Janusz Dygaszewicz, Marek Kulawczyk, Marcin Kuśmierczyk oraz Ewa Madej-Popiel otrzymali dyplom Ministra Administracji i Cyfryzacji za najlepszą pracę dyplomową pierwszej edycji studiów podyplomowych dla osób kierujących komórkami organizacyjnymi odpowiedzialnymi za teleinformatykę w jednostkach centralnej administracji rządowej. To autorzy pracy „Platforma referencyjna jako fundament architektury korporacyjnej systemu informacyjnego państwa”. Praca została napisana pod kierunkiem dr. Jarosława Demineta.

„Bardzo ważne jest ciągłe podnoszenie  kompetencji, a także stworzenie dobrego miejsca do wymiany doświadczeń i informacji.” - powiedział do absolwentów podsekretarz stanu w MAC Roman Dmowski.  Wiceszef MAC nawiązał także do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i wyzwaniach, jakie stoją przed urzędami – mówił m.in. o cyberbezpieczeństwie i  komunikacji elektronicznej pomiędzy urzędami. „W tym roku skończymy prace na modernizacją ePUAP-u, dążymy do tego by była to powszechnie dostępna metoda uwierzytelniania”.
 
Z kolei dr  Włodzimierz Marciński, pełnomocnik Ministra Administracji i Cyfryzacji ds. Rozwoju Kompetencji Cyfrowych w Administracji , mówiąc o zakończonej właśnie I edycji studiów, podkreślał że „Ważne było to, iż mogliśmy skonfrontować naszą wiedzę i doświadczenie.  Liczę nie tylko na to, że czegoś nowego się nauczyliście, ale także , że nawiązaliście przydatne w pracy kontaktu.”
 
Uczestnicy uroczystości, w tym przedstawiciele władz Uniwersytetu Warszawskiego, podkreślali, że administracja nie może pozwolić sobie na  niedostrzeganie dynamicznego rozwoju techniki cyfrowej i potencjału możliwości, jakie on niesie. Nie może odstawać technologicznie, ani kompetencyjnie.
 
Zobacz: Morderca jest wśród nas… - kryminalny konkurs portalu student.LEX.pl>>>
 
Studia organizowane są w ramach projektu „Nowoczesne kadry polskiej teleinformatyki administracji publicznej - narzędzia wymiany doświadczeń i podnoszenia kompetencji”. Tematyka wykładów obejmuje zagadnienia kluczowe dla informatyzacji państwa, łącząc aspekty techniczne oraz prawne. Zakres programu został dostosowany do potrzeb kadry zarządzającej komórkami IT administracji rządowej, po konsultacjach ze środowiskiem.
 
 
Studia przeznaczone są dla osób kierujących komórkami IT (lub do ich zastępców) w urzędach centralnej administracji rządowej, tj. ministerstwach lub urzędach przez nie nadzorowanych bądź im podległych, urzędach centralnych, urzędach wojewódzkich, wojewódzkich komendach policji lub regionalnych urzędach statystycznych.
Więcej: mac.gov.pl>>>