W poniedziałek przed filmem "Hebron jest nasz" w problematykę konfliktu izraelsko-palestyńskiego wprowadzi widzów Małgorzata Rusiłowicz - współpracownik Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, wykładowca Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Sankt Petersburgu. Małgorzata Rusiłowicz jest też lektorką i prowadzi zajęcia z języka polskiego dla uchodźców czeczeńskich w Fundacji Edukacji i Twórczości w Białymstoku. Od 12 lat zajmuje się edukacją wielokulturową i edukacją o Holocauście w szkole podstawowej. To autorka licznych projektów edukacyjnych związanych z wielokulturowością Podlasia (dziedzictwem żydowskim, romskim i tatarskim) oraz prawami człowieka skierowanych do nauczycieli, wykładowców, animatorów kultury, studentów, dzieci oraz młodzieży.
Natomiast po ostatniej piątkowej projekcji o prawach człowieka w kontekście więzienia w Guantanamo opowie dr Iwona Wrońska z Katedry Prawa Międzynarodowego Wydziału Prawa UwB. Dr Wrońska specjalizuje się w problematyce międzynarodowej ochrony praw człowieka oraz w dziedzinie prawa międzynarodowego publicznego.
Zobacz program Festiwalu
Prawa człowieka w filmie
Już w najbliższy poniedziałek na Wydziale Prawa UwB rozpoczyna się 10. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS - Prawa człowieka w filmie. Wszystkie projekcje są bezpłatne. Będą im towarzyszyć prelekcje i dyskusje.