Proponowane zmiany umożliwiają dyrektorom oddziałów Funduszu podejmowanie decyzji o realizacji przez jednego lekarza dentystę świadczeń w wymiarze większym lub mniejszym niż wymiar etatu określony w zarządzeniu - umożliwia to realizację większej liczby umów przez lekarzy dentystów w gabinetach zlokalizowanych na terenie szkół, gdzie lekarze nie są zainteresowani realizacją świadczeń w pełnym wymiarze etatu, lecz proponują pracę w gabinecie przez kilka godzin w tygodniu;
Poza tym projekt zawiera zmiany warunku przyznającego dodatkowe punkty ofercie, dotyczącego pracy personelu pomocniczego. Punkty dodatkowe przyznawane są po spełnieniu warunku pracy personelu pomocniczego w pełnym wymiarze czasu pracy poradni, tak, jak w przypadku spełnienia przez oferenta warunków wymaganych odnośnie personelu pomocniczego, wskazanych przez ministra zdrowia w rozporządzeniu w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.
Pozostałe zmiany mają charakter redakcyjny i mają na celu uporządkowanie i doprecyzowanie treści zarządzenia w taki sposób, aby nie budziło wątpliwości interpretacyjnych.
Proponowane zmiany maja obowiązywać od 1 stycznia 2015 roku.
Czytaj: Gabinety we wszystkich szkołach kosztowałyby 11 mld zł >>>
Opinie i uwagi do projektu zarządzenia można nadsyłać do Funduszu w terminie do 12 grudnia 2014 roku na adres e-mail sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl.
Projekt jest dostępny na stronie www.nfz.gov.pl
Projekt zarządzanie NFZ: ułatwienia dla dentystów szkolnych
Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowała projekt zarządzenia prezesa NFZ dotyczący zmian w zasadach zawierania i realizacji umów na leczenie stomatologiczne. Jedną ze zmian jest możliwość zatrudniania dentystów szkolnych nie tylko na cały etat, co ma zachęcić lekarzy do pracy w tych placówkach.