Trzecia edycja programu jest skierowana do lekarzy i naukowców prowadzących badania z zakresu nauk medycznych i posługujących się biegle językiem angielskim. Przedsięwzięcie umożliwia odbycie stażu trwającego od 3 do 6 miesięcy w najlepszych ośrodkach medycznych w USA, m.in.: Harvard Medical School, Yale School of Medicine czy University of Texas MD Anderson Cancer Center. 

 

Rząd pozwoli na kształcenie lekarzy w uczelniach zawodowych>>

 

- Program to szansa na zdobycie niepowtarzalnego doświadczenia naukowego i klinicznego oraz nawiązanie współpracy, która będzie procentowała w dalszej karierze zawodowej - podkreśla MEiN w komunikacie.

 

W programie mogą wziąć udział:

  • naukowcy z tytułem co najmniej doktora,
  • doktoranci i uczestnicy szkół doktorskich,
  • osoby zatrudnione w uczelniach lub innych jednostkach systemu szkolnictwa wyższego i nauki  z otwartym przewodem doktorskim.

 

Program gwarantuje stypendium, które obejmuje koszty utrzymania stypendysty związane z jego pobytem w ośrodku zagranicznym (15 tys. zł na miesiąc) oraz jednorazowy dodatek mobilnościowy (10 tys. zł). Łącznie na program im. prof. Walczaka przeznaczono 2,25 mln zł. Dotychczas w dwóch edycjach programu wzięło udział 30 naukowców i lekarzy.