Warunkiem uzyskania tego przywileju jest przedstawienie kopi orzeczenia lekarskiego ZUS, które potwierdza niepełnosprawność. Niezbędne będzie także zaświadczenie lekarskie, które potwierdzi trudności w dokonywaniu czynności, które wiążą się z przeprowadzeniem egzaminu.
Zdaniem przedstawicieli ministerstwa pomoże to wyrównać szanse osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Iwona Kujawa, dyrektor Departamentu Zawodów Prawniczych z MS zaznacza, że niektóre osoby niepełnosprawne nie będą miały najmniejszych problemów z wykonywaniem zawodu, ale forma egzaminu jest dla nich uciążliwa.
Rzeczpospolita ocenia, że zmiany wejdą jeszcze przed tegorocznymi terminami egzaminów – to znaczy przed 28 sierpnia. Jednak na pewno będą stosowane od marca, kiedy odbędą się kolejne sprawdziany.
Więcej w Rzeczpospolitej, 10 sierpnia 2012 roku.
Na egzaminie radcowskim i adwokackim niepełnosprawny będzie miał więcej czasu
Przedłużenie trwania czasu egzaminu radcowskiego i adwokackiego to udogodnienie jakie chce wprowadzić ministerstwo sprawiedliwości dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z projektowanym rozporządzeniem będzie można prosić o przedłużenie egzaminu, jak donosi piątkowa (10.08) Rzeczpospolita.