Wśród laureatów konkursu znalazło się w sumie stu osiemdziesięciu studentów Uniwersytetu Ekonomicznego reprezentującychwszystkie wydziały i roczniki studiów. Podstawą klasyfikacji studentów było uzyskaniewysokiejśredniej ocen w roku akademickim 2012/2013, zaś dla absolwentów studiów licencjackich i magisterskich w roku 2012/2013 decydująca była średnia ocen z całego toku studiów, wliczając oceny z pracy licencjackiej/magisterskiej i jej obrony.

Wszyscy wyróżnieni studenci jako jedną z nagród otrzymali możliwość uczestnictwa w cyklu szkoleń, które zostaną zorganizowane i przeprowadzoneprzez pracowników Globalnego Centrum Biznesowego Hewlett-Packard. Tematyka warsztatów została zaplanowana tak, by wzmocnić kompetencje słuchaczy, w obszarach, które są szczególnie cenione i poszukiwane przez pracodawców. Nacisk podczas zajęć zostanie położony na zdobycie umiejętności pracy w grupie, na poznanie narzędzi efektywnego zarządzania czasem i projektami, skutecznych metod rozwiązywania problemów oraz na zaawansowaną obsługę pakietu Microsoft Office.
Słuchacze dowiedzą się jak wygląda struktura międzynarodowej korporacji jaką jest HP oraz czym się firma zajmuje. Będą mogli poznać także zasady dobrego przygotowania się do rekrutacji, odpowiedniego rozumienia opisów oferowanych stanowisk, elementów niezbędnych do napisania dobrego CV czy zasad autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

- Zaangażowaliśmy się po raz kolejny w ten projekt, by promować zdolnych, młodych ludzi, by dać im czytelny sygnał, że warto się uczyć, zdobywać kwalifikacje i kształtować swoją przyszłość. Pokazać, że zdobyta wiedza, poparta praktyką, znacząco zwiększa ich szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy w przyszłości.Jesteśmy pewni, że studenci zaangażowani w projekt będą mieć większą wiedzę na temat rynku pracy, zatrudnienia oraz  oczekiwań pracodawców. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z naszymi menedżerami pozbędą się również lęku przed korporacją, a mamy sygnały, że takie obawy istnieją wśród studentów i absolwentów - komentuje Agnieszka Orłowska, Prezes Globalnego Centrum Biznesowego Hewlett-Packard.
 



Organizatorem Rankingu Najlepsi z Najlepszychjest Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR, które działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu od 1996 roku. W skład organizacji wchodzi ponad 70 studentów największych wrocławskich uczelni wyższych.Ranking ma charakter cykliczny.

- Doskonale wiemy, że uzyskanie wysokiej średniej nie jest wcale łatwe i wymagapracy, ambicji i wytrwałości. Za to właśnie chcemy nagrodzić najlepszych studentów i docenić ich zaangażowanie. Cieszynas bardzowysoki poziom tegorocznychosiągnięć – mówi Magda Misztak, Główny Koordynator Rankingu Najlepsi z Najlepszych  ze Stowarzyszenia Studenckiego WIGGOR.  - Szczególną wartością naszego  projektu jest fakt, że to studenci nagradzają studentów, a konkurs motywuje młodych ludzi do inwestowania w dobre wykształcenie, integrując równocześnie środowisko -  dodaje Magda Misztak

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 12 grudnia br. Więcej informacji na temat projektu można przeczytać na stronie http://ranking.wiggor.pl