- Wolters Kluwer przywiązuje szczególną wagę do bezpieczeństwa prywatnych danych użytkowników. W związku z tym system wyposażony został w najlepsze z możliwych zabezpieczeń – mówi Joanna Rossa, dyrektor segmentu Kancelarie Prawne wydawnictwa. I dodaje, że w związku tym dane przekazane przez klienta wydzielone są do osobnej serwerowni spełniającej dodatkowe normy bezpieczeństwa.
Jak z kolei opowiada Jacek Żmuda, dyrektor Redakcji Produktów Elektronicznych WK, to rozwiązanie pozwala użytkownikowi tworzyć w systemie Lex własne dokumenty, gdy pracuje nad jakimś projektem i do tego potrzebny jest mu stały odstęp do bazy przepisów oraz związanych z nimi komentarzy i orzeczeń. - Może to wszystko mieć w jednym miejscu, do tego może taki dokument uzupełniać o nowe elementy, wracać do niego, dodawać notatki lub zaczerpnięte z dokumentów z SIP Lex fragmenty lub cytaty - mów. Zdaniem dyr. Żmudy to bardzo przydatna użytkownikom funkcjonalność systemu. I też podkreśla znaczenie czynnika, jakim jest bezpieczeństwo takich danych. – One są bezpieczne, gwarantujemy to naszym klientom – podkreśla.
Jak mówią twórcy systemu, platforma LEX wraz danymi Użytkownika udostępniania jest za pomocą szyfrowanego protokołu HTTPS. Wprowadzenie tego rozwiązania podyktowane jest nie tylko troską o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, lecz także rozbudową funkcjonalną naszych rozwiązań.
HTTPS (ang. Hypertext Transfer Protocol Secure) jest szyfrowaną wersją protokołu HTTP. Komunikacja sieciowa z wykorzystaniem tego protokołu pomiędzy serwerem (serwer WWW) i klientem (przeglądarką internetową) jest szyfrowana przy pomocy protokołu TLS (wcześniej SSL).
Dzięki temu niemożliwe jest przechwycenie lub modyfikowanie przesyłanych danych. Ponadto, tożsamość serwera HTTPS jest potwierdzana certyfikatem cyfrowym, co gwarantuje, że połączenie jest nawiązane do właściwego serwera. Przeglądarka internetowa, obsługując transmisję po HTTPS, uruchamia bardziej restrykcyjne ustawienia, m.in. wyłącza buforowanie treści i nie pozwala na zapisywanie na dysku komputera potencjalnie niebezpiecznych elementów strony WWW (np. tzw. apletów Java).
Wprowadzenie HTTPS zapewnia ochronę transmisji danych i ich poufność w internecie. Wysoka skuteczność tego rozwiązania spowodowała, że stało się to standardem na całym świecie i teraz każdy ma okazję zobaczyć adres strony z kłódką podczas korzystania z np. bankowości internetowej lub w systemach płatności online.
Platforma LEX działa na serwerach znajdujących się w bezpiecznej serwerowni spełniającej normy ISO 27001, określające wymagania związane z ustanowieniem, wdrożeniem, eksploatacją, monitorowaniem, przeglądem, utrzymaniem i doskonaleniem Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz normę BS 25999 potwierdzającą posiadanie Systemu Zarządzania Ciągłością Działania.
W celu jeszcze lepszego zabezpieczenia cennych informacji naszych klientów wszystkie dane użytkowników przechowywane wewnątrz platformy LEX szyfrowane są symetrycznym kluczem AES 256, gwarantującym ochronę na najwyższym poziomie.
Ponadto wszystkie dane klienta oraz ich kopie bezpieczeństwa przechowywane są na terenie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej.
Sprawdź serwis Lex dla radców prawnych>>>