(Dz.U.UE C z dnia 26 stycznia 2021 r.)
INFORMACJE OGÓLNE
Departament | SMART.2.A - Dział Infrastruktury i Operacji |
Miejsce pracy | Bruksela, budynek "Justus Lipsius" |
Nazwa stanowiska | Kierownik działu (k./m.) |
Grupa funkcyjna i grupa zaszeregowania | AD 9 |
Wymagane poświadczenie bezpieczeństwa osobowego | SECRET UE/EU SECRET |
TERMIN ZGŁOSZEŃ | 9 lutego 2021 r. - godz. 12.00 (czasu brukselskiego) |
Kim jesteśmy
Sekretariat Generalny Rady ("Sekretariat") pomaga Radzie Europejskiej i Radzie UE oraz ich organom przygotowawczym we wszystkich dziedzinach działalności. Służy doradztwem i pomocą członkom Rady Europejskiej i Rady oraz przewodniczącym tych instytucji: zapewnia doradztwo prawne i polityczne, koordynuje działania z działaniami innych instytucji, proponuje kompromisy, prowadzi prace redakcyjne oraz zajmuje się praktyczną stroną przygotowań i prac Rady Europejskiej i Rady.
Dział Infrastruktury i Operacji (RUN) wchodzi w skład Dyrekcji ds. Platform Cyfrowych, która jest częścią Departamentu Usług Cyfrowych (SMART). We współpracy z delegatami i pracownikami organizujemy informacje i udostępniamy je za pośrednictwem inteligentnych, bezpiecznych usług cyfrowych. Pomagamy przekształcać środowisko pracy, wprowadzając innowacje i propagując cyfrowe metody pracy.
Dział Infrastruktury i Operacji (RUN) zapewnia podstawową infrastrukturę wspierającą usługi i aplikacje dla użytkowników końcowych. Składa się z czterech sektorów, które wspólnie odpowiadają za projektowanie, obsługę, utrzymanie i rozwój usług świadczonych w ramach platformy podstawowej. Są to: sektor infrastruktury centralnej (ośrodek przetwarzania danych i infrastruktura informatyczna), sektor sieci, sektor oprogramowania pośredniczącego i aplikacji oraz centrum operacyjne. Dział Infrastruktury i Operacji odpowiada za rozwiązania lokalne i oparte na chmurze obliczeniowej lub hybrydowe, a także za infrastrukturę, która łączy i wiąże główne zainteresowane strony, państwa członkowskie UE i inne instytucje UE. Dysponujemy najnowocześniejszymi technologiami i stosujemy najnowocześniejsze praktyki, a w ciągu ostatnich kilku lat dokonaliśmy szeroko zakrojonych inwestycji w wirtualizację, automatyzację, infrastrukturę programowalną (SDI) i rozwiązania w zakresie monitorowania. Ponadto w naszej infrastrukturze hybrydowej są opracowywane i wdrażane technologie chmury obliczeniowej, wraz z narzędziami i technologiami takimi jak konteneryzacja i kubernetes, nieprzerwanie integrowanymi iwdrażanymi. Wszystkie opracowane i wdrożone rozwiązania są bezpieczne i monitorowane przez Centrum Operacyjne ds. Bezpieczeństwa Sekretariatu Generalnego Rady, ale personel zajmujący się infrastrukturą i operacjami opracowuje, wdraża i stosuje rozwiązania uwzględniając kwestie bezpieczeństwa.
Chociaż nasze zespoły świadczą usługi podstawowe, są one ukierunkowane na klienta i stale oceniają nasze rozwiązania pod kątem potrzeb i wymogów klientów. Zachęcamy do współpracy i wspólnych inicjatyw z działami obsługi klienta i tworzenia aplikacji.
Co oferujemy
Kierownik działu pracuje w dynamicznym środowisku oferującym wiele możliwości, na czele personelu zajmującego się świadczeniem usług dotyczących infrastruktury i operacji informatycznych. Dysponując zespołem wysoko wykwalifikowanych urzędników i wykonawców zewnętrznych, kierownik może realizować strategiczne cele naszego departamentu w swojej dziedzinie, określać możliwości oraz opracowywać i wdrażać rozwiązania. Kierownik działu przewodzi swoim zespołom i kieruje nimi, wyznacza cele ogólne i szczegółowe oraz świadczy usługi o wysokiej jakości, a także propaguje zasady doskonałości operacyjnej i stymuluje innowacje.
Kierownik działu podlega dyrektorowi ds. platform cyfrowych w departamencie SMART i należy do zespołu menedżerskiego wraz z kierownikami działów: cyfrowego miejsca pracy, bezpieczeństwa systemów i zarządzania dokumentami. Uczestniczy również w działaniach bezpośrednio związanych z Departamentem Usług Cyfrowych i współpracuje z zainteresowanymi stronami w Sekretariacie, z państwami członkowskimi oraz innymi instytucjami i organami europejskimi.
Dział liczy ok. 46 stałych członków personelu i dysponuje budżetem wynoszącym ok. 14 mln EUR.
Osoba pełniąca funkcję kierownika działu będzie miała możliwość planowania i organizowania pracy w sposób elastyczny, w ramach godzin pracy i potrzeb instytucji. Kierownik oraz jego personel mogą także korzystać z oferowanych przez Sekretariat elastycznych form organizacji pracy, w tym okazjonalnej telepracy.
Osoby kandydujące powinny mieć świadomość, że ewentualna przyszła reorganizacja Sekretariatu może skutkować zmianą zakresu obowiązków w ramach stanowiska, o które się ubiegają.
Kogo szukamy
Poszukujemy menadżera zorientowanego na świadczenie usług, mającego solidne doświadczenie w zakresie infrastruktury informatycznej i operacji informatycznych oraz związanych z nimi narzędzi, w tym udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu procesów zmian i transformacji. Osoba ta powinna mieć wiedzę techniczną pozwalającą na omawianie z zespołami różnych opcji architektonicznych i projektowych, ocenę wariantów i analizę bieżących operacji. Powinna również dysponować szeroko zakrojoną wiedzą umożliwiającą zrozumienie całości środowiska informatycznego, w tym nowych technologii i praktyk. Dzięki tym umiejętnościom będzie w stanie reprezentować interesy działu w szerszym kontekście Departamentu Usług Cyfrowych, a w razie potrzeby wobec naszych klientów.
Od kierownika - odpowiedzialnego za znaczny budżet - wymaga się doświadczenia w zarządzaniu finansami i realizacji procedur udzielania zamówień publicznych, wyszczególnionych w obowiązujących regulacjach finansowych. Konieczne są także umiejętności i doświadczenie w zakresie analizowania i opracowywania uzasadnień finansowych oraz opracowywania biznesowego uzasadnienia proponowanych rozwiązań. Osoba piastująca to stanowisko musi być w stanie komunikować swoje analizy i uzasadnienia zainteresowanym stronom i organom zarządzającym w ramach Sekretariatu.
Doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa informatycznego uznaje się za atut, ponieważ kierownik działu będzie ściśle współpracować z naszą jednostką bezpieczeństwa systemów informatycznych i innymi podmiotami zajmującymi się bezpieczeństwem w celu zapewnienia bezpieczeństwa w naszym środowisku.
Kandydaci powinni posiadać solidne doświadczenie w zakresie projektów i usług informatycznych oraz udokumentowane doświadczenie w zarządzaniu, a także zdolność kierowania jednostką podczas procesów zmian w szybko zmieniającym się środowisku. Powinni również mieć doskonałe wyczucie obsługi klienta oraz zdolność do innowacji i przewodzenia transformacji.
Wszystkie osoby zajmujące stanowiska kierownicze w Sekretariacie doradzają swoim zwierzchnikom i partnerom, zarządzają personelem i zasobami finansowymi oraz reprezentują Sekretariat. Oczekiwania te określono w horyzontalnym profilu kadry kierowniczej Sekretariatu (zob. https://www.consilium.europa.eu/media/38454/manager-en.pdf).
Ponadto osoba zajmująca przedmiotowe stanowisko musi posiadać:
Ponieważ Sekretariat stosuje politykę mobilności kadry kierowniczej, tak by mogła ona poszerzać swoje doświadczenie, osoby kandydujące powinny być gotowe i zdolne do pracy w różnych dziedzinach w czasie swojej kariery w Sekretariacie.
Ze względu na to, że niniejsze stanowisko zostało określone jako wrażliwe, osoba je zajmująca może po upływie pięciu lat zostać zobowiązana do jego zmiany.
POLITYKA REKRUTACYJNA
W momencie ubiegania się o stanowisko osoby kandydujące muszą spełniać następujące warunki:
Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2021.29A.1 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Ogłoszenie o naborze CONS/AD/167/21. |
Data aktu: | 26/01/2021 |
Data ogłoszenia: | 26/01/2021 |