Mianowanie i zastąpienie członków Zarządu Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego.

DECYZJA RADY
z dnia 25 maja 2007 r.
dotycząca mianowania i zastąpienia członków Zarządu Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

(2007/C 120/03)

(Dz.U.UE C z dnia 31 maja 2007 r.)

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając Akt przystąpienia z 2005 r., w szczególności jego art. 51,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 337/75 z dnia 10 lutego 1975 r. ustanawiające Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego(1), w szczególności jego art. 4,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Na mocy decyzji z dnia 18 września 2006 r.(2) Rada mianowała członków Zarządu Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego na okres od dnia 18 września 2006 r. do dnia 17 września 2009 r.

(2) Należy obsadzić stanowiska członków z Bułgarii i Rumunii.

(3) W następstwie rezygnacji Andrei MONTANINO zwolniło się stanowisko członka Zarządu Centrum w kategorii przedstawicieli rządów.

(4) W następstwie rezygnacji Krzysztofa KAFLA zwolniło się stanowisko członka Zarządu Centrum w kategorii przedstawicieli rządów.

(5) W następstwie rezygnacji Mariny PANKOWEJ zwolniło się stanowisko członka Zarządu Centrum w kategorii przedstawicieli organizacji pracodawców.

(6) W następstwie rezygnacji Jeana-Paula DELCROIX zwolniło się stanowisko członka Zarządu Centrum w kategorii przedstawicieli organizacji pracowników.

(7) W następstwie rezygnacji Beaty JAKUBOWEJ zwolniło się stanowisko członka Zarządu Centrum w kategorii przedstawicieli organizacji pracowników.

(8) W następstwie rezygnacji Bogdana OLSZEWSKIEGO zwolniło się stanowisko Członka Zarządu centrum w kategorii przedstawicieli organizacji pracowników.

(9) Rządy państw członkowskich przedstawiły wykaz kandydatów dotyczący ich przedstawicieli, a Komisja - wykaz kandydatów dotyczący przedstawicieli organizacji pracodawców i pracowników,

STANOWI, CO NASTĘPUJE:

Artykuł

Członkami Zarządu Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego na okres pozostający do końca kadencji, czyli do dnia 17 września 2009 r., zostają niniejszym mianowane następujące osoby:

I. PRZEDSTAWICIELE RZĄDÓW

BUŁGARIA

Walentina DEIKOWA

Dyrektor

w Dyrekcji ds. Polityki Kształcenia i Szkolenia Zawodowego

Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych

WŁOCHY

Enrico Eugenio CECCOTTI

Direttore dell'Osservatorio per la politiche attive del lavoro della

Provincia di Roma

RUMUNIA

Madlen SERBAN

Dyrektor

Krajowego Centrum Rozwoju Kształcenia i Szkolenia Zawodowego

(VET)

POLSKA

Piotr BARTOSIAK

Starszy specjalista

Departament Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Ministerstwo Edukacji Narodowej

II. PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI PRACODAWCÓW

BUŁGARIA

Galja BOŻANOWA

Dyrektor ds. programów kształcenia zawodowego

Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Bułgarskich - Bułgarski

Związek Przedsiębiorców

ŁOTWA

Ilona KIUKUCĀNE

Łotewska Konfederacja Pracodawców

RUMUNIA

Ion HOHAN

Zastępca przewodniczącego

UGIR - 1903

III. PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI PRACOWNIKÓW

BELGIA

Jef MAES

ABVV Federaal

BUŁGARIA

Swetła TONEWA

KNSB

ŁOTWA

Ilze TRAPENCIERE

Wolny Związek Zawodowy

Łotewska Konfederacja -

LBAS

RUMUNIA

Gheorghe SIMION

CNSLR-FRATIA

POLSKA

Zygmunt CYBULSKI

OPZZ

Sporządzono w Brukseli, dnia 25 maja 2007 r.

W imieniu Rady
A. SCHAVAN
Przewodniczący

______

(1) Dz.U. L 39 z 13.2.1975, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 2051/2004 (Dz.U. L 355 z 1.12.2004, str. 1).

(2) Dz.U. C 240 z 5.10.2006, str. 1.

Zmiany w prawie

Nowe podstawy programowe dla kilku zawodów szkolnictwa branżowego

Od września zmienią się podstawy programowe kształcenia w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających i technik weterynarii. Określona też została podstawa programowa kształcenia w nowym zawodzie technik elektromobilności.

Agnieszka Matłacz 08.07.2024
Kary za wykroczenia i przestępstwa skarbowe rosną od lipca po raz drugi w tym roku

41 mln 281 tys. 920 złotych może od lipca wynieść maksymalna kara za przestępstwo skarbowe. Najniższa grzywna za wykroczenie wynosi natomiast 430 złotych. Wzrost kar ma związek z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia. Od lipca 2024 roku wynosi ono 4300 złotych.

Krzysztof Koślicki 01.07.2024
Przepisy o głosowaniu korespondencyjnym bez poprawek Senatu

W środę Senat nie zgłosił poprawek do noweli kodeksu wyborczego, która umożliwia głosowanie korespondencyjne wszystkim obywatelom zarówno w kraju, jak i za granicą. 54 senatorów było za, a 30 przeciw. Ustawa trafi teraz do prezydenta. Poprzedniego dnia takie rozwiązanie rekomendowały jednomyślnie senackie komisje Praw Człowieka i Praworządności, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisja Ustawodawcza.

Grażyna J. Leśniak 26.06.2024
Rząd zmienia przepisy o układach zbiorowych pracy

Katalog spraw regulowanych w układzie zbiorowym pracy będzie otwarty i będzie mógł obejmować sprawy dotyczące w szczególności wymiaru i norm czasu pracy, systemów i rozkładów czasu pracy, pracy w godzinach nadliczbowych, wymiaru urlopu wypoczynkowego, warunków wynagradzania czy organizacji pracy. Do uzgodnień międzyresortowych trafił dziś projekt zupełnie nowej ustawy o układach zbiorowych pracy i porozumieniach zbiorowych. Jego autorzy zakładają, że nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku.

Grażyna J. Leśniak 25.06.2024
Nowe zasady przeprowadzania kontroli w pomocy społecznej

Dziś (piątek, 21 czerwca) weszły w życie nowe przepisy dotyczące przeprowadzania kontroli w pomocy społecznej. Dotyczą m.in. rozszerzenia nadzoru nad realizacją zaleceń pokontrolnych i objęcia procedurą kontrolną mieszkań treningowych i wspomaganych.

Robert Horbaczewski 21.06.2024
Nowelizacja kodeksu pracy o substancjach reprotoksycznych wejdzie w życie pod koniec czerwca

W dniu 14 czerwca opublikowana została nowelizacja kodeksu pracy dotycząca ochrony pracowników przed substancjami reprotoksycznymi, które są szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów.

Grażyna J. Leśniak 17.06.2024