Jak powiedziała rzeczniczka uczelni Małgorzata Wanke-Jakubowska, studia na kierunku Principles for Tropical Agriculture będą się odbywać w języku angielskim i są płatne.
„Porozumieliśmy się z firmą rekrutacyjną, która ma poszukiwać studentów na ten kierunek na całym świecie. Spodziewamy się, że będą to osoby z całego świata, m.in. z Afryki, Indii czy Ameryki Południowej” - dodała rzeczniczka.
Zobacz: Uczelnie kuszą coraz dziwniejszymi kierunkami studiów>>>
Jak podkreśliła, przygotowania do otwarcia tego kierunku trwały na uczelni kilka lat. Studenci będą mogli zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również odbyć specjalistyczne praktyki.
Program studiów jest bardzo obszerny i przewiduje kształcenie studentów zarówno z zagadnień produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej oraz m.in. hydrologii, technologii żywności, genetyki czy inżynierii rolniczej.
Zobacz: 70 proc. Polaków kończy niewłaściwy kierunek studiów>>>
Pomysł utworzenia takiej specjalizacji wynika zarówno z ocieplenia klimatu, jak i wiąże się z przewidywanym wzrostem ludności – szczególnie w tzw. krajach trzeciego świata. Zdaniem fachowców popyt na żywność do 2030 r. wzrośnie o 40 procent, co wymusi rozwój produkcji rolnej szczególnie na terenach tropikalnych. (PAP)
ros/ mki/ krf/