2006 - Europejski Rok Mobilności Pracowników
Projekty pilotażowe
(2006/C 124/07)
(Dz.U.UE C z dnia 25 maja 2006 r.)
Celem zaproszenia do składania wniosków jest współfinansowanie ograniczonej liczby projektów, mających na celu:
– opracowanie i wypróbowanie innowacyjnych instrumentów ułatwiających pracownikom wraz z rodzinami mobilność geograficzną i pomiędzy rynkami pracy a także usuwających istniejące przeszkody w mobilności;
– przekazywanie lub upowszechnianie wypracowanych skutecznych instrumentów i praktyk w dziedzinie mobilności międzysektorowej, międzyregionalnej i międzypaństwowej.
Europejska wartość dodana każdego z projektów musi być jasno udokumentowana, a przy tym możliwa do odtworzenia w innym kontekście. Projekty powinny angażować odpowiednie zainteresowane strony i mieć potencjał prowadzenia do nowych inicjatyw politycznych.
Proponowane projekty muszą być opracowywane i prowadzone w ramach partnerstwa, najlepiej na poziomie ponadnarodowym, i muszą angażować przynajmniej dwie spośród odpowiednich stron potencjalnie zainteresowanych celami zaproszenia (tzn. władz publicznych oraz organizacji partnerskich, organizacji pozarządowych, partnerstw publiczno-prywatnych, przedstawicieli uczelni, władz gminnych itd.).
Całkowity dostępny dla projektów objętych niniejszym zaproszeniem budżet wynosi 2 mln EUR. Udział finansowy Komisji Europejskiej nie może przekroczyć 85 % łącznych kosztów kwalifikowanych. W zależności od jakości złożonych wniosków, Komisja przewiduje dofinansowanie od 5 do 8 projektów (o przeciętnej dotacji wynoszącej 300 tys. EUR).
Termin składania wniosków upływa dnia 17.7.2006 r.
Wszystkie informacje dotyczące zaproszenia do składania wniosków, w tym przewodnik dla wnioskodawców wraz z pełną dokumentacją, są dostępne w Internecie pod następującym adresem:
http://ec.europa.eu/employment_social/emplweb/tenders/index_en.cfm
Należy zwrócić uwagę, że zapytania należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną, na adres:
empl-e-vp/2006/014@ec.europa.eu
W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2006.124.34 |
Rodzaj: | Powiadomienie |
Tytuł: | Zaproszenie do składania wniosków VP/2006/014 - 2006 - Europejski Rok Mobilności Pracowników - Projekty pilotażowe. |
Data aktu: | 25/05/2006 |
Data ogłoszenia: | 25/05/2006 |