Zestawienie informacji przekazanych przez państwa członkowskie, dotyczące pomocy państwa przyznanej zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE) nr 736/2008 w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, przetwórstwem i wprowadzaniem do obrotu produktów rybołówstwa(Tekst mający znaczenie dla EOG)
(2012/C 8/07)
(Dz.U.UE C z dnia 11 stycznia 2012 r.)
Nr pomocy: SA.33146 (11/XF)
Państwo członkowskie: Francja
Nazwa i adres organu przyznającego pomoc: FranceAgriMer, établissement national des produits de l'agriculture et de la mer.
Nazwa podmiotu otrzymującego pomoc ad hoc: Organizacje producentów
Podstawa prawna:
Kwota przyznanej pomocy ad hoc:
Maksymalna intensywność pomocy: 60 %
Data wejścia w życie: 2012 r.
Czas trwania przyznanej pomocy indywidualnej (planowana data wypłaty ostatniej transzy): Ostateczna data złożenia wniosku o wypłacenie pozostałej części pomocy to dzień 31 grudnia 2015 r.
Cel pomocy: Wsparcie restrukturyzacji organizacji producentów
Stosowane artykuły: Artykuł 17 rozporządzenia Komisji (WE) nr 736/2008 z dnia 22 lipca 2008 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, przetwórstwem i wprowadzaniem do obrotu produktów rybołówstwa
Przedmiotowa działalność: Rybołówstwo i akwakultura
Nazwa i adres organu przyznającego pomoc:
FranceAgriMer, établissement national des produits de l'agriculture et de la mer
12 rue Henri Rol-Tanguy
TSA 20002
93555 Montreuil-sous-Bois Cedex
FRANCE
Adres strony internetowej, na której można znaleźć warunki, zgodnie z którymi przyznawana jest pomoc ad hoc niezależna od programów pomocy:
http://agriculture.gouv.fr/europe-et-international
Uzasadnienie:
Przedmiotowa pomoc ma na celu wsparcie restrukturyzacji organizacji producentów przy pomocy środków krajowych pochodzących z podatku odprowadzanego przez OFIMER (zastąpionego od dnia 1 kwietnia 2009 r. przez FranceAgrimer, który przejął całą działalność poprzedniej placówki).
Zastosowanie rozporządzenia w sprawie wyłączeń jest uzasadnione z dwóch powodów: