(Dz.U.UE C z dnia 26 czerwca 2004 r.)
W następstwie objęcia stanowiska w charakterze sędziów przez Panią Cremonę, Pana Czúcza, Panią Wiszniewską-Białecką, Panią Pelikánová'ą, Pana Šváby, Pana Vadapalasa, Panią Jürimäe, Panią Labucką i Pana Papasavvasa, jak również w następstwie zmiany z dnia 21 kwietnia 2004 r. art. 10 § 1 swojego regulaminu, Sąd Pierwszej Instancji, podczas konferencji plenarnej w dniu 13 maja 2004 r. postanowił w następujący sposób zmienić swoją decyzję z dnia 2 lipca 2003 r. w sprawie przydzielenia sędziów do izb oraz składu wielkiej izby:
Na okres od 13 maja 2004 r. do 31 sierpnia 2004 r. przydziela się
do pierwszej izby, obradującej w składzie trzech sędziów:
Pana Vesterdorfa, Prezesa, Pana Mengozziego, Panią Martins Ribeiro, Panią Labucką, sędziów;
do pierwszej izby w składzie powiększonym, obradującej w składzie pięciu sędziów:
Pana Vesterdorfa, Prezesa, Pana Jaegera, Pana Mengozziego, Panią Martins Ribeiro, Pana Dehousse'a, Panią Labucką, sędziów;
do drugiej izby, obradującej w składzie trzech sędziów:
Pana Pirrunga, prezesa izby, Pana Meija, Pana Forwooda, Panią Pelikánová'ą, Pana Papasavvasa, sędziów;
do drugiej izby w składzie powiększonym, obradującej w składzie pięciu sędziów:
Pana Pirrunga, prezesa izby, Pana Meija, Pana Forwooda, Panią Pelikánová'ą, Pana Papasavvasa, sędziów;
do trzeciej izby, obradującej w składzie trzech sędziów:
Pana Aziziego, prezesa izby, Pana Jaegera, Pana Dehousse'a, Panią Cremona, Pana Czúcza, sędziów;
do trzeciej izby w składzie powiększonym, obradującej w składzie pięciu sędziów:
Pana Aziziego, prezesa izby, Pana Jaegera, Pana Dehousse'a, Panią Cremona, Pana Czúcza, sędziów;
do czwartej izby, obradującej w składzie trzech sędziów:
Pana Legala, prezesa izby, Panią Tiili, Pana Vilarasa, Panią Wiszniewską-Białecką, Pana Vadapalasa, sędziów;
do czwartej izby w składzie powiększonym, obradującej w składzie pięciu sędziów:
Pana Legal, prezesa izby, Panią Tiili, Pana Vilarasa, Panią Wiszniewską-Białecką, Pana Vadapalasa, sędziów;
do piątej izby, obradującej w składzie trzech sędziów:
Panią Lindh, prezesa izby, Pana García-Valdecasasa, Pana Cooke'a, Pana Šváby, Panią Jürimäe, sędziów;
do piątej izby w składzie powiększonym poszerzonej, obradującej w składzie pięciu sędziów:
Panią Lindh, prezesa izby, Pana García-Valdecasasa, Pana Cooke'a, Pana Šváby, Panią Jürimäe, sędziów.
Jeżeli jedna z tych izb składa się z większej liczby sędziów niż ta, w której obraduje ona zgodnie z art. 10 § 1 regulaminu Sądu Pierwszej Instancji, prezes izby wyznacza, w momencie złożenia wstępnego sprawozdania, o którym mowa w art. 52 regulaminu, innego, niż sędzia sprawozdawca, sędziego lub sędziów, którzy nie uczestniczą na przemian w orzekaniu w danej sprawach, uwzględniając porządek wnikający z starszeństwa służbowego sędziów przydzielonych do izby, przewidziany przez art. 6 regulaminu Sądu Pierwszej Instancji.
Na czas obejmujący okres od 1 czerwca 2004 r. do 31 sierpnia 2004 r. wielka izba ma następujący skład: Pan Prezes Vesterdorf, Pani i Panowie prezesi izb Lindh, Azizi, Pirrung i Legal, sędziowie izby w składzie powiększonym, która miałaby rozstrzygać w danej sprawie w przypadku, kiedy byłaby ona przydzielona izbie w składzie pięciu sędziów, jak również czterech innych sędziów wyznaczonych na przemian przez Prezesa Sądu Pierwszej Instancji z grona sędziów wszystkich pozostałych izb, w porządku obowiązującym tych sędziów w ramach ich izb według starszeństwa służbowego, zgodnie z postanowieniami art. 6 regulaminu Sądu Pierwszej Instancji.
W odniesieniu do spraw, w których przed dniem 13 maja 2004 r. została zakończona procedura pisemna i w których w ramach procedury ustnej istniał obowiązek przeprowadzenia rozprawy lub została ona już wyznaczona, izby obradują nadal w dotychczasowym składzie dla celów procedury ustnej, podczas narady oraz przy wydaniu wyroku.
Ustawa o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
14.05.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
14.05.2025Rząd zamierza uregulować zagadnienia związane z funkcjonowaniem lekarza koronera właściwego do stwierdzania zgonu osoby, gdy trudno jest wskazać lekarza leczącego, który byłby zobowiązany do stwierdzenia zgonu lub konieczności dokonania czynności i ustaleń związanych ze zgonem, wymagających specjalistycznej wiedzy. Chce też wprowadzić spójne systemowo regulacje odnoszące się do karty zgonu, karty urodzenia oraz karty urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu.
12.05.2025Ustawa reformuje system wydawania wizy krajowej dla studentów oraz system wydawania zezwolenia na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach. Zgodnie z regulacją, każdy cudzoziemiec – obywatel państwa trzeciego, który chce rozpocząć studia w Polsce - będzie musiał podczas rekrutacji przedstawić dokument poświadczający znajomość języka, w którym odbywa się kształcenie, co najmniej na poziomie B2.
10.05.2025Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący - zdecydował w piątek Sejm uchwalając nowelizację Kodeksu pracy. Teraz ustawa trafi do Senatu.
09.05.2025Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.
06.05.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2004.168.5 |
Rodzaj: | Informacja |
Tytuł: | Przydzielenie sędziów do izb oraz skład wielkiej izby. |
Data aktu: | 26/06/2004 |
Data ogłoszenia: | 26/06/2004 |