Kampania PTChN stanowiła odpowiedź na niski poziom świadomości społecznej w zakresie niedokrwienia kończyn dolnych i jego konsekwencji oraz mocno ograniczony dostęp pacjentów do diagnostyki naczyniowej i specjalistycznych konsultacji lekarskich.
Kampania „Ocal Nogę” zjednoczyła środowisko specjalistów chorób naczyń i pacjentów wokół kwestii lawinowego wzrostu liczby wykonywanych w Polsce amputacji. Dzięki akcji i zaangażowaniu ośrodków naczyniowych z terenu całej Polski przeprowadzono badania diagnostyczne i działania profilaktyczne wśród tysiąca pacjentów. Wielu pacjentom dzięki tej akcji uratowano kończynę kierując ich do natychmiastowej hospitalizacji w ośrodku naczyniowym.
Tytuły Liderów Ochrony Zdrowia zostały przyznane już po raz 8. Wśród kilkuset zgłoszeń Kapituła Konkursu wybrała kilkanaście, nagradzając najciekawsze inicjatywy oraz postawy na polskim rynku ochrony zdrowia. W Konkursie przyznano wyróżnienia 4 kategoriach: Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia, Promocja Zdrowia i Profilaktyka, Skuteczna Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Działalność na Rzecz Pacjenta.
Statuetkę oraz dyplom z rąk prof. Bolesława Samolińskiego, Konsultanta Krajowego ds. Zdrowia Publicznego, odebrał Prezes PTChN dr hab. med. Wacław Kuczmik. Uroczystość Liderów Ochrony Zdrowia odbyła się w 25 kwietnia 2014 roku w Warszawie.
Wyróżnienie dla Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej
Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej otrzymało prestiżowy tytuł Srebrnego Lidera Ochrony Zdrowia w kategorii Promocja Zdrowia i Profilaktyka za zorganizowaną w 2013 roku kampanię Ocal Nogę. Była to pierwsza na skalę kraju akcja edukacyjno-profilaktyczna skierowana do pacjentów oraz ich rodzin poruszającą problem amputacji kończyn.