(Dz.U.UE C z dnia 7 października 2021 r.)
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkurs otwarty na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia dwóch list rezerwowych, z których Komisja Europejska będzie mogła rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska administratorów (grupa funkcyjna AD).
Laureaci konkursu, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, będą zatrudnieni w wyżej wymienionych dziedzinach, głównie w Europejskim Urzędzie ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).
Niniejsze ogłoszenie o konkursie wraz z załącznikami stanowi prawnie wiążące zasady tych procedur naboru.
Przepisy ogólne mające zastosowanie do konkursów otwartych znajdują się w ZAŁĄCZNIKU III.
Pożądana liczba laureatów:
Dziedzina 1: Kryminalistyka cyfrowa: 20
Dziedzina 2: Analiza operacyjna i strategiczna: 20
Niniejsze ogłoszenie dotyczy dwóch dziedzin. Kandydaci mogą zgłosić się tylko do jednej z nich. Wyboru należy dokonać w momencie zgłoszenia elektronicznego. Po zatwierdzeniu formularza zgłoszeniowego przez kandydata nie ma możliwości jego modyfikacji.
Podczas procedury naboru kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w kilku testach określonych w niniejszym ogłoszeniu o konkursie. EPSO zapewni, by warunki, w jakich odbywają się te testy, były zgodne z zaleceniami właściwych organów ds. zdrowia publicznego (Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób/innych organów międzynarodowych/europejskich i krajowych).
JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?
Dziedzina 1: Kryminalistyka cyfrowa
Obowiązki zatrudnionych laureatów konkursu będą obejmować:
- przygotowywanie operacji z zakresu kryminalistyki cyfrowej we współpracy z prowadzącymi dochodzenia,
- badanie i identyfikacja nośników cyfrowych i zapisanych na nich danych mających wartość dla danej operacji z zakresu kryminalistyki cyfrowej,
- pobieranie odpowiednich nośników cyfrowych i pozyskiwanie z nich danych poprzez tworzenie kopii binarnych przy użyciu specjalistycznego sprzętu i oprogramowania,
- wykorzystywanie kopii binarnych do wyszukiwania i identyfikacji najistotniejszych dla danego dochodzenia danych,
- przeprowadzanie podstawowej analizy danych istotnych dla danego dochodzenia i bycie w kontakcie z analitykami operacyjnymi na wypadek konieczności bardziej szczegółowych badań,
- sporządzanie raportów z przeprowadzonych działań w zakresie kryminalistyki cyfrowej,
- dbanie o zabezpieczanie i dokumentowanie łańcucha dowodowego w każdej sytuacji,
- wnoszenie wkładu w rozwój procedur w zakresie kryminalistyki cyfrowej i procedur laboratoryjnych.
Dziedzina 2: Analiza operacyjna i strategiczna
Obowiązki zatrudnionych laureatów konkursu, w zależności od tego, czy będą pracować jako analitycy operacyjni czy strategiczni, będą obejmować:
- zapewnianie szybkiej i terminowej analizy operacyjnej w kontekście dochodzeń prowadzonych przez OLAF w obszarach dochodów i wydatków UE,
- wyszukiwanie, pozyskiwanie i analizowanie danych i informacji pochodzących z Komisji Europejskiej, komercyjnych baz danych, ze źródeł otwartych, a także danych uzyskanych zgodnie z zasadami kryminalistyki cyfrowej w ramach dochodzeń prowadzonych przez OLAF,
- opracowywanie metod wywiadowczych i analitycznych przy użyciu najnowszego dostępnego oprogramowania,
- na podstawie informacji pochodzących z różnych źródeł przeprowadzanie strategicznej analizy jakościowej i ilościowej w celu wspierania opartej na dowodach polityki zwalczania nadużyć finansowych i zapobiegania im, z korzyścią dla państw członkowskich oraz odpowiednich departamentów i służb Komisji Europejskiej.
Więcej informacji o typowych obowiązkach znajduje się w ZAŁĄCZNIKU I.
CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?
Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki ogólne i szczegółowe w dniu, w którym upływa termin zatwierdzenia zgłoszenia elektronicznego. Informacje podane przez kandydata w zgłoszeniu elektronicznym zostaną sprawdzone pod kątem tego, czy spełnia on warunki udziału w konkursie określone w tej sekcji. EPSO sprawdza, czy kandydat spełnia ogólne warunki udziału w konkursie, a komisja konkursowa sprawdza zgodność zgłoszenia ze szczegółowymi warunkami udziału określonymi w sekcjach "Kształcenie i szkolenie" i "Doświadczenie zawodowe", uwzględniając obowiązki określone w załączniku I. Ponadto przed sporządzeniem list rezerwowych informacje podane przez kandydata w zgłoszeniu elektronicznym zostaną porównane z przedłożonymi dokumentami potwierdzającymi. Kandydaci zostaną poinformowani o podjętej decyzji.
1) Warunki ogólne
- korzystanie z pełni praw obywatelskich jako obywatel państwa członkowskiego UE,
- uregulowany stosunek do służby wojskowej,
- odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków.
2) Warunki szczegółowe - języki
Kandydat musi znać przynajmniej dwa języki urzędowe UE: jeden na poziomie co najmniej C1 (gruntowna znajomość) i drugi na poziomie co najmniej B2 (zadowalająca znajomość).
Uwaga: minimalne poziomy wymagane powyżej dotyczą każdej umiejętności językowej (mówienia, pisania, czytania i słuchania) wymaganej w formularzu zgłoszeniowym. Umiejętności te odzwierciedlają umiejętności opisane w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego: https://rm.coe.int/CoERMPublicCommonSearchServices/DisplayDCTMContent?documentId=090000168045bb62
Języki, o których mowa w niniejszym ogłoszeniu o konkursie:
- Język 1: język, w którym kandydat zdaje komputerowe testy wielokrotnego wyboru.
- Język 2: język używany podczas naboru na podstawie kwalifikacji (Talent Screener), studium przypadku, rozmowy badającej poziom kompetencji oraz rozmowy badającej poziom kompetencji związanych z dziedziną konkursu. Musi on być inny niż język 1 kandydata.
Komunikacja za pośrednictwem konta EPSO między EPSO a kandydatem, który przedłożył zatwierdzone zgłoszenie, będzie prowadzona w jednym z języków, których znajomość na poziomie B2 lub wyższym kandydat zadeklarował w formularzu zgłoszeniowym.
Językiem 2 musi być język angielski lub francuski.
Konkurs ten jest organizowany w odpowiedzi na potrzeby OLAF-u. Z powodów wymienionych poniżej laureaci konkursu zatrudnieni w OLAF-ie muszą zadowalająco władać językiem angielskim lub francuskim (co najmniej na poziomie B2).
Znajomość dodatkowych języków może być atutem, jednak głównym językiem używanym przez pracowników OLAF-u do sporządzania analiz, komunikacji wewnętrznej i komunikacji z zewnętrznymi zainteresowanymi stronami oraz do przygotowywania sprawozdań i publikacji jest język angielski i, w mniejszym stopniu, język francuski. W komunikacji i negocjacjach z innymi instytucjami, organami i jednostkami organizacyjnymi UE OLAF również używa głównie tych dwóch języków.
Należy podkreślić następujące kwestie dotyczące języków używanych przez pracowników OLAF:
- Głównym językiem używanym przez ekspertów ds. kryminalistyki cyfrowej oraz analityków operacyjnych i strategicznych w sprawach dotyczących zwalczania korupcji lub przestępczości finansowej w kontekście europejskim i międzynarodowym jest język angielski. Dobra znajomość języka angielskiego jest zatem niezbędna podczas przedstawiania prezentacji, prowadzenia dyskusji i sporządzania raportów, aby móc zapewnić skuteczną współpracę i wymianę informacji z władzami krajowymi państw członkowskich i państw trzecich.
- Angielski jest najczęściej używanym językiem specjalistycznych narzędzi informatycznych stosowanych przez ekspertów ds. kryminalistyki cyfrowej oraz analityków operacyjnych i strategicznych. Angielski i, w mniejszym stopniu, francuski są głównymi językami narzędzi informatycznych Komisji Europejskiej.
- Oprócz języka angielskiego używa się również języka francuskiego w kontekście porad prawnych w sądach Unii Europejskiej oraz w sprawach związanych z dochodzeniami OLAF-u prowadzonych przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). W kontaktach ze Służbą Prawną Komisji, innymi instytucjami, organami i jednostkami organizacyjnymi UE oraz zewnętrznymi zainteresowanymi stronami OLAF używa głównie tych dwóch języków.
- Wewnętrzne szkolenia dla nowych pracowników są organizowane w językach angielskim lub francuskim.
Pracownicy mogą używać innych języków niż angielski lub francuski, na przykład podczas działań dotyczących poszczególnych krajów, w związku z czym znajomość innych języków jest atutem. Laureaci powinni jednak znać język angielski lub francuski na poziomie co najmniej B2, tak aby mogli wykonywać zadania, o których mowa w odpowiedniej sekcji tego zawiadomienia i w załączniku I, oraz aby byli zdolni do wykonywania obowiązków niezwłocznie po zatrudnieniu.
Z tych względów językiem używanym podczas naboru na podstawie kwalifikacji (Talent Screener) i podczas większości testów oceny zintegrowanej musi być język angielski lub francuski. Poza tym sekcja "Talent Screener" jest przedmiotem oceny porównawczej przeprowadzanej przez komisję konkursową, jest wykorzystywana przez nią jako dokument referencyjny podczas rozmowy dotyczącej dziedziny konkursu w trakcie oceny zintegrowanej oraz do celów rekrutacji, jeśli kandydat zda wszystkie testy. Wypełnienie tej sekcji w języku 2 kandydata (jęz. angielskim lub francuskim) leży więc w interesie służby i samego kandydata.
3) Warunki szczegółowe - kwalifikacje i doświadczenie zawodowe
Dziedzina 1: Kryminalistyka cyfrowa
- Poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim trwającym co najmniej cztery lata, potwierdzony dyplomem związanym z obowiązkami określonymi w załączniku I, oraz co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe w charakterze eksperta ds. kryminalistyki cyfrowej wspierającego dochodzenia w sprawie korupcji lub przestępstw finansowych,
lub
- szkolenie zawodowe/kwalifikacje zawodowe odpowiadające poziomowi 7 europejskich ram kwalifikacji (EQF) 1 i związane z obowiązkami określonymi w załączniku I, uznane lub potwierdzone przez państwo członkowskie lub krajowy lub międzynarodowy organ publiczny (np. kolegium policyjne, akademię celną, organ ścigania, wojsko itp.), oraz zdobyte po zakończeniu tego szkolenia lub uzyskaniu kwalifikacji co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe w charakterze eksperta ds. kryminalistyki cyfrowej wspierającego dochodzenia w sprawie korupcji lub przestępstw finansowych,
lub
- poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim trwającym co najmniej trzy lata, potwierdzony dyplomem związanym z obowiązkami określonymi w załączniku I, oraz co najmniej siedmioletnie doświadczenie zawodowe w charakterze eksperta ds. kryminalistyki cyfrowej wspierającego dochodzenia w sprawie korupcji lub przestępstw finansowych,
lub
- szkolenie zawodowe/kwalifikacje zawodowe odpowiadające poziomowi 6 europejskich ram kwalifikacji (EQF) i związane z obowiązkami określonymi w załączniku I, uznane lub potwierdzone przez państwo członkowskie lub krajowy lub międzynarodowy organ publiczny (np. kolegium policyjne, akademię celną, organ ścigania, wojsko itp.), oraz zdobyte po zakończeniu tego szkolenia lub uzyskaniu kwalifikacji co najmniej siedmioletnie doświadczenie zawodowe w charakterze eksperta ds. kryminalistyki cyfrowej wspierającego dochodzenia w sprawie korupcji lub przestępstw finansowych.
Kandydaci muszą mieć udokumentowane doświadczenie w zakresie różnorodnych metod kryminalistycznych, w tym w odzyskiwaniu informacji z nieuporządkowanych strumieni danych ("data carving") i zabezpieczaniu dowodów cyfrowych z systemów komputerowych bez ich wyłączania ("live forensics"), a w szczególności doświadczenie w pozyskiwaniu dowodów cyfrowych i badaniu danych z urządzeń mobilnych.
Muszą mieć także udokumentowane doświadczenie w zakresie takich narzędzi kryminalistycznych jak X-ways, FTK, Nuix, XRY, UFED. Dodatkowym atutem będzie również znajomość następujący narzędzi: EnCase, Paraben, Greykey, Axiom, lub podobne.
Dziedzina 2: Analiza operacyjna i strategiczna
- Poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim trwającym co najmniej cztery lata, potwierdzony dyplomem związanym z obowiązkami określonymi w załączniku I, oraz co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe w charakterze analityka wspierającego dochodzenia w sprawie korupcji lub przestępstw finansowych lub w charakterze analityka strategicznego wspierającego politykę zwalczania nadużyć finansowych,
lub
- szkolenie zawodowe/kwalifikacje zawodowe odpowiadające poziomowi 7 europejskich ram kwalifikacji (EQF) i związane z obowiązkami określonymi w załączniku I, uznane lub potwierdzone przez państwo członkowskie lub krajowy lub międzynarodowy organ publiczny (np. kolegium policyjne, akademię celną, organ ścigania, wojsko itp.), oraz zdobyte po zakończeniu tego szkolenia lub uzyskaniu kwalifikacji co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe w charakterze analityka wspierającego dochodzenia w sprawie korupcji lub przestępstw finansowych lub w charakterze analityka strategicznego wspierającego politykę zwalczania nadużyć finansowych,
lub
- poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim trwającym co najmniej trzy lata, potwierdzony dyplomem związanym z obowiązkami określonymi w załączniku I, oraz co najmniej siedmioletnie doświadczenie zawodowe w charakterze analityka wspierającego dochodzenia w sprawie korupcji lub przestępstw finansowych lub w charakterze analityka strategicznego wspierającego politykę zwalczania nadużyć finansowych,
lub
- szkolenie zawodowe/kwalifikacje zawodowe odpowiadające poziomowi 6 europejskich ram kwalifikacji (EQF) i związane z obowiązkami określonymi w załączniku I, uznane lub potwierdzone przez państwo członkowskie lub krajowy lub międzynarodowy organ publiczny (np. kolegium policyjne, akademię celną, organ ścigania, wojsko itp.), oraz zdobyte po zakończeniu tego szkolenia lub uzyskaniu kwalifikacji co najmniej siedmioletnie doświadczenie zawodowe w charakterze analityka wspierającego dochodzenia w sprawie korupcji lub przestępstw finansowych lub w charakterze analityka strategicznego wspierającego politykę zwalczania nadużyć finansowych.
Kandydaci muszą mieć udokumentowane doświadczenie w zakresie konkretnych narzędzi analizy danych (Elasticsearch, i2suite, Intella, Maltego, Codebase, Zylab, MSSQL Server lub Oracle SQL), narzędzi wizualizacji danych/mapowania (BO), oprogramowania do analizy strategicznej (Tableau) lub języków programowania oraz znajomość przetwarzania języka naturalnego (natural language processing, NLP).
Muszą mieć również udokumentowaną praktyczną znajomość szerokiego zakresu technik analitycznych (OSINT, analiza portali społecznościowych, eksploracja danych i tekstów, analiza danych finansowych itp.) lub doświadczenie w gromadzeniu, zestawianiu i analizie danych ilościowych lub jakościowych do celów analizy strategicznej.
Przykładowe minimalne kwalifikacje znajdują się w ZAŁĄCZNIKU IV.
JAK WYGLĄDA PROCEDURA NABORU?
1) Procedura zgłaszania
Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego kandydat będzie musiał:
- wybrać język 1 i język 2 na potrzeby testów:
- językiem 1 może być dowolny spośród 24 języków urzędowych UE,
- językiem 2 musi być język angielski lub francuski,
- potwierdzić, że spełnia warunki udziału w konkursie,
- podać inne informacje mające znaczenie dla tego konkursu (np. dotyczące świadectw lub doświadczenia zawodowego lub też odpowiedzi na pytania dotyczące danej dziedziny (Talent Screener)).
Elektroniczny formularz zgłoszeniowy jest dostępny w 24 językach urzędowych UE. Kandydat może wypełnić formularz w dowolnym z tych języków, z wyjątkiem sekcji Talent Screener, którą należy wypełnić w języku 2 (angielskim lub francuskim).
Zatwierdzając formularz zgłoszeniowy, kandydat oświadcza, że spełnia wszystkie warunki określone w sekcji "Czy spełniam warunki udziału w konkursie?". Po zatwierdzeniu formularza zgłoszeniowego przez kandydata nie ma możliwości jego modyfikacji. Za wypełnienie i przesłanie zgłoszenia w terminie odpowiada kandydat.
2) Nabór na podstawie kwalifikacji (Talent Screener)
Aby komisja konkursowa mogła dokonać obiektywnej oceny porównywalnych atutów wszystkich kandydatów w sposób ustrukturyzowany, wszyscy kandydaci, którzy zgłosili się do tej samej dziedziny, odpowiadają na ten sam zestaw pytań w sekcji "Talent Screener" formularza zgłoszeniowego w języku 2. Następnie przeprowadzony zostanie - tylko dla kandydatów spełniających warunki udziału w konkursie zgodnie z opisem w sekcji "Czy spełniam warunki udziału w konkursie?" - nabór na podstawie kwalifikacji, wyłącznie w oparciu o informacje podane przez kandydatów w sekcji "Talent Screener" formularza zgłoszeniowego. Kandydat powinien więc zawrzeć w odpowiedziach udzielonych w tej sekcji wszystkie istotne informacje, nawet jeśli podał je już w innych sekcjach formularza zgłoszeniowego. Pytania opierają się na kryteriach naboru zawartych w załączniku II do tego ogłoszenia.
Wykaz kryteriów znajduje się w ZAŁĄCZNIKU II.
Aby przeprowadzić nabór na podstawie kwalifikacji, komisja konkursowa przypisze każdemu kryterium naboru współczynnik odzwierciedlający jego względną wagę (od 1 do 3). Każda odpowiedź kandydata zostanie oceniona w skali od 0 do 4 pkt. Następnie punkty są mnożone przez współczynnik przypisany każdemu kryterium i sumowane, aby wyłonić tych kandydatów, których profil najlepiej odpowiada obowiązkom na danym stanowisku.
Do następnego etapu przechodzą tylko kandydaci, którzy w naborze na podstawie kwalifikacji (Talent Screener) uzyskali najwyższą całkowitą liczbę punktów.
3) Ocena zintegrowana
Liczba kandydatów zaproszonych do tego etapu będzie maksymalnie 3 razy większa niż pożądana liczba laureatów dla każdej dziedziny. Kandydaci, którzy zgodnie z informacjami podanymi w zgłoszeniu elektronicznym spełniają warunki udziału w konkursie oraz którzy uzyskali jeden z najwyższych całkowitych wyników w naborze na podstawie kwalifikacji, zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ocenie zintegrowanej (zdalnie lub osobiście). Ocena będzie trwała od jednego do kilku dni. Kandydat będzie musiał załadować zeskanowane kopie dokumentów potwierdzających do swojego konta EPSO, chyba że otrzyma inne instrukcje. Dodatkowe informacje i instrukcje zostaną podane w zaproszeniu.
Ocena zintegrowana będzie obejmowała komputerowe testy wielokrotnego wyboru, studium przypadku, rozmowę badającą poziom kompetencji oraz rozmowę badającą poziom kompetencji związanych z dziedziną konkursu.
Uwaga: komputerowe testy wielokrotnego wyboru i studium przypadku mogą być zorganizowane w jednym z akredytowanych ośrodków egzaminacyjnych EPSO albo zdalnie. Dodatkowe informacje i instrukcje zostaną podane w zaproszeniu.
Komputerowe testy wielokrotnego wyboru będą zorganizowane w sposób przedstawiony w poniższej tabeli. Kandydat musi zarezerwować termin testów wielokrotnego wyboru zgodnie z instrukcjami otrzymanymi od EPSO, chyba że otrzyma inne instrukcje. Kandydat będzie miał do wyboru kilka dat, w których możliwe będzie przystąpienie do testów w różnych ośrodkach. EPSO może również zdecydować, że kandydaci będą zdawać testy online. Okresy rezerwowania terminu i przeprowadzania testów są ograniczone.
Testy | Język | Pytania | Czas trwania | Punktacja | Wymagane minimum |
Test rozumienia tekstu pisanego | Język 1 | 20 pytań | 35 min | Maksymalnie 20 punktów | 10/20 |
Test operowania danymi liczbowymi | Język 1 | 10 pytań | 20 min | Maksymalnie 10 punktów | Operowanie danymi liczbowymi i myślenie abstrakcyjne łącznie: 10/20 |
Test myślenia abstrakcyjnego | Język 1 | 10 pytań | 10 min | Maksymalnie 10 punktów |
Aby przejść do następnego etapu konkursu, kandydat musi uzyskać co najmniej wymagane minimum punktów wskazane w powyższej tabeli. Podczas obliczania ogólnego wyniku zdobytych w nich punktów nie dodaje się do punktów uzyskanych w innych testach oceny zintegrowanej.
Sprawdzane będą następujące kompetencje wymagane w danej dziedzinie: osiem kompetencji ogólnych oraz kompetencje związane z wybraną dziedziną. Będą one sprawdzane za pomocą trzech testów w języku 2 kandydata (studium przypadku, rozmowa badająca poziom kompetencji i rozmowa badająca poziom kompetencji związanych z dziedziną konkursu), zgodnie z poniższą tabelą:
Kompetencja | Testy |
1. Umiejętność analizowania i rozwiązywania problemów | studium przypadku |
2. Komunikacja | studium przypadku |
3. Jakość i wydajność pracy | studium przypadku |
4. Nauka i rozwój osobisty | rozmowa badająca poziom kompetencji |
5. Ustalanie priorytetów i organizacja | studium przypadku |
6. Odporność | rozmowa badająca poziom kompetencji |
7. Umiejętność pracy w zespole | rozmowa badająca poziom kompetencji |
8. Zdolności przywódcze | rozmowa badająca poziom kompetencji |
Za każdą kompetencję można uzyskać maksymalnie 10 punktów. Poszczególnym kompetencjom nie przypisano wymaganego minimum, kandydat musi jednak uzyskać ogółem co najmniej 40/80 punktów. Zdobyte w tych testach punkty zostaną dodane do ostatecznej całkowitej liczby punktów.
Kompetencja | Test | Wymagane minimum |
Kompetencje związane z dziedziną konkursu | Rozmowa badająca poziom kompetencji związanych z dziedziną konkursu | 50/100 |
Za rozmowę badającą poziom kompetencji związanych z dziedziną konkursu trzeba uzyskać co najmniej wymagane minimum punktów wskazane w powyższej tabeli. Zdobyte w tym teście punkty zostaną dodane do ostatecznej całkowitej liczby punktów.
4) Lista rezerwowa
Komisja konkursowa porówna dokumenty potwierdzające kandydatów z informacjami podanymi w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym, w tym w sekcji "Talent Screener". Następnie komisja sporządzi dla każdej dziedziny listę rezerwową zawierającą pożądaną liczbę laureatów, którzy spełniają warunki udziału w konkursie oraz którzy pomyślnie przeszli wszystkie testy, a za studium przypadku, rozmowę sprawdzającą poziom kompetencji i rozmowę badającą poziom kompetencji związanych z dziedziną konkursu otrzymali najwyższą całkowitą liczbę punktów (maksymalnie można uzyskać 180 punktów). Nazwiska na liście będą wymienione w porządku alfabetycznym.
Listy rezerwowe i paszporty kompetencji laureatów, zawierające informację zwrotną komisji konkursowej na temat laureata, zostaną udostępnione instytucjom UE na potrzeby rekrutacji i dalszego kierowania rozwojem kariery zawodowej. Znalezienie się na liście rezerwowej nie daje kandydatowi żadnej gwarancji ani prawa do zatrudnienia.
RÓWNE SZANSE I DOSTOSOWANIA DLA KANDYDATÓW O SZCZEGÓLNYCH POTRZEBACH
EPSO stara się stosować zasady równości szans, równego traktowania i równego dostępu dla wszystkich kandydatów.
Osoby, którym niepełnosprawność lub stan zdrowia mogą utrudniać udział w testach, proszone są o zaznaczenie tego w formularzu zgłoszeniowym i skorzystanie z procedury wystąpienia o specjalne dostosowania opisanej w przepisach ogólnych w załączniku III (sekcja 1.3. Równe szanse i dostosowania dla kandydatów o szczególnych potrzebach).
Więcej informacji na temat polityki równości szans oraz procedury występowania o specjalne dostosowania można znaleźć na naszej stronie internetowej (https://epso.europa.eu/how-to-apply/equal-opportunities).
GDZIE I KIEDY MOŻNA SIĘ ZGŁASZAĆ?
Aby zgłosić się do konkursu, trzeba najpierw utworzyć konto EPSO. Kandydat może utworzyć tylko jedno konto EPSO do wysyłania wszystkich swoich zgłoszeń.
Zgłoszenia można składać przez internet na stronie EPSO https://epso.europa.eu/job-opportunities do:
9 listopada 2021 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu obowiązującego w Brukseli.
Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2021.405A.29 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Ogłoszenie o konkursie otwartym - EPSO/AD/395/21 - Administratorzy (AD 7) w następujących dziedzinach: Dziedzina 1: Kryminalistyka cyfrowa - Dziedzina 2: Analiza operacyjna i strategiczna. |
Data aktu: | 07/10/2021 |
Data ogłoszenia: | 07/10/2021 |