- Idea dostępności jest wprowadzona do polskich szkół jako odpowiedź na rosnącą liczbę dzieci ze specjalnymi potrzebami – mówiła minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Niepełnosprawni dostaną 500 plus>>
Szkoła bez barier
„Dostępna szkoła” to element pilotażu działania „Szkoły bez barier” z programu Dostępność Plus. W ramach projektu wybrane w konkursie organy prowadzącego otrzymają granty na działania inwestycyjne w co najmniej 90 szkołach. Wybrane placówki zostaną poddane kompleksowym audytom dostępności. W oparciu o analizę uwarunkowań i potrzeb wybranych placówek, opracowane zostaną plany poprawy ich dostępności.
- Celem przedsięwzięcia jest eliminowanie barier w zakresie szeroko rozumianej dostępności szkół podstawowych. Oprócz działań niwelujących bariery architektoniczne szkoły otrzymają również środki na działania podnoszące świadomość oraz kompetencje nauczycieli i specjalistów szkolnych – dodała minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Sprawdź w LEX:
- Czy w klasie lub oddziale specjalnym może uczyć się uczeń bez orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego? >
- Czy rodzic niepełnosprawnego bądź pełnoletni uczeń niepełnosprawny może zrezygnować z zajęć rewalidacyjnych organizowanych w szkole dla ucznia z orzeczeniem o niepełnosprawności, zaplanowanych dla niego w ramach IPET? >
- Czy uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i niepełnosprawny intelektualnie w stopniu lekkim może uczęszczać do technikum? >
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.