1 Postępowanie cywilne. Kazusy.
Autor: Małgorzata Manowska.
Rok wydania: 2016.
Postępowanie cywilne. Kazusy to publikacja, która zawiera opisy przykładowych stanów faktycznych oraz pytania wraz z odpowiedziami i wzorami z zakresu postępowania cywilnego (z uwzględnieniem sposobu konstruowania apelacji), pozwalające na dokładne przygotowanie się do egzaminów końcowych dla aplikantów radcowskich i adwokackich. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

2. Prawo rzeczowe i rodzinne. Kazusy.
Autorzy: .
Rok wydania: 2016.
W publikacji Prawo rzeczowe i rodzinne. Kazusy Czytelnik znajdzie kazusy wraz z rozwiązaniami odnoszące się do zagadnień z prawa rzeczowego i rodzinnego ułożone w kolejności wynikającej z systematyki Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 

Fragment publikacji (.pdf)

 

Prawo rzeczowe i rodzinne. Kazusy
Anna Stępień-Sporek, Michał Wyrwiński, Piotr Zakrzewski
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł
 

3. Prawo cywilne. Spadki. Kazusy.
Autor: Agata Zając.
Rok wydania: 2016.
Książka stanowi zbiór około sześćdziesięciu kazusów z zakresu prawa spadkowego. Zawiera opisy stanów faktycznych wraz z proponowanymi rozwiązaniami i wyczerpującym komentarzem. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

4. Etyka zawodu radcy prawnego i adwokata. Kazusy. Objaśnienia. Orzecznictwo.
Autorzy: Grzegorz Borkowski (red. naukowy), Krzysztof Kukuryk, Sławomir Pilipiec..
Rok wydania: 2016.
Jest to pierwsza na rynku publikacja omawiająca etykę i zasady wykonywania zawodu zarówno adwokatów, jak i radców prawnych pod kątem egzaminu zawodowego. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

5. Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracji.
Autorzy: Jan Barcz, Maciej Górka, Anna Wyrozumska.
Rok wydania: 2015.
Obecne, czwarte wydanie podręcznika ukazuje prawo i instytucje Unii Europejskiej w świetle pięcioletniej już praktyki stosowania Traktatu z Lizbony oraz nowych wyzwań, zwłaszcza gospodarczo-finansowych, które pojawiły się w ostatnich latach. Uwzględnia ono zmiany instytucjonalne wynikające m.in. z przystąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej, a także z wyborów do Parlamentu Europejskiego i powołania nowej Komisji w 2014 r.

 

Fragment publikacji (.pdf)