Otwarte zaproszenie do składania wniosków - GP/DSI/ReferNet_FPA/002/20 ReferNet - Europejska sieć ekspertów w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego.

OTWARTE ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW - GP/DSI/REFERNET_FPA/002/20 1
ReferNet - Europejska sieć ekspertów w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

(2020/C 327/07)

(Dz.U.UE C z dnia 5 października 2020 r.)

1.
Cele i opis

Z myślą o ustanowieniu europejskiej sieci ekspertów w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego - ReferNet - niniejsze zaproszenie do składania wniosków ma na celu wybranie jednego wnioskodawcy z Belgii, z którym Cedefop zawrze trzyletnią umowę ramową o partnerstwie (od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2023 r.), a także zawarcie z wybranym wnioskodawcą szczegółowej umowy o udzielenie dotacji na plan prac, który ma zostać zrealizowany w 2021 r.

Utworzone w 1975 r. Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (Cedefop) jest agencją Unii Europejskiej (UE) z siedzibą w Grecji (od 1995 r.). Centrum uznawane jest za wiarygodne źródło informacji i wiedzy fachowej na temat kształcenia i szkolenia zawodowego (VET), umiejętności i kwalifikacji; jego zadanie polega na wspieraniu rozwoju europejskiej polityki kształcenia i szkolenia zawodowego i udziale w jej wdrażaniu.

ReferNet jest europejską siecią Cedefop specjalizującą się w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Jej celem w zakresie ReferNet jest wspieranie Cedefop poprzez sprawozdawczość na temat krajowych systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i rozwoju polityki oraz zwiększanie widoczności produktów dotyczących VET i Cedefop. W skład sieci wchodzi 30 członków określanych jako krajowi partnerzy ReferNet z państw członkowskich UE, Islandii i Norwegii. Krajowi partnerzy ReferNet to kluczowe instytucje zaangażowane w VET lub politykę rynku pracy w państwie, które reprezentują.

Umowy ramowe o partnerstwie są realizowane poprzez roczne szczegółowe umowy o udzielenie dotacji. Wnioskodawcy składają zatem nie tylko wniosek o trzyletnie partnerstwo ramowe (co w przypadku wyboru wniosku doprowadzi do podpisania umowy ramowej o partnerstwie na lata 2021-2023), ale również wniosek o udzielenie dotacji na działania w 2021 r. (co może doprowadzić do podpisania szczegółowej umowy o udzielenie dotacji na rok 2021 r.). Wnioskodawca musi wykazać zdolność do przeprowadzenia wszystkich działań przewidzianych na okres 3 lat i zapewnić odpowiednie współfinansowanie procesu realizacji zadań, których dotyczy wniosek.

2.
Budżet i czas trwania projektów

Szacowany budżet przewidziany na trzyletni czas obowiązywania belgijskiej umowy ramowej o partnerstwie wynosi 101 000 EUR, w zależności od corocznych decyzji władzy budżetowej.

Całkowity dostępny budżet na roczny plan prac na 2021 r. (czas trwania projektów: 12 miesięcy) wynosi 33 625 EUR.

Dotacja unijna stanowi wkład finansowy w koszty beneficjenta (lub współbeneficjentów), które muszą być uzupełnione z własnego udziału finansowego lub z wkładów lokalnych, regionalnych, krajowych lub prywatnych. Całkowity wkład unijny nie może przekroczyć 70% kosztów kwalifikowalnych.

Cedefop zastrzega sobie prawo do nieprzyznania całości dostępnego budżetu.

3.
Kryteria kwalifikowalności

Ubiegający się wnioskodawcy powinni spełniać następujące wymogi:

a)
być organizacjami publicznymi lub prywatnymi posiadającymi osobowość prawną (za kwalifikujące się nie są uznawane osoby fizyczne);
b)
ich siedziba mieści się w państwie, w którym stosuje się dotację, tj. w Belgii.
4.
Wnioski o zawarcie umowy ramowej o partnerstwie na lata 2021-2023 i szczegółowej umowy o udzielenie dotacji na rok 2021 należy składać najpóźniej do dnia 30 listopada 2020 r.
5.
Dalsze informacje

Pełna wersja tekstu zaproszenia do składania wniosków oraz formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami będą dostępne od dnia 5 października 2020 r. na stronie Cedefop pod następującym adresem:

http://www.cedefop.europa.eu/about-cedefop/public-procurement

Wnioski muszą spełniać wymagania przedstawione w pełnym tekście zaproszenia i należy je składać na przewidzianych do tego celu formularzach.

Ocena wniosków odbędzie się z poszanowaniem zasad przejrzystości i równego traktowania.

Wszystkie złożone wnioski zostaną ocenione przez komisję ekspertów pod kątem kryteriów kwalifikowalności, wyłączenia, wyboru i przyznania dotacji określonych w pełnej wersji tekstu zaproszenia.

1 Informacja zmieniona przez sprostowanie z dnia 10 listopada 2020 r. (Dz.U.UE.C.2020.379.34).

Zmiany w prawie

Przedłużenie ważności rozporządzenia o warunkach zabudowy z podpisem prezydenta

Podczas ostatniego posiedzenia Senat nie wniósł poprawek do noweli ustawy o dostępności wydłużającej o dwa lata ważność rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Ma ono wygasnąć 20 września br. Brak rozporządzenia sparaliżowałby realizację inwestycji. W piątek prezydent podpisał ustawę.

Renata Krupa-Dąbrowska 19.07.2024
Nieczytelna preskrypcja? Farmaceuta sam zadecyduje o dawkowaniu leku

Jeśli na recepcie w ogóle nie wypisano dawkowania leku albo jest ono niemożliwe do rozczytania, farmaceuta sam będzie mógł zadecydować, jaka dawka będzie odpowiednia dla pacjenta. Będzie mógł wydać też pacjentowi maksymalnie cztery opakowania leku, a nie jak do tej pory dwa. Te zasady nie będą jednak dotyczyły leków zawierających substancje psychotropowe lub środki odurzające.

Inga Stawicka 19.07.2024
Renta wdowia będzie dużo kosztować

Współmałżonek zmarłej osoby będzie mógł pobierać równocześnie rentę rodzinną i inne świadczenie emerytalno-rentowe w wybranym przez siebie wariancie – tzw. rentę wdowią. Nie będzie już musiał, jak obecnie, decydować się na wybór tylko jednego świadczenia. Nowe przepisy miałyby wejść w życie od początku 2025 roku. Koszt wprowadzenia renty wdowiej dla państwa wyniesie tylko na początku 8-10 mld zł rocznie.

Beata Dązbłaż 18.07.2024
Nowe podstawy programowe dla kilku zawodów szkolnictwa branżowego

Od września zmienią się podstawy programowe kształcenia w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających i technik weterynarii. Określona też została podstawa programowa kształcenia w nowym zawodzie technik elektromobilności.

Agnieszka Matłacz 08.07.2024
Kary za wykroczenia i przestępstwa skarbowe rosną od lipca po raz drugi w tym roku

41 mln 281 tys. 920 złotych może od lipca wynieść maksymalna kara za przestępstwo skarbowe. Najniższa grzywna za wykroczenie wynosi natomiast 430 złotych. Wzrost kar ma związek z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia. Od lipca 2024 roku wynosi ono 4300 złotych.

Krzysztof Koślicki 01.07.2024
Przepisy o głosowaniu korespondencyjnym bez poprawek Senatu

W środę Senat nie zgłosił poprawek do noweli kodeksu wyborczego, która umożliwia głosowanie korespondencyjne wszystkim obywatelom zarówno w kraju, jak i za granicą. 54 senatorów było za, a 30 przeciw. Ustawa trafi teraz do prezydenta. Poprzedniego dnia takie rozwiązanie rekomendowały jednomyślnie senackie komisje Praw Człowieka i Praworządności, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisja Ustawodawcza.

Grażyna J. Leśniak 26.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2020.327.16

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Otwarte zaproszenie do składania wniosków - GP/DSI/ReferNet_FPA/002/20 ReferNet - Europejska sieć ekspertów w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego.
Data aktu: 05/10/2020
Data ogłoszenia: 05/10/2020