united kingdom
ukraine

Zaproszenie do składania wniosków - e-uczestnictwo 2006/1.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW - e-uczestnictwo 2006/1

(2006/C 176/14)

(Dz.U.UE C z dnia 28 lipca 2006 r.)

1. Cele i opis

Celem działania przygotowawczego e-uczestnictwo jest wykorzystanie pożytków wynikających z zastosowania technologii teleinformatycznych na potrzeby lepszych procesów legislacyjnych i lepszego prawodawstwa na wszystkich poziomach administracyjnych i decyzyjnych oraz na potrzeby wzmocnienia społecznego uczestnictwa w tych procesach.

Zgodnie z programem prac programu e-uczestnictwo na rok 2006, Komisja niniejszym zaprasza konsorcja do składania wniosków.

2. Kryteria kwalifikacji konsorcjów

W ramach niniejszego zaproszenia przyjmowane są wnioski od podmiotów prawnych mających siedzibę w 25 państwach członkowskich UE.

Minimalna liczba uczestników konsorcjum to dwa niezależne, zarejestrowane podmioty prawne.

3. Ocena i wybór wniosków

Złożone wnioski będą oceniane przez Komisję wspomaganą przez niezależnych ekspertów. Kryteria oceny zostały określone w programie prac programu e-uczestnictwo. Wnioski ocenione pozytywnie zostaną sklasyfikowane pod względem jakości.

Procedura oceny przez Komisję wniosków o dotacje jest określona w rozporządzeniu finansowym mającym zastosowanie do budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich(1).

4. Wsparcie finansowe wspólnoty

Finansowanie Wspólnoty nie może przekraczać 75 % kosztów kwalifikowanych poniesionych przez każdego z partnerów.

Finansowanie Wspólnoty nie może w żadnym przypadku prowadzić do osiągnięcia zysku przez beneficjentów.

5. Budżet zaproszenia

Całkowity budżet w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków wynosi 1,5 mln EUR.

6. Termin i adres składania wniosków

Termin wpłynięcia wniosków do Komisji upływa w dniu 4 października 2006 r. o godzinie 17:00 (czasu obowiązującego w Brukseli).

Wnioski, które wpłyną po upływie tego terminu, nie będą rozpatrywane.

W przypadku wielokrotnego złożenia tego samego wniosku, Komisja uwzględni ostatnią wersję otrzymaną przed upływem terminu składania wniosków.

Wnioski należy przesłać na następujący adres:

Komisja Europejska

Na ręce: Mr Per Blixt

lub

– BU31 07/87

B-1049 Bruksela

lub

– tylko dla doręczeń osobiście, przez posłańca lub firmę kurierską

1, rue de Genève

(tel.: (32-2) 296 80 48)

B-1140 Bruksela

7. Harmonogram

W ciągu dwóch miesięcy po upływie terminu składania wniosków Komisja poinformuje wnioskodawców o wyniku procedury oceny i wyboru, a w ciągu czterech miesięcy po upływie terminu składania wniosków zamierza zakończyć negocjacje z wybranymi wnioskodawcami. Realizacja projektów rozpocznie się po zakończeniu negocjacji.

8. Informacje dodatkowe

Szczegółowe informacje dotyczące przygotowywania i składania wniosków zawiera przewodnik dla wnioskodawców w ramach programu e-uczestnictwo na rok 2006. Przewodnik, program prac programu e-uczestnictwo na rok 2006, jak również inne informacje związane z niniejszym zaproszeniem do składania wniosków i procedurą oceny można pobrać ze strony internetowej:

http://europa.eu.int/information_society/activities/egovernment_research/eparticipation/index_en.htm

We wszelkiej korespondencji dotyczącej niniejszego zaproszenia należy podać identyfikator eParticipation 2006/1.

Wszystkie otrzymane wnioski traktowane będą z zachowaniem ścisłej poufności.

______

(1) Rozporządzenie Rady (WE, Euratom) nr 1605/2002 z dnia 25 czerwca 2002 r. (Dz.U. L 248 z 16.9.2002, str. 1).

Zmiany w prawie

Lepsze prawo. W Sejmie odbyła się konferencja podsumowująca konsultacje społeczne projektów ustaw

W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.

Grażyna J. Leśniak 24.04.2025
Przedsiębiorcy zapłacą niższą składkę zdrowotną – Senat za ustawą

Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.

Grażyna J. Leśniak 23.04.2025
Rząd organizuje monitoring metanu

Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.

Krzysztof Koślicki 22.04.2025
Rząd zaktualizował wykaz zakazanej kukurydzy

Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.

Krzysztof Koślicki 22.04.2025
Od 18 kwietnia fotografowanie obiektów obronnych i krytycznych tylko za zezwoleniem

Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.

Robert Horbaczewski 17.04.2025
Prezydent podpisał ustawę o rynku pracy i służbach zatrudnienia

Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 11.04.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2006.176.32

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Zaproszenie do składania wniosków - e-uczestnictwo 2006/1.
Data aktu: 28/07/2006
Data ogłoszenia: 28/07/2006