1 Prawo oświatowe oraz przepisy wprowadzające. Komentarz.
Autorzy: Mateusz Pilich (redaktor naukowy), Artur Olszewski.
Rok wydania: 2017.
Autorzy książki omawiają zapisy nowej ustawy - Prawo oświatowe oraz przepisy wprowadzające do tego aktu prawnego, które regulują wdrożenie nowego ustroju szkolnego oraz modyfikacje w organizacji i funkcjonowaniu szkół oraz placówek oświatowych.
2. O szkole od nowa. Rozmowy o edukacji.
Autorzy: Małgorzata Pomianowska (redaktor naukowy), Małgorzata Stańczyk (redaktor naukowy).
Rok wydania: 2017.
Publikacja powstała z potrzeby dyskusji o edukacji, uwzględniającej charakter i specyfikę polskiego systemu edukacji, społeczeństwa, dokonywanych reform i ich kierunków. Rozmowy zawarte w książce nie koncentrują się na historii, ale na przyszłości. Książka może być punktem odniesienia, zapisem stanu wiedzy i doświadczeń praktyków. Rysuje się w niej obraz edukacji w dobie przemiany: co już się udało, co w polskiej szkole jest pozytywne, co jest jej największą bolączką i jakie są wyzwania na przyszłość.
3. Konflikty w szkole. Niezbędnik Aktywnego Rodzica.
Autorzy: Ewa Maksymowska, Monika Werwicka.
Rok wydania: 2009.
Książka wspiera dyrektora w realizacji zadań podlegających ewaluacji w ramach nadzoru pedagogicznego w zakresie współpracy z rodzicami.
4. Kalendarz Dyrektora Szkoły 2017/2018.
Rok wydania: 2017.
Stylowy i praktyczny kalendarz dla osób pracujących w oświacie.
5. Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 1. Prawo oświatowe i system oświaty - z serii MERITUM.
Autor: Lidia Marciniak (redaktor).
Rok wydania: 2017.
Publikacja zawiera zbiór ponad 50 procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych oraz organach prowadzących i sprawujących nad nimi nadzór. Procedury wynikają zarówno z przepisów ustawy o systemie oświaty, jak i Prawa oświatowego.