Decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Część samorządów zdecydowała o otwarciu placówek w późniejszych terminach.

Przedszkole bez pluszaków. Wytyczne GIS i MEN>>

Maciej Kopeć, wiceminister edukacji poinformował na Facebooku, że we wtorek odbyła się wideokonferencja kierownictwa MEN z kuratorami oświaty, której tematem było m.in. otwarcie przedszkoli.

- Z danych przekazanych we wtorek przez kuratorów oświaty, z możliwości otwarcia przedszkoli skorzystało 4800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego (prawie 34 tys. przedszkolaków) - napisał.

Sprawdź w LEX: Jak w sytuacji nauczania na odległość podczas pandemii koronawirusa zapisywać realizację podstawy programowej w dzienniku zajęć przedszkola?  >

Podał także, że wideokonferencja dotyczyła również przygotowań do przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych oraz kolejnych etapów odmrażania życia gospodarczego i społecznego, w tym systemu edukacji.

Z danych MEN wynika, że w całym kraju jest ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Chodzi do nich 1,41 mln dzieci.

6 maja, czyli w pierwszym dniu uruchomienia opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych otwarto ponad 1 tys. 600 placówek, przeważnie w małych miejscowościach. Opiekę znalazło w nich prawie 11 tys. dzieci.

Czytaj w LEX: Wpływ epidemii koronawirusa na kryteria doboru nauczycieli do zwolnienia w okresie ruchu kadrowego - poradnik na przykładach >