W bazie danych SIO znajdą się nie tylko dane o liczbie nauczycieli, z którymi rozwiazano stosunek pracy, ale też o tych, z którymi dopiero planuje się jego rozwiązanie.
Obowiązek zamieszczania takich danych wprowadziła ustawa o finansowaniu zadań oświatowych, która zmodyfikowała przepisy dotyczące Systemu Informacji Oświatowej.
Wspomniana ustawa zlikwidowała dodatki przewidziane w art. 54 KN - te otrzymywane przez nauczycieli z miejscowości do 5000 mieszkańców. Zniknęły wszystkie poza dodatkiem wiejskim w wyskości 10 proc. wynagrodzenia. Nauczyciele z najmniejszych ośrodków stracą natomiast prawo do lokalu mieszkalnego na terenie gminy, w której położona jest szkoła, oraz do dodatku mieszkaniowego.
Uwzględnia się to w SIO, do którego nie wpisuje się już oczywiście danych nauczycieli otrzymujących te dodatki. Dodano natomiast podstawę o zamieszczenia informacji o nauczycielach dyplomowanych uprawnionych do świadczenia przyznawanego za ocenę wyróżniającą ("500+ dla nauczycieli").
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych dziedzinowych gromadzonych w systemie informacji oświatowej oraz terminów przekazywania niektórych danych do bazy danych systemu informacji oświatowej (Dz. U. poz. 628) wchodzi w życie 9 kwietnia 2018 r.
Opinia rady rodziców wpłynie na ocenę nauczyciela>>
Polecamy: Meblowanie szkolnej demokracji>>