Uczelnie kończą rejestrację kandydatów, którzy pod koniec czerwca otrzymali świadectwa maturalne. Z pierwszych informacji, które podają szkoły, wynika, że najbardziej oblegane są kierunki, na których solidnie można nauczyć się języków obcych, kandydaci wybierają też studia prawnicze, psychologię, a także dziennikarstwo. Dobrze odbierane są przez nich także nowe kierunki studiów.
Na Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu najtrudniej dostać się na filologię szwedzką oraz duńską. Na te kierunki studiów przyjętych zostanie jednak zaledwie po 12 osób.
Zobacz: Aby mieć pracę - rozsądnie wybieraj kierunek studiów
Jak informuje Olga Basik z Uniwersytetu Warszawskiego, preferencje kandydatów na tej największej w Polsce uczelni nie zmieniły się zasadniczo w ostatnich latach.
– Najwięcej kandydatów rejestrujemy na kierunkach ekonomicznych oraz prawie. Na razie wygląda na to, że czołówka popularnych kierunków się nie zmieniła – opisuje Rzeczpospolitej Basik.
Najbardziej oblegane w tegorocznej rekrutacji są: ekonomia; finanse, inwestycje i rachunkowość; informatyka i ekonometria; prawo; finanse, rachunkowość i ubezpieczenia; filologia angielska oraz psychologia.
Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie Rzeczpospolita>>>