. TERMIN ZGŁOSZEŃ
Wnioski należy przesyłać do Komisji najpóźniej do dnia 6 czerwca 2008 r.
5. DODATKOWE INFORMACJE
Pełny tekst zaproszenia do składania wniosków oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na następującej stronie internetowej:
http://ec.europa.eu/education/programmes/calls/callg_en.html
Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres poczty elektronicznej: eac-3C-cooperation@ec.europa.eu
______
(1) Wporządku alfabetycznym.
Od 17 kwietnia policja, straż miejska, żandarmeria wojskowa otrzymają podstawą prawną do karania tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
08.04.2025Kobiety i mężczyźni z innych roczników są w nieco innej sytuacji niż emerytki z rocznika 1953. Dowiedzieli się bowiem o zastosowaniu do nich art. 25 ust. 1b ustawy emerytalnej znacznie wcześniej, bo od 2 do ponad 6 lat przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego - przekonywał w Sejmie Sebastian Gajewski, wiceszef resortu pracy. Zdaniem prawników, ministerstwo celowo różnicuje sytuację wcześniejszych emerytów, by dla pozostałych roczników wprowadzić mniej korzystne rozwiązania niż dla rocznika 1953.
08.04.2025Sejm uchwalił w piątek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do Senatu.
04.04.2025Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący. Zdaniem prawników nowe przepisy mogą wymusić zmiany regulaminów wynagradzania w firmach czy układów zbiorowych.
04.04.2025Z początkiem kwietnia na liście refundacyjnej znajdzie się 29 nowych leków, z czego 7 stosowanych w chorobach rzadkich. Znalazły się na niej m.in. terapia dla dzieci od drugiego roku życia chorych na mukowiscydozę i szczepionki dla seniorów na półpaśca i RSV. Ogólnie na liście znajdzie się 10 nowych terapii onkologicznych i 19 z innych kategorii.
01.04.20251 kwietnia br. nowelizacja ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej wchodzi w życie. Wprowadza ona zmiany w zakresie terminów pierwszej kwalifikacji podmiotów leczniczych na poszczególne poziomy zabezpieczenia opieki onkologicznej Krajowej Sieci Onkologicznej oraz wdrażania elementów KSO. Wcześniej wejście w życie większości elementów reformy przesunięto o ponad rok.
01.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2008.86.34 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Zaproszenie do składania wniosków - DG EAC/14/08 - Program współpracy w dziedzinie szkolnictwa w ramach ICI - Współpraca w dziedzinie szkolnictwa wyższego i szkolenia między UE a Australią, Japonią, Nową Zelandią oraz Republiką Korei. |
Data aktu: | 05/04/2008 |
Data ogłoszenia: | 05/04/2008 |