Zmiany wprowadzone w statucie są związane z dostosowaniem do obowiązujących przepisów ustawy o działalności leczniczej, której nowelizacja została przyjęta w lipcu 2016 roku. W projekcie dostosowano nazewnictwo do wymogów ustawy.
W projekcie w miejsce dotychczasowych przedsiębiorstw wprowadzono zakłady lecznicze: Ośrodek Świadczeń Szpitalnych, Kliniczny Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży im. Św. Jana Pawła II, Poradnie przy Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży im. Św. Jana Pawła II oraz Ośrodek Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych.
W ramach ośrodka świadczeń szpitalnych dopisano również Klinikę Urologii i Urologii Onkologicznej, co jest związane z planowanym uruchomieniem robota da Vinci w placówce.
- To konsekwencja naszych działań. Chcemy, żeby nasi pacjenci mieli dostęp do nowoczesnych form leczenia, a personel mógł pracować na najlepszym dostępnym sprzęcie. Robot byłby na początku wykorzystywany do operacji urologicznych. W związku z tym zachodzi konieczność utworzenia oddziału urologii – powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Czytaj: Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy?>>>
- W naszym klinicznym szpitalu są leczone poważne urazy i schorzenia. Zakup robota da Vinci będzie milowym krokiem w leczeniu pacjentów z Podkarpacia – dodaje Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia.
Obecnie projekt statutu zostanie poddany konsultacjom.
Źródło: www.podkarpackie.pl