- Dążyliśmy do tego, a aby placówka oferowała kompleksowe leczenie, stąd zawężona specjalizacja ortopedyczna i neurochirurgiczna wraz z uzupełniającą działalnością w postaci poradni specjalistycznych o tym samym profilu oraz zakładami rehabilitacji i diagnostyki obrazowej – wyjaśnia Piotr Duch ze spółki Vital Medic Sp. z o.o.
Placówka zajmuje powierzchnię 3,5 tys. metrów kwadratowych. Obejmuje 42 miejsca dla pacjentów na dwóch oddziałach szpitalnych, a także zakłady rehabilitacji i diagnostyki obrazowej wraz z zespołem poradni specjalistycznych oraz oddział intensywnej terapii z sześcioma łóżkami.
Pacjenci będą mieli do dyspozycji sale 1- lub 2-osobowe każda z oddzielną łazienką. Wszystkie sale są nowocześnie wyposażone, w pełni skomputeryzowane. Szpital, jako pierwszy w Polsce ma ogrzewanie podłogowe i klimatyzację w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo placówka wyposażona jest w tzw. inteligentne oświetlenie, czyli system automatycznie dostosowujący natężenie światła w zależności od nasłonecznienia pomieszczenia.
Czytaj: Kondycja prywatnych szpitali lepsza niż publicznych >>>
Od lipca 2014 działa już tutaj zakład rehabilitacji, w którym pacjenci w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia mogą skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Pozostałe oddziały, czyli ortopedii i neurochirurgii będą na razie dostępne dla pacjentów komercyjnych, ale szpital również tutaj będzie chciał zapewnić leczenie i opiekę medyczną w ramach kontaktu z NFZ.
Szpital powstał w oparciu o środki własne spółki, a także o finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego oraz ze środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spółka trzykrotnie ubiegała się o środki unijne i za każdym razem pozytywnie rozpatrywano jej wnioski. W sumie prawie 13 mln złotych zainwestowanych w budowę placówki pochodzi ze środków pomocowych.
Kluczbork: powstaje prywatny szpital Vital Medic
Do końca roku 2014 w Kluczborku zacznie funkcjonować nowy prywatny szpital Vital Medic. Placówka będzie specjalizować w neurochirurgii i ortopedii. Koszt budowy placówki wyniósł około 45-50 mln złotych. Część środków stanowiło dofinansowanie z funduszy unijnych.